NÁRODNÍ ŽEBŘÍČEK PADDLEBOARDINGU

Touha soupeřit a porovnávat se je hybnou silou sportu a paddleboarding na tom není jinak. S množícími se dotazy na výkonnost jednotlivých závodníků přistoupila i ČESKÁ FEDERACE STAND UP PADDLE (ČFSUP) k sestavování a zvežjňování aktuálního pořadí žebříčku paddleboardistů.

Český paddleboardový žebříček je aktualizován každý týden a pořadí v něm je dáno výsledky jednotlivých závodníků v mnoha různých domácích i zahraničních závodech všech úrovní. Jednotlivé závody jsou v závislosti na jejich sportovní úrovni ohodnoceny patřičnými koeficienty, které umožňují porovnávat výsledky Mistrovství světa, nrodního poháru i záhumenkového přeboru na přilehlé louži.  Detailní rozpis pravidel je uveřejněn na oficiálních stránkách ČFSUP .

Zjednodušeně řečeno : každému závodníkovi se započítává 6 nejlepších bodových výsledků za posledních 52 týdnů (poslední rok). Každý týden z hodnocení vypadávají straé výsledky a jsou doplňovány aktuálními z posledních uskutečněných závodů. Pořadí v žebříčku jednak odráží aktuální závodní formu jednotlivých jezdců a zároveň neopomíná ani jejich mimořádné výsledky staršího data, zohledňuje i dočasnou neúčast v závodech. Jen na českých vodních plochách se odehraje každoročně řádově třicítka jednotlivých závodů, ze kterých je možno získat body do žeříčku - není třeba objíždět každý pouťák, několik kvalitních výsledků prokáže výkonnost závodníka dostatečně.

Klíčovým aspektem pro umístěn na vrcholu žebříčku je samozřejmě úspěšná účast na mezinrodních závodech, na kterých se v prorovnání s těmi českými rozděluje několikanásobný počet bodů. Nejlepší závodníci reprezentující naši zem tak kvůli obhajobě své pozice v žebříčku  nejsou nuceni objíždět do úmoru národní soutěže ale mohou vyrazit na kvalitní mezinárodní závody , kde v silné konkurenci zároveň nabírají cenné zkušenosti z prostředí, které je díky oceánským vlnám, proudům a hlavně silné mezinárodní konkurenci významně odlišné od poklidných vod našich přehrad a rybníků...  

Aktuální pořadí českého žebříčku najdete zde:  žebříček MUŽI + ŽENY  

 

Chcete změřit své síli s ostními borci ? Zúčastněte se i vy některého z mnoha závodů z české termínové listiny >> porovnejte svou výkonnost s ostatními nebo se jen přijeďte pobavit  s kamarády u vody ...

 

 

 

 

 

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace