Přeskočit na obsah
Chceš si postavit svůj dřevěný paddleboard?
Paddleboard

Chceš si postavit svůj dřevěný paddleboard?

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 20. 1. 2022

Jseš kutil a chtěl by sis postavit vlastní dřevěný paddleboard? Originální DIY kousek i s dřevěným pádlem. Se skauty se ti to určitě podaří!

Skauting a paddleboarding

Naposled jsme seděli u stolu s vodními skauty, abychom domluvili tradiční skautský závod Napříč Prahou přes 3 jezy. Datum je pro všechny roky stejné – 28. září na svátek sv. Václava. Jak víte, tento závod pravidelně jezdíme na paddleboardech (reportáž z roku 2021 tady). Závod je součástí i seriálu Český pohár v paddleboardingu a mohou se ho účastnit jak závodníci na pevných a nafukovacích závodních prknech, tak závodníci v kategorii Hobby na nafukovacích prknech do 12′ a zkrácené trati…

Tehdy nám prozradil velký kapitán Hvězdář, že mají ve skautu každý rok kurz lodního tesaře a že by chtěli zkusit postavit i dřevěný paddleboard.

Kurz stavby dřevěného plavidla

No a jelikož skauti jezdí zatím hlavně na pramicích, protože je to jejich historické plavidlo. Ptáme se v naší komunitě, kdo by měl zájem si postavit paddleboard? Na vaše tesařské dovednosti dohlíží skauti, takže zdárný výsledek je zaručen. Přihlásit můžete sebe nebo někoho z kutilů ve vašem okolí. Je to jedinečná příležitost, protože se otevírá zatím pouze jedno místo. Ale kdo ví? Stačí se domluvit.

Veškeré informace najdete na webových stránkách Hlavního kapitanátu vodních skautů zde: https://vodni.skauting.cz/hkvs-hlasi/lodni-tesar-2021

Ilustrační foto designů dřevěných paddleboardů, které mohou sloužit jako předloha. Nápaditosti se meze nekladou.

Foto via smallboatsmonthly.com – postup stavby dřevěného paddleboardu 
Designy – Foto via clcboats.com

Originální dřevěné paddleboardy a surfová prkna vyrábějí i dvě české firmy Vennie surfboards a Café boards. Takže pokud si chcete vyzkoušet pocit z poježdění na dřevěném paddleboardu než si ho sami vyrobíte, máte kde.

Autor článku

Lucie