Přeskočit na obsah
Paddleboarding: novoroční předsevzetí
Paddleboard

Paddleboarding: novoroční předsevzetí

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 10. 1. 2024

Jak se zlepšit v tomto vodním sportu? Návod na novoroční předsevzetí, chvíle rozjímání a nastavení kvalitního paddleboardového mindsetu. A proč? Protože paddleboarding je balík benefitů pro vaší fyzičku, psychiku i silné zážitky.

Co může být paddleboardovým cílem?

Zdravé tělo

Úplně základní požadavek, každého paddleboardisty začínajícího i pokročilého. Poznám své tělo, své pohybové stereotypy a zlozvyky. Vydám se cestou vylepšování. Zpevním, posílím, protáhnu. Budu rovnoměrně zatěžovat levou i pravou stranu. Postavím se rovně, přestanu šmajdat. Přestanou mě bolet záda. Zlepším svůj záběr, aby mě nebolela záda/ ramena/ neměl jsem křeče v nohou. Poznáváte se? Který je ten váš cíl?

Foto: Aqua Marina, Touring

Zažít něco nového

Ať už sport nebo zábava. Paddleboarding sbližuje lidi a navozuje pocit, že naplno žijete. Můžete si pěstovat vztah já – příroda nebo já – přátelé a také já – cestování. Nás paddleboarding pohltil a všechny aktivity na dovolených a cestování plánujeme kolem paddleboardování.

Foto: Body Glove, Performer

Quality time sám se sebou

Na vaší dobré náladě a vyrovnanosti bude pracovat jak slunce a vitamín D, tak energie vody. Z postavení hvězd a nadcházejícího nového roku dřevěného draka už je jasné, že rok 2024 bude velice silný. Veliký potenciál je v oblasti znovu získávání stability a vyrovnanosti. Čím je paddleboarding pro vás? Jaký má pro vás přínos? Nechte se hýčkat záplavou endorfinů a mějte se rádi!

Stability is performance. Stabilita je výkon.

švédský trenér a expert na biomechaniku z KONA SPORT, Magnus Lindstedt

Foto: Spinera, Light

Autor článku

Lucie