Přeskočit na obsah
Dětský nafukovací vs karbonový paddleboard očima Matyáše
Paddleboard

Dětský nafukovací vs karbonový paddleboard očima Matyáše

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 25. 5. 2020

Matyáš Soukup je náš top český paddleboardový závodník v kategorii dětí do 12 let, který si již druhou sezónu společně se svojí sestrou Valerií nenechá ujít žádný závod ze série Českého poháru v paddleboardingu pořádaném paddleboardovou federací ČFSUP. Pod taktovkou svého otce a trenéra, Jaroslava Soukupa, taktéž zkušeného závodníka v kategorii OPEN, se ve volném čase věnují zlepšováním pádlovací techniky, a ještě více testování a porovnávání sportovního materiálu. Vhodné sportovní náčiní a kvalitní stabilita při pádlování na paddleboardu je alfou omegou každého závodníka a dětského dvojnásob.

A proto se oba Soukupové vrhli na testování dětských paddleboardů z kategorie nafukovacích (iSUP) i z kategorie pevných karbonových (hardboard).

Matyáš Soukup na MČR v paddleboardingu 2019, vítězný sprint

Testovací den: 23.5.2020
Místo: jižní Čechy, Třeboň – rybník Svět
Testovací podmínky: bezvětří a hladká voda
Jezdec: Matyáš Soukup, 12 let
Testované dětské paddleboardy:

První test: 570 metrů, 1 otočka
nafukovací: 4,25 min
karbonový: 4,01min
 

Druhý test: 440 metrů, 6 otoček
karbonový: 3,38 min
nafukovací: 3,48 min


Hodnocení rychlost a manévrovatelnost:

Karbonový paddleboard je při malé šířce, větší délce a tuhosti jednoznačným vítězem na rovné a dlouhé vzdálenosti. Kde ztrácí, je ovladatelnost na bójkách, kvůli většímu výtlaku na zádi a citlivosti na stabilitu.
Nafukovací paddleboard je zákonitě pomalejší kvůli větší šířce a nafukovací konstrukci. Hodně ovšem nažene na otočkách díky větší jistotě jezdce při otočném manévru.

Doufáme, že vás článek inspiroval a už přemýšlíte jaké prkno pořídíte pro vaše děti. V případě, že potřebujete poradit, který dětský paddleboard vybrat, i když to nebude zrovna ten závodní, neváhejte se na nás obrátit na info@paddleboardguru.cz a našeho paddleboardguru Davida.

Autor článku

Lucie