Dovolená na paddleboardech? Půjčit si ho v ČR nebo až u moře?

Pokud ještě nemáte naplánovanou dovolenou a chtěli byste zažít něco netradičního a něco jiného, než obligátní vylehávání na pláži a nekončící popíjení drinků, je na čase, abyste vyzkoušeli dovolenou s paddleboardem. V tomto článku máme namysli dovolenou u moře. Častým důvodem, proč se lidé rozhodnou si půjčit paddleboard na dovolenou je ten, že se právě rozhodují o koupi paddleboardu do rodiny a chtějí zjistit, jestli je ježdění bude bavit. Což je naprosto rozumný postup před investováním do tohoto sportovního materiálu. Na co si je, ale třeba dát pozor při této úvaze, jsou podmínky, ve kterých paddleboard zkoušíte. Přeci jen je rozdíl mezi ježděním na moři, kde po většinu času chodí vlny a ježděním vnitrozemskými vodními plochami klidnějších řek, jezer a přehrad, kde je hladina rovná a občas fouká vítr. Nejcitelnější rozdíl je především po stránce udržení stability. Nicméně platí, že pokud to zvládnete na moři, tak ježdění na českých a vnitrozemských vodách je podstatně jednodušší. Takže pokud se rozhodnete vyzkoušet paddleboard s rodinou poprvé právě na moři zažijete určitě spoustu zábavy a nezapomeňte to pak porovnat na klidné vodě.

Coasto_Lifestyle_8 gladiator_dovolená na paddleboardu

Když už jste se rozhodli, že letošní dovolenou chcete okořenit stand up paddleboardingem, dříve než vyrazíte, je třeba se rozhodnout mezi možností půjčením paddleboardu v České republice anebo zkusit štěstí až v zahraničí. I tady se nevyhnete úvaze finance versus zavazadlo navíc. Z pohledu paddleboardu jako zavazadla navíc, je výhoda, že je paddleboard nafukovací a snadno sbalitelný do batohu velikosti sportovní tašky o váze do 12 kg, nemluvě o „lehkých - light“ variantách paddleboardů. Takže pokud se na dovolenou chystáte vozem, typicky do Chorvatska nebo podobných přímořských destinací, kam se vyplatí jet autem, je bez debat jednodušší počítat s místem na dva sbalené paddleboardy a ušetřit čas a peníze při shánění místní půjčovny paddleboardů v zahraničí. Pokud se chystáte na dovolenou letecky i tady stojí za zvážení, zda se vám vyplatí zaplatit vícedenní půjčovné v Čechách a připlatit si za zavazadlo do 15kg navíc (na leteckou přepravu je dobré si půjčit třídílné skládací pádlo) s tím, že budete mít paddleboard stále u sebe a kdykoliv se vám zachce. Po stránce finanční je skoro pravidlem, že v zahraničí budeme všude platit v eurech ceny za půjčovné na jednu hodinu jako zaplatíme v Čechách půjčovné za půl dne. A navíc budeme muset risknout to, že v místě naší dovolené třeba žádná půjčovna paddleboardů není nebo si zrovna budete muset počkat 2 hodiny, než se nějaký paddleboard uvolní.

ModelPictureLow Aqua Journey Hydroforce (2) NSP 2018 Elements  Performance touring_flat water Pauline Revet_

Pro představu jsme udělali rešerši ceníků půjčoven v dovolenkových destinacích Chorvatska, Itálie, Portugalska, Francie, Německa, Polska a dvou exotických dovolených na Srí Lance a na Bali v porovnání s ceníkem českých půjčoven paddleboardů.

Zahraniční destinace

 Půjčovné/  hodina

 Půjčovné/  den

Průměrná cena českých půjčoven
hodina / den

Naše
Paddleboardguru půjčovna 

Chorvatsko – Medulin, Verudela, Pula

380 Kč

1100 Kč

1 den – 450 Kč

1 den – 300 Kč

Víkend – 400 Kč

1 týden – 1250 Kč

2 týdny – 2100 Kč
Více zde

Chorvatsko – Hvar, Paklenica, Split, Krk, Zadar

350 Kč

1050 Kč

Portugalsko – Algavre

350 Kč

1300 Kč

Portugalsko  - Sesimbra park

550 Kč

1550 Kč

Portugalsko - Lisabon

400 Kč

1400 Kč

Itálie – jezero Garda

350 Kč

1300 Kč

Itálie - Sicílie

400 Kč

1400 Kč

Itálie - Řím

450 Kč

1500 Kč

Itálie - Benátky

900 Kč

2000 Kč

Španělsko - Barcelona 400 Kč 2500 Kč

Francie - Hossegor

350 Kč

1300 Kč

Francie – jižní pobřeží

450 Kč

1800 Kč

Německo - Scharbeutz

350 Kč

1100 Kč

Polsko - Kołobrzeg

180 Kč

800 Kč

Srí Lanka

250 Kč

800 Kč

Bali

350 Kč

1000 Kč

Co dodat závěrem. Snad jen, že ať se rozhodnete jakkoliv, nezapomeňte se důkladně namazat opalovacím krémem s vyšším ochranným faktorem – doporučujeme 50ku a zároveň bychom volili i šetrný opalovací krém, který neobsahuje škodlivé látky oxybenzon a ethylhexyl metoxycinamát a tedy neškodí mořským živočichům a především řasám a korálům a ani naší kůži. Pro obzvláště citlivé typy pleti a děti doporučujeme si obléci triko do vody s dlouhým rukávem – lycru. A nezapomeňte také po každém ježdění na moři vypít dostatek vody, abyste naředili to množství spolykané slané vody a doplnili tekutiny, které z vás slunce vysálo.

Aloha!

-luc

Mapa ceník zahraničních půjčoven na 1 den

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace