Paddleboardový závod v Třeboni se vydařil

Máme štěstí, že paddleboarding je poměrně individuální sport a že antikoronová hygienická opatření se již rozvolňují. O víkendu se tak mohly uskutečnit první paddleboardové závody tohoto roku. Čtvrtý ročník závodní série Český pohár v paddleboardingu, který pořádá Česká Federace Stand Up Paddle, začal regionálním závodem na jihočeském rybníce Svět v Třeboni. Jak jsme se učili už v přírodopise na základní škole, je tento kraj doslova poset rybníky a kapry z dob Rožmberků a proto místní pořadatel SUP PORT Klub zvolill tradiční název Třeboňská šupina. 

Na premiéru závodu na pláži rybníka Svět si po dlouhé karanténě a osamoceném pádlování brousily zuby desítky závodníků, kteří dorazili v hojném počtu. Celkem se jich na předzávodním meetingu sešlo 56 ve všech kategoriích. Na jednodenních závodech se jely dvě disciplíny - sprint a technical race. Slunce svítilo a někteří závodníci jeli již bez neoprénových bot, což znamená že léto se blíží. 

Oproti minulému roku se v pohárových závodech trochu změnily kategorie a na startovní linii se tak setkají jak závodníci na paddleboardech nafukovacích (podkategorie iSUP), tak na těch pevných (OPEN). Při vyhlašování se nezapomíná ani na podkategorii 40+ Masters, tak kategorii Juniorů do 18 let. Snad se na dalších závodech objeví i více juniorek, které se nejspíše opalují na plážích a závodit se jim nechce. Dětská kategorie byla zazásobená novými dětskými paddleboardy a do obou disciplín nastoupila s velkým drivem a předváděla krásnou techniku při otáčení bójí. Závody byly celkově vydařené  i v kategorii Hobby, kde se nejčastěji objevovali závodníci, kteří s paddleboardingem neměli moc zkušeností, ale šli do toho a úsoěšně. I z řad diváků to vypadá, že se podařilo nastartovat třeboňské paddleboardové hnízdo a až se ještě více oteplí, tak všichni dorazí na Svět přihlásit do dětského oddílu své ratolesti nebo si jen půjčit paddleboard a vychutnat si největší jihočeský rybník. 

Ohlasy na Třeboňskou šupinu ještě stále pulsují sociálními sítěmi i díky tomu, že jsme nejspíš první zemí, které se v korona době podařilo uspořádat závody. Závod to byl tak doslova světový, když nadšenci světových rankingů započítali výsledky z Třeboně a čeští jezdci se tak objevili na předních místech vedle ostřílených elitních závodníků. Snad to již nebude dlouho trvat a paddleboardová scéna se znovu rozpádlluje. Zatím mají zahraniční paddleboardisté i surfaři smůlu a jsou odkázáni na workouty doma v pokoji. Ale i tady se již opatření uvolňují a paddleboardisté mohou na vodu alespoň individuálně. Celosvětové "závodění" se tak do této doby provozovalo virtuální formou přes sport testery a hodinky jednotlivých jezdců a zveřejňováním výsledků na Facebooku.

Výsledky technický závod

Kategorie OPEN MUŽI       Pořadí
Tom Grošup 1990 KVS Praha 1
Ondřej Petrák 1993 TJ Prazdroj Plzeň 2
Tomáš Vaněček 1986 BUDESPORT ČB 3
Kategorie OPEN ŽENY       Pořadí
Kristýna Babiánková 2001 KVS Praha 1
Anna Hyková 2005 BUDESPORT ČB 2
Radka Laryšová 1978 SK Livecross 3
Kategorie HOBBY MUŽI        Pořadí
Miroslav Seidenglanz 1978 BUDESPORT ČB 1
Jan Lojík 1978   2
Václav Novák 1992   3
Kategorie HOBBY ŽENY        Pořadí
Dita Góralczyk 1976 Lokomotiva Beroun 1
Edita Ranftlová 1988   2
Kateřina Moslerová 1993   3
Kategorie DĚTI chlapci        Pořadí
Vojta Seidenglanz 2005 BUDESPORT ČB 1
Vojtěch Prüher 2006 SK Vodní slalom ČB 2
Matyáš Soukup 2008 4S 3
Kategorie DĚTI dívky       Pořadí
Valérie Soukupová 2010 4S 1
Markéta Seidenglanzová 2008 BUDESPORT ČB 2
Anna Šestáková 2009 BUDESPORT ČB 3

 

Celé výsledky zde

Fotogalerie - Highlight Třeboňská šupina by SUP PORT Klub

Celá fotogalerie zde  

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace