Přeskočit na obsah
Ostatní

Paddleboardy pro děti

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 27. 1. 2022

Paddleboardy pro děti? Ano, i děti mají paddleboardy určené právě pro ně. Jaká je správná velikost a jak vypadá dětský paddleboard?

Parametry dětského paddleboardu

U této skupiny převládá jednovrstvá konstrukce, neboť se nepočítá s vysokými hmotnostmi jezdců a jednovrstva je tak dostačující. Tloušťka prkna je zpravidla 4´, které jsou schopny zajistit dostatečný výtlak plováku pro menší a lehčí pádlery. Rozměry jsou uzpůsobeny potřebám dětí a lehčích jezdců – boardy jsou obecně kratší a užší než v kategorii pro dospělé a jsou tak velmi dobře ovladatelné pro jezdce s menší silou a zároveň i menší plochou listu pádla.

Tipy na paddleboard pro vaše dítě

Pro nejmenší

Pro menší děti nalezneme designově velmi povedený kousek LOKAHI WE ENJOY KID 7,2. Barevná kombinace je určena jak chlapcům, tak dívkám a každé z Vašich dětí si tento paddleboard zamiluje. Je osazen čtyřmi neodnímatelnými pružnými flosnami, které jsou velmi odolné. Širší záď je jako stvořená pro první kroky s rychlými obraty na pádle a vybízí k hraní si na vodě.

Pro vzrostlejší děti

Pro mírně těžší děti je určen LOZEN SURF 7,5. Oproti modelu popsanému výše je LOZEN delší i širší => má větší výtlak i stabilitu. Jeho použití je univerzální od rekreace na rybníku až po rodinné výlety po mírně tekoucích řekách či jezerech. Jeho nosnost je omezena na cca 60 kg. Zvládne ho i sportovně založená maminka.

Dospívající děti a junioři

Pro juniory je v nabídce ZRAY K8. Jednovrstvý plovák má délku 8“. Jeho výtlak je cca 130 litrů a zvládne jezdce až do 65 kg! V prodejní sadě je dvojdílné skládací pádlo určené délkou pro juniory. K8 je jeden z nejdostupnějších plováků v dětské kategorii.

Velmi povedený kousek za rozumné peníze! To je F2 PIRATE. Renomovaný německý výrobce přišel s tímto plovákem pro juniory do 70 kg. Jeho obratnost jistě ocení i něžné pohlaví, pro které je svým tvarem předurčen na začátky s paddleboardingem na vlnách. Díky dvouvrstvé technologii má potřebnou tuhost i na vlny a tekoucí vodu, které jsme postrádali u všech předchozích kusů.

Pro děti doporučujeme používat plovací vesty i v případě, že umí plavat! Zajímají vás bezpečnost na vodě blíže? Čtěte v našem dalším článku Bezpečnostní pomůcky pro děti nebo Bezpečnost na vodě.

A co dětská pádla? Nebo by vás zajímaly paddleboardové tréninky a kluby ve vašem okolí?

Autor článku

Lucie