První česká kniha nejen o paddleboardingu

Právě vyšlo 2. rozšířené vydání Vodácké příručky ke kapitánské zkoušce vodních skautů se základy o paddleboardingu. 

vodácká příručka přebal

Komplexní metodická příručka, kterou vydává Junák - český skaut, obsahuje na 403 stránkách základy všech vodních sportů (plavání, kánoe, kajak, pramice, rafty, paddleboardy, dračí lodě, yachting), přes záchranu a bezpečnost, hydrometoerologii, pravidla plavebního provozu až po metodiku vedení vodácké akce a vodní skauting. Kniha je primárně určená budoucím oddílovým vedoucím vodních skautů, ale rozhodně je to publikace, která díky by neměla chybět v žádné klubové knihovně.

Co se v knize píše o stand-up paddleboardingu?

Třetí kapitola o plavidlech a materiálech obsahuje obecné specifikace, druhy a výrobní technologie paddleboardů. Následující čtvrtá kapitola se pak podrobněji zabývá technikou a taktikou jízdy. Dočtete se zde vše od přípravy před jízdou, přes nástup na paddleboard, správný postoj, stabilitu a biomechaniku na paddleboardu, techniku správného záběru a zatáčení na paddleboardu až po pár zásad bezpečnosti na paddleboardu, pádu do vody nebo záchrany tonoucího. V sekci taktiky jízdy jsou pak popsané vodní terény a obecně popsané dovednosti v pádlování, na které by se měli jezdci soustředit při tréninku.

vodácká příručka stand up paddleboard
Náhled do Vodácké příručky

 

Za spoluprácí na této publikaci stojí Česká Federace Stand Up Paddle, která v ČR pravidelně organizuje seriál paddleboardových závodů Český pohár v paddlebaordingu a Mistrovství ČR a také pořádá workshopy pádlování. Autory jsou Lucie Raab (ČFSUP, paddleboardguru.cz) a David Raab (prezident ČFSUP) a texty byly recenzované českou paddleboardovou reprezentantkou na mistrovství světa Ivou Dundovou a také trenérem paddleboardového klubu "Paddleboarding Neratovice" pro děti i dospělé Richardem Wiesnerem. 

Publikace Vodácká příručka a paddleboarding_crop
Kolektiv autorů: zleva David Raab, Lucie Raab, David Svoboda

Knihu si můžete pořídit v kamenném obchodě JUNSHOP - Haškova 7, Praha 7 nebo na skautském e-obchodu zde za 300-330 Kč.

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce vodních skautů; David Svoboda a kolektiv; prosinec 2019 - 2. rozšířené vydání, ISBN 978-80-7501-139-8; 423 s.

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace