Prague Paddle Fest: Zapádlujte si na paddleboardech v srdci Prahy

První červencový víkend se v centru Prahy v místě s výhledem na Karlův most, Pražský hrad anebo Národní divadlo uskuteční velký paddleboardový festival. Během třídenního programu si budou moci všichni návštěvníci otestovat jízdu na paddleboardech různých značek a mezi nimy i nafukovací paddleboardy značky AQUA MARINA s týmem zkušených instruktorů, vyzkoušet jóga a fitness cvičení na paddleboardech, objet Střelecký ostrov pro dobrou věc v rámci Charitativní jízdy pro vozíčkáře Honzu Hermana anebo zafandit či se zúčastnit paddleboardového závodu. Zvlášť doporučujeme závod pro děti, které si jízdu na paddleboardu osvojí již během prvních minut a krátký závod bude pro ně skvělou zábavou. Na nedělní dopoledne je pro návštěvníky Prague Paddle Festu připravená opravdu velkolepá podívaná na elitní závodníky, kteří se utkají v dalším grand slamovém závodě světové série Euro Tour, který bude možné sledovat i v živém vysílání na Facebooku. (Celý rozhovor se šéfem série Euro Tour Belarem Diazem)
Jo a připravte si bankovní karty, na celém ostrově se za občerstvení platí bezhotovostně :)

Dancing house by architects Frank Gehry, Vlado Milunić Basilica of Sts Peter and Paul at Vyšehrad Prague riverside with Prague castle  behind

Den 1 - pátek, 5.7.2019

Celá akce začíná již v pátek 5. července, kdy Prague Paddle Fest bude odstartován společnou jízdou kolem Střeleckého ostrova při západu slunce (událost na Facebooku). Jízdy se mohou zúčastnit všichni. Kdo má doma paddleboard, sedne na tramvaj a na Střeleckém ostrově už nafukuje. Na místě bude také možnost zapůjčit si některý z paddleboardů AQUAMARINA DEMO TOUR. Sraz bude probíhat od 19 hodiny a paddleboardisté si společně počkají, až se "zlatá hodinka" přiblíží, aby mohli někdy kolem 20 hodiny vyrazit na sluncem zalitou hladinu Vltavy přímo v historickém centru našeho hlavního města Prahy.

prague paddle fest na paddleoardech se psy paddleboard jóga střelák prague paddle fest ženy na paddleboardech

Den 2 - sobota, 6.7.2019

V sobotu bude na Střeláku možné od ranních hodin testovat různé značky paddleboardů a na místě bude i instruktorský tým AQUAMARINA DEMO TOUR, který vysvětlí, jak se na paddleboardu stojí a který je ten správný. Dopoledne bude také probíhat workshop pádlovací techniky pro veřejnost pod vedením České Federace Stand Up Paddle a zkušených závodníků. Kolem oběda se můžete těšit i na lekci fitness na paddleboardech, která prověří břišní svaly nejedné zájemkyně. Po 13. hodině přijde na řadu závodění dětí do 14 let a Juniorů do 16 let na krátkém závodě kolem bójek a hned po nich odstartují amatéři a starší junioři v závodě Evropa 2 Prague Paddle MAXX Race. Na přibližně 6 kilometrové trati okolo Střeláku si poměří své síly závodníci z Česka i ze zahraničí na nafukovacích i pevných paddleboardech. Všichni borci si poté půjdou stoupnout na slavnostní pódia s trofejemi. Od 17. hodin bude následovat Charitativní jízda kolem ostrova.

Pádluj okolo ostrova pro dobrou věc. Kdo je Honza Herman?

Protože stand up paddleboarding má ve svém jádru havajské kořeny a ALOHA poslání, chceme i v rámci Prague Paddle Festu podpořit jednoho z nás - Honzu Hermana a dopřát mu skvělý pocit z pádlovačky na vodě. Kdo je Jan Herman? Základní informaci vám předáme velmi jednoduše. Jan Herman je devětadvacetiletý student práv a vozíčkář po úrazu při autohavárii v roce 2011.

Teď bychom Vám, ale chtěli říct, kým Honza Herman je. Honza je prototypem „aktivního vozíčkáře“. Všestranný a úspěšný sportovec. Reprezentant České republiky ve florbalu vozíčkářů. Basketbalista, handbiker a monolyžař. Odvážný cestovatel a dobrodruh…a věřte mi, že vozíčkář potřebuje pro uskutečnění expedice opravdu hodně odvahy. Dvakrát procestoval Nový Zéland v karavanu a na raftu. Připravuje se na procestování Islandu na handbiku a spřádá další a další plány.

Stejně jako se Honza nebojí dobrodružství a náročného cestování nebojí se pomáhat ostatním a zapojit se do, pro vozíčkářskou komunitu prospěšné práce. Honza chce experimentovat a jít stále dál. Proto se chystá být jedním z průkopníků nového vozíčkářského sportu ParaPaddleboardingu. Účastí na PRAGUE PADDLE FESTU, pomáháte Honzovi získat vybavení pro ParaPaddleboarding a pomůžete široké skupině vozíčkářů…Honza je a bude pro mnohé neaktivní vozíčkáře inspirací.

20170331_174304 DSCN0314 kolopro00043

Den 3 - neděle, 7.7.2019

Třetí festivalový den bude hned od rána velkolepou podívanou, jelikož v 9:00 odstartuje závod světové paddleboardové série Euro Tour, ve kterém se na startovní linii potkají světoví top jezdci jako a mezi nimi Ty Judson (AUS), Bruno Hasulyo (H), Christian Andersen (DK), Martino Rogai (IT), Leonard a Claudio Nika (IT), Tom Auber (FR) nebo Enzo Bennet (COM) a z žen například Sonni Hönscheid (DE), Petronella Van Malsen (NL), nebo Siri Schubert (CH). Pro české jezdce to bude poprvé v historii závodního paddleboardingu příležitost si poměřit své síly na domácích vodách se světovou elitou a užít si skvělou závodní atmosféru, kterou s sebou mezinárodní paddleboardové seriály přivezou. I po závodě je možné ještě do 18 hodin testovat nejrůznější modely, tvary a značky paddleboardů.

eurotour junior Bouyturnbilboamen eurotour city centre


DETAILNÍ PROGRAM PRAGUE PADDLE FEST 5-7.7.2019Více informací a propozice k akci najdete na oficiálním webu www.praguepaddlefest.cz nebo na fb události zde.

pozvanka_PRAGUE_PADDLE_FEST_2019

5.7.2019 - Pátek

14:00-20:00 Registrace a prezence na místě, vyzvednutí čísel,úschova boardů
14:00-21:00 AQUAMARINA DEMO TOUR – testování paddleboardů zdarma
20:30-21:30 Společná jízda na paddleboardech při západu slunce - pro všechny. Možnost si půjčit paddleboard.

6.7.2019 - Sobota

9:00-19:00 Testování paddleboardů různých značek, AQUAMARINA DEMO TOUR testování paddleboardů zdarma
10:00-20:00 Registrace a prezence na místě, vyzvednutí čísel,úschova boardů
10:00-13:00 Fitness s Health Plan Academy a Českou Federací Stand Up Paddle workshop techniky pádlování pro děti i dospělé 
12:45 Předzávodní meeting Pro-AM
13:30-15:00 PRO-AM ZÁVOD pro amatéry Evropa 2 Prague Paddle MAXX Race
14:45 Předzávodní meeting Děti a Junioři
15:30-16:30 Závod pro děti a juniory - 700/1250m okolo bójek a projetí cílovou bránou
16:30 Vyhlášení dětského závodu a  Evropa 2 Prague Paddle MAXX Race
17:00-18:00 Charitativní plutí kolem ostrova pro Honzu Hermana– možnost individuálně nebo v 17.30 s hromadným startem, 1x okolo ostrova se zaznamenaným časem
19:00-22:30 Doprovodný program – hudba, párty na lodi PON-TÓN Střelecký ostrov

7.7.2019 - Neděle 
7:00-8:30 Registrace a prezence na místě, vyzvednutí čísel
7:00-9:00 Session Ráno na paddleboardech, snídaně, jóga na paddleboardech
8:30 Race meeting - výklad trati
9:00-11:00 Euro Tour závod 
11:30-12:00 Vyhlášení hlavního závodu
8:00-18:00 (kromě času závodu) Testování paddleboardů různých značek, showcase 
18:00-20:00 Ukončení akce. Vyklízení Střeleckého ostrova

program_fb_čj

prague paddle fest_map drop-off, cash, parking

Map_footway Střelecký island in direction from Císařská louka Střelecký island_footway if you go from Císařská louka

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace