Přeskočit na obsah
Zažijte dobrodružné léto s nafukovacími čluny
Lodě Novinky

Zažijte dobrodružné léto s nafukovacími čluny

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 8. 6. 2024

Slunce v zádech, voda kolem a neomezené možnosti výletů na krásná místa. Přesně takhle si představujeme nastupující prázdniny. Pokud vám z nějakého důvodu nestačí vyrazit v kajaku nebo na paddleboardu, tušíme, že nafukovací člun s elektrickým motorem bude trefa do černého!


Rychlost, bezpečnost, skladnost

To jsou tři hlavní benefity nafukovacích člunů od AQUA MARINA. Pokud jsme vám před chvílí nabídli vizi nespoutaného dobrodružného léta, nezlobte se na nás, když zmíníme i méně vzrušující vlastnosti.

skupina dospělých lidí v plovacích vestách s dítětem na nafukovacím člunu s motorem někde na klidném moři, pobřeží, aqa marina


Co potěší všechny netrpělivé?

Nafukovací čluny stačí vyndat z auta, donést na břeh a za pár minut už můžete obrážet skryté pláže nebo nahazovat první pruty. Například katamarán AQUA MARINA AIRCAT s dropstitchovou podlážkou váží pouze 30 kg a uveze až 4 osoby. Člun nabízí velký vnitřní prostor, dostatečně tvrdou stabilní podlážku. Tvar katamaránu snižuje odpor při jízdě. K jeho složení a nafouknutí nepotřebujete žádné speciální nástroje ani nadání. Při balení určitě oceníte, že se dá člun sbalit a dá se snadno uložit i uvnitř auta. Nemusíte tak za vozidlem táhnout přívěs navíc.

DROPSTITCH jsou dvě stěny materiálu PVC spojené velkým množstvím paralelních vláken. Tato technologie umožňuje nafukování na vyšší tlak a udržení přesného tvaru. Dodává tedy nafukovacímu člunu patřičnou tuhost.

AIRCAT 11'
REMIGO ONE
DELUX U 11´6''
WOLONG FLOWSTAR
CLASSIC 9'10''
DELUX A


Elektrický motor

Jednoduché ovládání a okamžitý rozjezd bez dlouhého startování. Absence nepříjemných naftových výparů a snadná údržba stroje. Motory k nafukovacím člunům jsou totiž elektrické, tiché a romantice i vodní fauně neškodné. Jednoduché je i jejich převážení a uskladnění. Z motoru nic neteče, nesmrdí a jeho hmotnost je nižší než u naftových variant. Výdrž závisí na kapacitě baterie, což má přímý vliv na cenu. Záleží tedy jaké jsou vaše představy. Na každém člunu jsou navíc klasická vesla, která umožní přesun z místa na místo i bez zapnutého motoru. Nemusíte se tedy bát uvíznutí na pustém ostrově při vybité baterii. Pokud si ale dáte pozor, neměla by tato situace nastat. Ukazatele stavu baterie totiž fungují dost přesně.

Věděli jste, že… Elektrický motor nemusíte nijak startovat. Pouze přidáte plyn a jedete. Chcete nahodit zpětný chod. Přidáte plyn na druhou stranu. Chcete vypnout motor? Vrátíte plyn do nulové polohy. Jednodušší to snad být ani nemůže.


A co děti?

Nafukovací čluny nejsou jen pro rybáře a dobrodruhy. Úplně bez obav můžete vyrazit objevovat moře a jezera s celou rodinou. Paluba obsahuje bezpečnostní madla a v nabídce jsou i čluny s pevnou lavicí k sezení, podlahou z pevného hliníku nebo dropstitche, který můžete nafouknout na vysoký tlak a v lodi pak není problém i stát. Lodě jsou navíc velmi stabilní. Při mírných vlnách se s nimi dobře manévruje. S elektrickým motorem můžete řízení (pod dozorem!) na chvíli přenechat i mladším členům posádky.

Autor článku

Michal