Přeskočit na obsah
Romantika v Davosu
Švýcarsko, parkoviště Davosersee, Davos Dorf

Romantika v Davosu

  • Švýcarsko Švýcarsko, parkoviště Davosersee, Davos Dorf
  • Délka trasy: 4 km
  • Auto zaparkujete: 0,1km

Pokud se pohybujete po Švýcarsku, mějte paddleboard v pohotovosti. V okolí středisek Davos a Klosters si můžete pohodově zapádlovat na nádherném jezeře Davoser See, přímo na kraji této vyhlášené sportovní destinace. Jezero není nijak super velké. Pokud se budete držet u břehu a objedete ho dokola, jsou to cca 4 kilometry.

A ty výhledy!

Z každého místa se naskýtá jiný pohled na okolní horské velikány. V některých případech dosahují výšky přes tři tisíce metrů. Můžete koukat na místní horská střediska Jakobshorn a Parsen z úplně jiné perspektivy. Pokud nefouká, je to super romantická projížďka, s možností zastavit u některého piknik místa nebo hospůdky na severní straně jezera.

Pokud ale fouká, fouká většinou od severu k jihu. Z vyjížďky se pak stane poctivý paddleboardový trénink. Nejen vítr proti, ale i slušné vlnky, které se na jezeře tvoří, udělají z této vyjížďky hezké dobrodružství.

Tento tip na výlet pro vás sepsal náš ambasador značky Gladiator, Michael Turek.


Parametry výletu

Délka: libovolně, obvod jezera cca 4 km

Obtížnost: lehká až střední (záleží na síle a směru větru)

Dostupnost a logistika: Lehká, místo pro parkování hned u jezera, na jihozápadní straně jezera. Do Davosu se dá lehce dostat i vlakem, nádraží je cca 700 metrů od jezera.

Zajímavosti a tipy: V blízkosti Davosu leží městečko Klosters, jehož centrem protéká řeka Landquart. Některé její úseky, zvláště od Klosters na západ, po proudu řeky, se budou jistě líbit zkušeným paddleboardistům, kteří mají rádi tekoucí a peřejnatou vodu.