Dětské paddleboardy

V tomto článku se podíváme na SUPy určené pro Vaše ratolesti a dospívající. U této skupiny převládá jednovrstvá konstrukce, neboť se nepočítá s vysokými hmotnostmi jezdců a jednovrstva je tak dostačující. Tloušťka prkna je zpravidla 4´, které jsou schopny zajistit dostatečný výtlak plováku pro menší a lehčí pádlery. Rozměry jsou uzpůsobeny potřebám dětí a lehčích jezdců – boardy jsou obecně kratší a užší než v kategorii pro dospělé a jsou tak velmi dobře ovladatelné pro jezdce s menší silou a zároveň i menší plochou listu pádla.

zray kid

Pro menší děti nalezneme designově velmi povedený kousek LOKAHI WE ENJOY KID 7,2. Barevná kombinace je určena jak chlapcům, tak dívkám a každé z Vašich dětí si tento paddleboard zamiluje. Je osazen čtyřmi neodnímatelnými pružnými flosnami, které jsou velmi odolné. Širší záď je jako stvořená pro první kroky s rychlými obraty na pádle a vybízí k hraní si na vodě.

kid2

Pro mírně těžší děti je určen LOZEN SURF 7,5. Oproti modelu popsanému výše je LOZEN delší i širší => má větší výtlak i stabilitu. Jeho použití je univerzální od rekreace na rybníku až po rodinné výlety po mírně tekoucích řekách či jezerech. Jeho nosnost je omezena na cca 60 kg. Zvládne ho i sportovně založená maminka.

Pro juniory je v nabídce ZRAY K8. Jednovrstvý plovák má délku 8“. Jeho výtlak je cca 130 litrů a zvládne jezdce až do 65 kg! V prodejní sadě je dvojdílné skládací pádlo určené délkou pro juniory. K8 je jeden z nejdostupnějších plováků v dětské kategorii.

kid1

Velmi povedený kousek za rozumné peníze! To je F2 PIRATE. Renomovaný německý výrobce přišel s tímto plovákem pro juniory do 70 kg. Jeho obratnost jistě ocení i něžné pohlaví, pro které je svým tvarem předurčen na začátky s paddleboardingem na vlnách. Díky dvouvrstvé technologii má potřebnou tuhost i na vlny a tekoucí vodu, které jsme postrádali u všech předchozích kusů.

Pro Vaše ratolesti doporučujeme používat plovací vesty i v případě, že Vaše děti umí plavat!

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace