V létě udržovali snowboarďáci formu na paddleboardech

Na letní sezónu 2019 jsme zapůjčili do snowboardcrossového klubu Snow Rockets dva nafukovací paddleboardy značky Z-RAY, aby poladili formu a v zimě mohli vyhrávat medaile na svahu.

Snow Rockets trénuje děti a mládež ve věku od 7 do 20 let. Klub funguje od roku 2014 pod vedením zkušených trenérů Petra a Marie Bohůnkových. Podzim a zimu věnují naplno snowboardu a přes léto se zaměřují na přípravu do další sezony. V rámci léta proto pořádají kempy, kde trénují především na longboardech a paddleboardech. Zúčastnit se jich mohou začátečníci, ale i zkušení jezdci. Mezi největší úspěchy patří několik svěřenců, kteří se probojovali do snowboardcrossové reprezentace České republiky. Pravidelně se závodníci Snow Rockets umisťují na předních pozicích nejen na českých závodech, ale i na zahraničních.

snow rockets posilovna liberec

 

„Jako každý rok jsme i letos po náročné zimní sezoně potřebovali volno. Naše řádná letní příprava tedy začala od května. První soustředění se konalo v Liberci. Bohužel tam nás po celou dobu doprovázelo špatné počasí, takže většinu času jsme trávili v tělocvičně.“ říká trenérka Marie.

  snow rockets_ snowboardisté na paddleboardech (1)

Na další soustředění vyrazili Snow Rockets na Dolní Moravu, kde už měli s počasím větší štěstí, takže kromě jízdy na longboardu byl čas i na koupání. A někteří si poprvé vyzkoušeli paddleboardy. „Jízdu na paddleboardech zařazujeme na naše kempy už několik let. Proto většina už je velice zkušená. I tak jsou vždy na kempu nové děti, pro které je to premiéra. Většinou začínají pádlovat v kleku/ sedu, aby měly větší rovnováhu. Později si už postupně stoupají, ale občasné pády je neminou. Velice často také jezdí ve dvojicích. Průprava většinou není potřebná, automaticky berou pádlo do ruky správným způsobem. Pokud ne, tak opravíme. Kromě zábavy jsou pro nás paddleboardy skvělá tréninková pomůcka pro zpevnění středu těla, koordinace a posílení horní poloviny těla – to vše je důležité pro náš snowboardcross.“ popisuje paddleboardingovou přípravu trenér Petr.

snow rockets týmy na paddleboardech

Po dalším soustředění v gymnastické hale a na asfaltovém pumptracku, které absolvovali mladí snowboardcrosaři v Liberci se vydali ještě na další – tradiční kemp na Lipně. Krásná příroda, mnoho sportovišť, ale hlavně voda. „Na Lipně tvořila náš program z největší části jízda na paddleboardu. Každodenním výletem na paddlech byla jízda na Králičí ostrov, kde volně žijí králíci a morčata a tak byli všichni svěřenci motivováni k ostrovu dopádlovat.“

Na závěr tréninkového kempu se konaly závody na paddlu. Dva týmy závodí proti sobě, každý na jednom paddleboardu, kdo dojede první k bojce a zpět.“ popisuje paddleboardové aktivity trenérka Marie.

Tímto kempem Snow Rockets zakončili letní prázdniny a od října se opět vrací na hory. „Čeká nás náročná sezona, ve které bude například Olympiáda dětí a mládeže. I přesto, že naší hlavní sezonou je zima, léto je pro nás důležitou fází přípravy a my jsme rádi, že díky paddleboardguru.cz si ji můžeme užít.“ shrnuje trenér dětského oddílu Snow Rockets Petr Bohůnek.

snow rockets_ snowboardisté na paddleboardech (1) snow rockets_ snowboardisté na paddleboardech (3)

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace