REPORTÁŽ: Jak se skáče po nové vodní atrakci a co je nového na Džbáně

V rámci naší Paddleboardguru a Snowboardel spolupráce se snowboardovým klubem SnowRockets jsme ostřílené mladé závodníky nechali otestovat novou překážkovou dráhu v Paddleboard Centru Džbán. “Rakeťáci” si k tomu pozvali i kolegy z dalších klubů a celkově to pojali jako letní osvěžení “rivality” než se v zimě opět vrátí na kopec.

Na zátěžový test se sešlo 15 snowboardistů, kteří si sníh v kapalném skupenství užívali s velkým nadšením celé dvě hodiny.

Trať byla jasná: vyrazit od břehu na paddleboardu, dopádlovat k překážce, přeběhnout jí celou tam a nazpátek, opět nalézt na paddleboard, obeplout kolem překážky a skončit u břehu.

Provedení už bylo ale o poznání zajímavější než v představách všech. Pádlování zvládli všechny mladší ročníky kupodivu lépe než dorůstající juniorky. První zásadní pasáží bylo přelézt nebo skočit z paddleboardu přímo na kluzkou nafukovací překážku v podobě ležícího žebříku. Poté vyšplhat na trampolínu, seskočit z ní na plošinu a přeběhnout asi dvoumetrový válec spojující druhou plošinu a obě trampolíny. Největší podívaná byla v pasáži dvoumetrového válce. Každý volil jinou taktiku, někdo rozběh, jiný poposedávání. A ti nejvíce naladění na závodění od poloviny válce skákali a na druhou plošinu přistávali skluzem po břiše, aby se zarazili buď o druhou trampolínu nebo zahučeli po hlavě přímo do vody. Ze břehu to byla velkolepá podívaná, ze které nás bolela bránice, ale fandili jsme dál! Následovala druhá trampolína a překážková dráha s přelézáním nebo podlézáním. Na konci už stačilo se pouze obrátit a absolvovat celou překážkovou dráhu ještě jednou nazpátek.

Gladiator race Džbán_snowboard (1)

Vybírání správných paddleboardů na rozpádlování před závodem

Gladiator race Džbán_snowboardel (1)

Je to "sranda" závod, ale stejně se to prožívá jako jakýkoliv jiný závod.

Gladiator race Džbán_snowboardel (2)

Formát závodů byl koncipován jako dvě rozjížďky. Nejprve zvlášť dívky a zvlášť chlapci a poté společně finálové jízdy. Nejrychlejší dívkou byla Marťa z SK Lajdáček.

- Jak ti to šlo? “No hrozně! Bylo to obtížný, hlavně to přelejzání. Byla jsem celou dobu nejistá a jen jsem viděla, jak jsou všichni přede mnou a že je musím dohnat.” (pozn. redaktora - ze břehu to vypadalo jinak, Marťa byla od začátku vpředu)
- Aha! A takovýhle pocity máš i při zimních závodech? Že si myslíš, že jsou všichni před tebou, tak přidáš a pak skončíš na bedně? “Noo, vlastně jo!”

Nejrychlejším chlapcem se stal Tonda ze 100Hard (čti stay hard).

- Už si někdy pádloval na paddleboardu? “Jo, je to taková rekreační činnost, hlavně dělám snowboarding a windsurfing.”
-
A jak se ti zdála ta překážková část? “Je to velká makačka musím říct, protože člověk se snaží udržet stabilitu a všichni kolem tam padaj. Já jsem teda nespad.”
Ani u toho válce na přeběh si nespad? “To už si vlastně nejsem jistej, byl to takovej fofr!”
A z hlediska fungování těla - musel si být hodně koncentrovanej a zaťatej? “Zaťatej ani ne, spíš hodně pružnej. Člověk musí mít v nohách trošku cit, aby se tam na tom nerozsekal.”
- Takže tip pro ostatní zní: “Je to o nohou!”

Gladiator race Džbán_snowboardel (4)

Marťa z SK Lajdáček - nejrychlejší dívka

Gladiator race Džbán_snowboardel (3)

Tonda ze 100 Hard - nejrychlejší kluk

Gladiator race Džbán_snowboard (3)

Vítězové dostali i drobný dárek od Snowboardelu z rukou manažera Džbánu, Michala Kašpárka

Gladiator race Džbán_snowboard (2)

Vyhlášení před půjčovnou Paddleboard centra

Když to shrneme, tak vyzývající klub Snowrockets paradoxně (nebo gentlemansky?) neutržil ani jednu bednu a proto si to celé dali jednou bez paddleboardu - ale s plaváním - a to už se jim reputaci podařilo napravit. Vypadá to, že si to ale náležitě užili a na zimní sezónu budou určitě dobře připraveni. Koneckonců můžou dál trénovat na zapůjčených paddleboardech od Snowboardelu.

A výsledek testu? Vodní Gladiator překážka 100% prošla!

Od začátku prázdnin si můžete zaskákat a zablbnout i vy! Stačí se stavit v Paddleboard centru na Džbáně - přes léto každý den od 10:00 do 19:00 (a také podle počasí, sledujte aktuální dění půjčovny na facebooku půjčovny).

A pokud nejste dovádivý tip tohoto kalibru můžete si určitě vybrat nějakou jinou aktivitu, kterou paddleboard centrum ze svého programu na vodě nabízí.

 • LEKCE PADDLE JÓGY - každý čtvrtek a neděli jsou zde pravidelné lekce jógy na paddleboardech s lektorkou Nelou ze studia Diwali Yoga Praha, start od 19:30.
 • KURZY PÁDLOVÁNÍ VE STŘEDU - středy od července do září patří zlepšování pádlovací techniky.
  • Odpolední paddleboardování pro děti: 14:0015:30 zábavné dětské tréninky s Lucií Raab z TJ Kotva Braník. Rezervujte místo na facebookové události https://fb.me/e/19Ka1Peak
  • Kurz pádlování pro začátečníky 16:0017:30, kde se během jedné až třech lekcí naučíte správně pádlovat s Davidem Raabem z TJ Kotva Braník. Rezervujte místo na facebookové události https://fb.me/e/12RCipJxB
  • Kurz pádlování pro pokročilé 18:0019:30, při kterém se pilují jednotlivé dovednosti. Tento kurz je vhodný i pro paddleboardisty, kteří berou paddleboarding jako sportovní nebo tréninkovou aktivitu a může být vstupní branou k závodnímu pádlování. Rezervujte místo na facebookové události https://fb.me/e/w8dgn0Mt

“Naším cílem je nabízet každodenní program pro návštěvníky a rádi bychom, aby se k nám za kvalitním a zajímavým programem na Džbáně vraceli.” komentuje aktuální pravidelný program Paddleboard Centra Džbán jeho manažer Michal Kašpárek. “Přijďte si za náma udělat pohodičku a vyzkoušet všechny prkna, co tady máme. Rádi s vámi o nich i pokecáme.”

pokročilí 2 Diwali yoga paddle NSP

Paddleboard centrum Džbán v pár bodech:

 • sezóna červen - září, letní otrevírací doba 10:00 - 19:00
 • půjčovna paddleboardů s 50 paddleboardy dětskými i dospělými
 • možnost si zapůjčit i dva windSUPy (paddleboardy s plachtou) a jednoho winga (křídlo)
 • testovací centrum pro obchod Snowboardel, pokud si chcete vyzkoušet konkrétní model, stačí zavolat předem a domluvíme se
 • novinkou je skákací atrakce, na které si můžete zaskákat na 30 minut nebo hodinu za drobné vstupné
 • další novinkou je nová dřevěná převlékárna s uzamykatelnými skříňkami na osobní věci
 • ozvat se můžete i pokud budete chtít uspořádat teambuildingovou akci, příměstský tábor nebo individuální kurz pro skupinku

Kontakt dzban@snowboardel.cz nebo ve skupině na facebooku v messengeru

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace