Paddlegang.cz: Nově vznikající česká značka oblečení pro paddleboarding

S Michalem Dlaskem, čtyřicetiletým rodákem z Kutné Hory, jsme se potkali jednoho dne u vody a dnes je z něj zapálený paddleboardista. A v poslední době zároveň i obohatitel naší paddleboadrové scény. Jak přišel s nápadem Paddlegang.cz? Čtěte v našem rozhovoru.

Michale, na úvod, jaký je tvůj paddleboardový příběh?

Je tomu rok a půl co jsem poprvé viděl paddleboard a měl možnost si ho vyzkoušet. Byl jsem jako slon v porcelánu, o tomto sportu nevěděl naprosto nic. Poznal jsem ale spoustu skvělých lidí, kteří se tomuto sportu věnují a ti se věnovali i mně. K tomu se ještě ve stejný čas přidala další zásadní událost v mém životě, která ukončila mojí životní etapu cyklistiky, které jsem se věnoval na závodní úrovni několik let.

Takže ses plně ponořil do paddleboardingu…

Přesně, najednou jsem dostal nový impulz, budu dělat paddleboarding. A jsme zpět u skvělých lidí, party, komunity paddleboardařů, ze kterých je teď spousta kamarádů, od kterých se učím stále dál. Tím, že je paddleboarding v ČR mladý sport je komunita opravdu jako „rodina“, stále se však rozrůstá. Právě to je ono! Každý máme potřebu někam patřit, sdílet svůj koníček. Dokázat v tom co děláme něco velkého, nepřehlédnutelného. Mít pomyslné parťáky, klubovou příslušnost, ukázat světu čemu se vlastně věnujeme.

paddlegang oblečení na paddleboard (8) paddlegang na závodech

 

Michal Dlask a momenty, které stály za vznikem značky Paddlegang.cz

 

Jak tedy vznikla značka Paddlegang.cz?

Vznikla poněkud dramaticky - ve Vinohradské nemocnici v Praze s diagnózou rakovina, kde jsem měl spoustu času přemýšlet, co bude dál. Paddleboarding mi nešel z hlavy. Vnímám, že všichni pádleři v ČR jsou prostě jedna rodina, holky – kluci, staří – mladí.  Napříč scénou a kolem mě vznikají kluby, skupiny na sociálních sítích, instruktážní videa, zážitkové agentury, kde se další a další nadšenci seznamují s tímto sportem. Tak co tedy můžu pro naši „rodinu“ udělat já? Sjednotím je pomocí oblečení a dám jim možnost ukázat světu a všem kolem, co je jejich koníčkem, jejich láskou. Tak jsem se do toho pustil.

Paddlegang.cz je tedy značka oblečení pro nadšence a příznivce paddleboardingu… Z čeho máš největší radost ve spojení s tvou novou značkou?

Nejvíc hrdý jsem na to, že se jedná o českou značku a výrobu. Jsem nadšený, že na spolupráci přistoupila právě česká firma ze Znojma. S jejich teamem odborníků je radost pracovat. A tak vznikla první kolekce funkčního sportovního oblečení na paddleboarding, určená přímo pro jízdu na vodě s názvem Water Collection „sport“ a „free“ 2020. Konceptem vrstveného oblékání jsem se nechal inspirovat z cyklistiky, která byla dříve mým sportem. Každá vrstva má svou funkci. Z materiálů použitých na naše paddleboardové oblečení z této kolekce jsou použité speciální technologie umělých vláken, se kterými se můžete setkat i v jiných sportech např. cyklistice nebo „spartan“ racech. Jedná se o polyesterové mikrovlákno v kombinaci s elastomerem – prostě přiléhavé funkční oblečení. Je prodyšné, rychleschnoucí a udržuje tělesnou teplotu i když jste mokří a zároveň chrání před UV zářením. Další „vrstvy“ jsou naopak neprofouknutelné a hřejivé…

paddlegang oblečení na paddleboard (2) paddlegang oblečení na paddleboard (3)
paddlegang ve výrobě paddlegang oblečení_volnočasové

 

Funkční vrstvené oblečení na paddleboard

 

Máš, kromě funkčního sportovního oblečení na paddleboarding i něco jiného?

Ano, ke sportovnímu oblečení jsem také udělal kolekci volnočasového oblečení s motivem paddleboardisty, na které jsem spolupracoval s další známou českou textilní firmou z Litomyšli. V této kolekci si můžete vybrat mikiny, trička, teplákové soupravy z materiálu jako je elasten a bavlna. Dále různé doplňky jako kšiltovky, kšilty, tašky a velkým hitem, takzvané „plavecké bundy“.

Počkej, co je plavecká bunda?  

Prostě parka, delší bunda ke kolenům se zkrácenými rukávy. Je voděodolná a neprofouknutelná z venku a vevnitř tě zahřeje fleece. Ideální kousek pro každého paddleboardistu, když stojí promrzlý na břehu nebo se potřebuje zahřát mezi jednotlivými rozjížďkami na závodech. Postupně vše přidáváme na náš eshop, takže sledujte novinky na Instagramu nebo Facebooku.

Michale, díky za představení tvého oblečení na paddleboard a přejeme ti hodně úspěchů s rozjížděním značky! Aloha!

paddlegang oblečení na závodech

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace