Přeskočit na obsah
První parapaddleboardový závod v ČR
Novinky Reportáže

První parapaddleboardový závod v ČR

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 16. 9. 2019

Jihočeský spolek Aktivně s vozíkem, který sdružuje lidi s pohybovým hendikepem v nejrůznějších para-sportech, se toto léto rozhodl, že po basketbalu, tenise nebo florbalu také naplno nastoupí do paddleboardingu (Aktuálně.cz). Ve spolupráci s mladou českou firmou Ultina – back to active, která vyvinula lehkou kompatibilní sedačku, se kterou mohou vozíčkáři vyměnit vozík za paddleboard a vyrazit vstříc vodní hladině a říčním kilometrům, organizují přelomovou akci – první parapaddleboardový závod v České republice. A kdo ví, jak tento nový sport osloví mezinárodní scénu? Koneckonců, v adaptive surfingu již několik mistrovství světa uspořádala Mezinárodní surfová asociace.

Zpátky k závodu. První paraPaddleboardový závod je zahrnutý do seriálu parasportů Pohár města Hluboká nad Vltavou a po sportovní stránce na něj bude dohlížet Česká Federace Stand Up Paddle. Kromě závodníků jsou zvaní i nevozíčkáři se svými paddleboardy, aby závodníky podpořili z vody. Po závodě na tratích 150 a 300 metrů a 1 km se uskuteční společná plavba přístavem.

Nebude chybět ani Honza Herman, se kterým jsme na vodu vyrazili již na letošním Mistrovství ČR v paddleboardingu, které se konalo v srpnu na Vranovské přehradě. Tato akce je jedinečnou příležitostí k navázání nových přátelství a seznámení se s dalšími aspekty paddleboardingu v havajském duchu. Přijeďte s celou rodinu. Aloha!

Autor článku

Lucie