Přeskočit na obsah
SUPNera 2023 na Labi
Reportáže

SUPNera 2023 na Labi

  • Čas čtení 3 minuty čtení
  • 30. 7. 2023

V sobotu 29. července jsme se vydali opět na další ročník paddleboardových závodů do Neratovic na Labi. Ve veslařské loděnici pořádal místní (nejen) paddleboardový klub SK Livecross jeden ze svých tří závodů, který každý rok pořádají. Na závod, který je součástí Českého poháru v paddleboardingu, přijelo 40 závodníků z Prahy, Libereckého, ale i až z Jihočeského kraje. Jednodenní závod láká svou příjemnou atmosférou. Mladí závodníci s oblibou na těchto regionálních závodech nabývají své první zkušenosti v hlavní kategorii OPEN, aby byli na přestup do vyšší kategorie připravení. Kromě podávání nejlepších osobních výkonů sem závodníci rádi jedou jako příležitost se opět po nějakém čase vidět, sdělit své novinky, postřehy a ukout nějaké plány. Na menších závodech je zkrátka více času na ostatní. Zpravidla se zde dozvíme spoustu zaručených drbů a životních příběhů, které nás prostě baví a naší paddleboardovou komunitu utužují.

Sprinty i 11 kilometrů

Dopoledne se závodníci rozjeli na rovných sprintech o délce něco přes sto metrů. Každý jel tři rozjížďky a k tomu jednu až dvě finálové jízdy.

Sprint

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Alena Voždová
SK Livecross Neratovice
Jaroslav Soukup
HUDY SUP Team
Ema Mulačová
David Veis
Budesport ČB
2.Kateřina Trdlová
JBC SUP Club
Jan Jehlík
HUDY SUP Team
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Mikuláš Trdla
JBC SUP Club
3.Agáta Radvanská
TJ Kotva Braník
Jan Soukup
HUDY SUP Team
Valerie Soukupová
HUDY SUP Team
Matěj Matalík
SK Livecross Neratovice

Celkové výsledky najdete na webu České Federace Stand Up Paddle ZDE

Potom přišel déšť, ale naštěstí se zase po polední pauze rozplynul, a tak všichni mohli vyrazit na vytrvalostní závod na 11 kilometrů pro kategorii OPEN a na 4 km pro kategorie dětí do 15 let, Sport na nafukovacích prknech do délky 12‘6‘‘ a také pro tři závodníky kategorie parapaddleboardistů, kteří jezdí vsedě na speciálních sedačkách.

Long distance

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Agáta Radvanská
TJ Kotva Braník
Samuel Peška
4SP Team
Anna Voborská
HUDY SUP team
David Veis
Budesport ČB
2.Věra Pourová
Jaroslav Soukup
HUDY SUP team
Valerie Soukupová
HUDY SUP Team
Mikuláš Trdla
JBC SUP Club
3.Hana Ježková
SK Livecross Neratovice
Jan Soukup
HUDY SUP Team
Ema Mulačová

Velkou lahodou pro všechny závodníky i diváky byl stánek s dobrou kávou a drobným občerstvením z místní Pražírny Lobkovice a vítězná vína od cestovní kanceláře Amico travel. Pro děti zde byl stánek s různými herními aktivitami k vodě od Decathlonu, které pak závodníci mohli vyhrát i v cenách. Hlavním partnerem závodu, stejně jako pro celý seriál, byla Česká Federace Stand Up Paddle, obchod Snowboardel a firma Akutol s produkty do každé domácí lékárničky, které se hodí i paddleboardistům k vodě.

4 km na long distance odpádlovali i tři závodníci. Zleva: 2. místo Bohuslav Dvořák, 1. místo Martin Zikmund, 3. místo Štěpán Karásek.

Jaké pádlování nás čeká dál?

Ze závodů to bude výprava do Polska na Planet Baltic SUP Race 5-6. srpna a pak velké finále se slavnostním vyhlášením na Finále Českého poháru v paddleboardingu (18-20.8.2023, Jesenice u Chebu).

A velké finále nás čeká i ve volnočasovém pádlování v rámci společné tour se Snowboardelem – 5.srpna Grand Finale Snowboardel Paddle Tour na Hostivařské přehradě v Praze. Budete zde moci soutěžit i o 7 paddleboardů a tři nafukovací kajaky!

V Neratovicích mají ještě další dva závody – novoroční SUPIce a zářijový Nera 24! pádlování non-stop samostatně nebo ve štafetách. 16-17.září 2023.

Fotogalerie

Celá fotogalerie ZDE

Autor článku

Lucie