První zimní závod v ČR a zároveň poslední závod roku 2019

V sobotu po vánočních svátcích a před začátkem Nového roku uspořádal neratovický klub SK Live Cross technický závod v klidně plynoucím úseku na řece Labi. Teplota vzduchu byla někde kolem 4°C, bylo pod mrakem a chvílemi padaly i drobné sněhové vločky.

SUP-ice Neratovice_Zdeněk Plšek
Před startem, foto Zdeněk Plšek

Možná jste si všimli, že pro některé nadšence, paddleboarding nekončí na konci léta a pádlují i přes zimu, dokud nezamrzne voda. Tento případ jsou i svěřenci trenéra Richarda Wiesnera z neratovického klubu, který zastává názor, že se nesmí vyjít ze cviku a vodu pod nohami je třeba cítit alespoň jednou týdně. Do závodu se přihlásilo i pár dalších závodníků, kteří zrovna nebyli na lyžích nebo na jiné dovolené. A na startovní čáře se tak při prvním ročníku zimního paddleboardového závodu SUP-ice Neratovice sešlo deset závodníků.

Trať závodu odpovídala technickému závodu s točnými bójemi na 45° a jednou otočkou v úhlu 130°. Závodníci si mohli vybrat ze dvou kategorií hobby (3 kola) na boardech do 12‘ stop a open (5 kol) na libovolných boardech délky nebo konstrukce. Všichni zvolili paddleboardy nafukovací a za zvuku startovací sirény vyrazili ze startovní linie vstříc první bóji. Navzdory zimě a možných obav z pádu do vody, s otočkami neměl nikdo problém a většina závodníků neohroženě chodila po prknech, aby přesunuli těžiště do točného bodu na zádi paddleboardu. V závodě byl ještě pro zatraktivnění i prvek zkráceného kola, tzv. joker lap, které mohl každý závodník využít právě jednou za závod. Napínavý moment způsobil joker lap právě v kategorii open muži v boji o bronzovou medaili. Na otázku, kterou asi napadla každého čtenáře, odpovídáme: ano, do vody spadli dva, ale zvládli to bez šoku a umrznutí a závod dokončili.

SUP-ice Neratovice_Zdeněk Plšek (2)
Pád do vody v cíli, foto Zdeněk Plšek

Po závodě čekalo na všechny teplé občerstvení, představení nových modelů dětských nafukovacích paddleboardů, vyhlášení vítězů a také velmi zajímavá přednáška od místního trenéra Richarda Wiesnera, který se kromě trénování specializuje i na správný fyzický rozvoj a biomechaniku správného pohybu jak v běžném životě, tak v paddleboardingu i při dalších sportovních činnostech. Na podobné přednášky a diskuze se prý můžeme těšit i v příštím roce.

SUP-ice PBGuru (1) SUP-ice PBGuru (2)

Dětské modely nafukovacích paddleboardů pro sezónu 2020 a nedočkaví paddleboardisté SK Live Cross  / Přednáška biomechanika Richard Wiesner_foto PBGr

 
Další příležitost si zazávodit v Neratovicích je naplánovaná na léto, kdy se zde uskuteční závod zařazený do regionálního Českého poháru v paddleboardingu 25-26. července 2020. 

Výsledky SUP-ice Neratovice

Kategorie Hobby muži (1,5 km)

1.Tomáš Svatoň, 16:14
2.Ondřej Makal, 17:31
3. -

Kategorie Hobby ženy (1,5 km)

1.Alena Voždová, 15:54
2.Klára Krejčíková, 21:01
3.Hana Makalová, 23:18

Kategorie Open muži (2,5 km)  

1.Roman Klepáč, 21:03
2.Michal Brandtner, 22:01
3. Radek Vincent Vyleťal. 22:12
4. Richard Wiesner, 22:26
5. Stanislav Laryš, 25:04

Další paddleboardová akce v ČR, kterou si nenechejte ujít, se uskuteční 13-15. března 2020 na výstavišti v Letňanech v rámci veletrhu FOR BOAT. Na výstavě uvidíte nové modely paddleboardů 2020 a také si je budete moci vyzkoušet na bazéně. Akce je vhodná pro děti i dospělé, jen si nezapomeňte pro všechny případy věci na převlečení a ručník. Kalendář Paddleboardguru ZDE

Výběr z fotogalerie od Bobbyboban
https://www.rajce.net/a16545595#IMG_0597.jpg 

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace