S Velikonocemi spouštíme novou mapu s paddleboardovými výlety

Tipy na velikonoční vyjížďku

Pokud obden neprovozujete challenge v podobě otužování, jako většina Česka, dost pravděpodobně už se těšíte na jarní počasí stejně, jako já. V dnešním článku vám přinášíme několik tipů, jak přivítat jaro na paddleboardu, a také jede tip na velikonoční aktivitu s dětmi. A máme pro vás jednu velkou novinku – naši novou interaktivní paddleboardovou mapu!

Jak oživit Velikonoce? Projeďte se na paddleboardech!  

      Velikonoční vyjížďka – pletení pomlázky s dětmi

„Hody hody doprovody, vem pádlo a hop do vody!“ Co takhle vyjet si na velikonoční výlet na paddleboardu? Spojte příjemné s užitečným a vyjeďte si na paddleboardech s jasným cílem – uplést velikonoční pomlázku.

1) Vyberte si vhodné rodinné místo na paddleboarding z naší interaktivní mapy. 

2) Hledejte v okolí vrby či topoly.

3) Zastavte se na místě, kde s dětmi můžete v klidu uplést pomlázku. Nezapomeňte na stuhy!

4) Udělejte velikonoční fotky na paddleboardech a pošlete nám je!

velikonoce na paddleboardu

Takhle krásně se dá skloubit velikonoční jarní den s paddleboardingem, děti budou mít radost z pomlázky a vy budete mít tu správnou velikonoční náladu.

Kam vyrazit?

      Rodinný výlet

Pokud plánujete rodinný výlet, mohla by se vám líbit pražská Stromovka. Kromě jiných sportů jako je in-line bruslení a jízda na kole je zde i Malá říčka, která je ideální pro „paddle začátečníky“, není tu téměř žádný proud ani lodní doprava. Pokud byste chtěli větší výlet, doporučujeme Vodní nádrž Seč. Krásná a čistá vodní plocha, tajemná zátoka a zřícenina hradu Oheb. Nachází se tu i kemp a písečná pláž. Ideální místo pro rodinný výlet. Krásným místem je také Velká pískovna, která je ideálním místem i na letní koupačku s krásnými panoramaty okolo.

seč na paddleboardech
Vodní nádrž Seč, parta na dragon paddleboardu, závody Českého poháru v paddleboardingu 2019

     Výlet za wind SUP

Pokud hledáte místo vhodné pro wind SUP (paddleboard s windsurfingovou plachtou), prvním skvělým tipem je Nová Živohošť, kde se to při dobrém počasí windsurfaři jen hemží! V létě je to samá party, ale i na jaře má toto místo pěknou atmosféru. Dalším zajímavým tipem je rybník Bolevák, který se nachází v Plzneňském kraji a je na wind SUP také ideálním místem. Kouzelné je také jezero Milada nebo jezero Matylda, kam se nemusíte bát jet i s dětmi – bude o zábavu postaráno. 

WindSUP na Džbáně
Když dostatečně fouká, dá se jezdit s plachtou nebo wingem i na Džbáně v Praze.

      Výlet za divokou vodou

Asi vás nepřekvapí, když prvním tipem bude nádherný historický Český Krumlov. Určitě si spousta z vás vzpomíná na vaši první vodu, a dost pravděpodobně to byla ta v Českém Krumlově. Pokud byste chtěli méně známé místo, doporučujeme peřej Paraplíčko na řece Jizera. Řeka je vhodná i pro začátečníky, peřeje jsou menší a v blízkosti se nachází i veřejné tábořiště a sruby Podspálov. A pokud byste zatoužili po divoké vodě přímo v Praze, zkuste kanál Troja!

peřej Paraplíčko
Když je vysoký vodní stav dokáže být Jizera velmi divoká a jindy vody není mnoho. Poslední ročník závodů SUP Paraplíčko 2018.

      Půjčovna paddleboardů u vodní nádrže Džbán

Pokud paddleboard nevlastníte, doporučujeme výlet spojit s nádrží Džbán. Nachází se na Praze 6 a patří mezi největší vodní plochy v Praze, na které můžete paddleboarding provozovat. Nachází se blízko tramvajové zastávky, případně se hned vedle nachází neplacené parkoviště.Toto místo je ideální pro děti a obecně pro začátečníky, protože tu je bezpečno a nejsou zde žádné proudy. A vrbu zde určitě taky někde najdete!

Džbán tréninky a kurzy paddleboarding
Na vodní nádrži Džbán se můžete celý den opalovat, anebo se můžete přihlásit do našeho kurzu pádlování pro začátečníky i pokročilé.

      Kamenná prodejna

Pokud byste si chtěli před výletem paddleboard přímo pořídit, můžete navštívit třeba prodejnu Snowboardel v Nových Butovicích. Zkušení a přátelští prodavači vám pomohou vybrat vhodný paddleboard a klidně i něco více!

Pokud byste nevěděli, jak se na vyjížďku v tomto počasí obléct, doporučujeme: 

11–16 °C stále funkční oblečení, softshell bunda a čelenka nebo čepice, které chrání před profouknutím jarních studených větrů, na nohy legíny, na nohy stále zebe - neoprenové kotníčkové boty
17–20 °C na horní část těla - lykrové triko s dlouhým nebo i krátkým rukávem, na spodek legíny/ boardshorty, nohy naboso nebo s letními tenkými botami

Ve spolupráci s obchodem Snowboardel, který se specializuje na všechny letní a zimní “board” sporty, přinášíme nejrozsáhlejší českou paddleboardovou mapu. Prozkoumejte i další tipy na výlety. Anebo se o svůj tip na SUPer výlet podělte a do mapy přidejte! Další informace v záložce “Výlety”.

 

- tez

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace