21 km po Vltavě: Zlatá Koruna - Boršov

Jihočeská obec Boršov nad Vltavou, známá především ve světě dovolenkové vodní turistiky na raftech a kánoích, ve které končí každá vodácká dovolená v úseku Vyšší Brod - Rožmberk nad Vltavou - Český Krumlov - Zlatá Koruna - placky - Boršov nad Vltavou, pořádá první ročník paddleboardového závodu v úseku Zlatá Koruna - Boršov. 

Otevřený závod po řece Vltavě je určen pro každého. Závod lze brát i jako letní alternativu ke Krumlovskému vodáckému maratonu. Voda bude pro tento den zajištěna, ale i tak si vemte raději boty do vody.

Více informací k závodu níže.
facebook logo

OFICIÁLNÍ PROPOZICE:

Místo: Zlatá Koruna – Boršov nad Vltavou
Datum: 22.června 2019
Čas startu: 11:00 hod.
Pořadatel: Obec Boršov nad Vltavou
Startovné: 200,-Kč

Prezentace do 10:30 hod. včetně zaplacení startovného, od 10:40 meeting, v 11:00 hod. hromadný start na pravém břehu řeky v kempu ve Zlaté Koruně.

Trať – úsek řeky Vltavy mezi Zlatou Korunou a Boršovem nad Vltavou o délce 21 km. Na jezu v Březí se na pravém břehu přenáší SUP, dále se jede k železničnímu mostu, pilíř železničního mostu se objede zleva (pravá ruka blíže pilíři) a proti proudu řeky se dojede do přístaviště půjčovny lodí Ká-Servis na pravém břehu řeky.

Kategorie – základní kategorie je muži-ženy a další dělení v základních kategoriích dle libovolných SUPů (pevné i nafukovací) délky max. 14'0'':
ELITE - maximální délka 14'00'' pevné, šířka neomezena
SPORT - maximální délka 14'00'' pouze nafukovací, šířka neomezena
HOBBY - délka pod 12'0'' pevné i nafukovací, šířka neomezena

Každý závodník musí podepsat formulář týkající se jeho zdravotního stavu, zúčastňuje se na vlastní nebezpečí. Plovací vesta, ochranná přilba a obuv chránící prsty u nohou povinná.

Organizace:
Závodníci mohou dojet do Zlaté Koruny vlakem, přičemž SUP a vybavení závodníka bude dovezeno do místa startu pořadatelem z vlakového nádraží v Boršově nad Vltavou. V místě startu pořadatel shromáždí věci závodníků v označených pytlích a odveze je do cíle. Občerstvení po závodu bude připraveno v cíli. Za posledním závodníkem, vždy na konci závodního pole popluje sběrací raft organizátorů.
Každý účastník dostane pamětní medaili, vítězové kategorií věcné ceny. Pro každého účastníka je připraveno občerstvení.

Kontakt:
Obec Boršov nad Vltavou, Obecní 52, Boršov nad Vltavou 373 82, mail: starosta@borsovnvlt.cz, mobil: 734 385 498, Jan Zeman - starosta obce Boršov nad Vltavou
 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace