Přeskočit na obsah
Značka oblečení ION

Značka oblečení ION

O značce

Značka ION byla založeno roku 2004 jako projekt společnosti Boards & More, zastřešující značky Fanatic, North Sails a North kiteboarding. V portfoliu chyběla značka, která by produkovala doplňky pro windsurfing i kiteboarding. V dalších letech se nabídka rozšířila poměrně logicky i o doplňky pro paddleboarding a trochu překvapivě i o oblečení pro horskou cyklistiku.

Příslušenství

Příslušenství

Oblečení

Oblečení

Další

Další

Nejvýraznější je z nabídky ION kolekce neoprenů. Od počátku se ION odlišoval zajímavými designy a barvami. Zavedl do wind a kite segmentu mnoho překvapivých řešení. Jedním z nejvýraznějších produktů je suchý neoprenový oblek FUSE, který kombinuje výhody suchých látkových obleků a neoprenu. S vhodným spodním prádlem se ve FUSE dá jezdit i v teplotách blížících se 0°C. Nejprodávanějším a nejznámějším modelem v pánské kolekci je model STRIKE, který je oblíbený jak mezi kiteboardery, tak windsurfery. Dámy za dobu existence IONu zaznamenaly mnoho krásných barevných kombinací. V posledních kolekcích se objevuje i stylový potisk. Paddleboardisté naleznou v kolekci mnoho vhodných oblečků jak z tenkého neoprenu, tak z rychloschnoucích a prodyšných látek.

Mezi vhodný doplněk pro paddleboardisty se počítá například „záchranná vesta“ pro pádlo. Jednoduchý nasouvací pěnový válec s designem ION zaručí, že pádlo nikdy neutopíte. Především rozebíratelná pádla vydrží plavat jen po určitou dobu. Také pádla s carbonovou žerdí a těžkým plastovým listem jsou náchylná k utopení. Další specialitkou je Blade Edge Protector, což je ochrana listu pádla. To ocení především majitelé full carbon pádel, když přijedou ke kamenitému pobřeží. Uživateli compositových plováků je velmi oblíbený Rail Lover. Jedná se o polep boku plováku v místech, kde může dojít ke kontaktu pádla a plováku a hrozí odření. Také z širokého výběru leashí – pojistných řemenů si vybere opravdu každý.

ION je jediným výrobcem slunečních brýlí, který se zaměřuje přímo na surfsporty. Vybrané modely mají speciální skla včetně polarizace. Jsou určené k použití na vodě a jejich povrchová úprava zaručí rychlé stékání kapek. Další vychytávkou je zadní neoprenový pásek, který drží brýle na svém místě. Dalším příslušenstvím je „bojka“, díky které najdete brýle ve vodě v případě ztráty z hlavy.

Velmi oblíbené je i streetové oblečení. V tričku od ION poznáte windsurfaře, kiteboardera nebo SUPera již na dálku… Boardshorts jsou vhodné jak na koupačku, tak na samotné surfování v teplých mořích. Kvalitní rychloschnoucí materiály jsou zpravidla stretchové, takže neomezují v pohybu. Další naprostou nutností pro jakéhokoliv vyznavače vodních sportů je poncho. I když nejste stydlín, tak vašemu okolí na pláži nemusí být příjemný pohled na svlékající se postavu bojující s úzkou nohavicí neoprenu. Pončo zahalí intimní partie a nepohoršíte tak ani kolemjdoucí babičku venčící čivavu. Poncho je k dostání v pánském i dámském modelu.

Důležitou součástí nabídky jsou i různé obaly na klasické surfboardy, kiteboardy, windsurfy i paddleboardy. V nabídce najdete i kombi bagy umožňující zabalení kompletního vybavení na WS nebo KITE.

Už několik let patří ION mezi lídry v kite a WS trapézech. Každý rok přichází s novými inovativními řešeními. Po veleúspěšných technologiích wire-tec a paměťové pěně, je na trhu i poměrně nová technologie Composite Shape. Ve zkratce se dá říct, že se jedná o carbonový trapéz. Další novinkou je C_bar. Jedná se o výměnný systém uchycení k úvazku. Můžete si zvolit kitesurf hák, metal slider nebo windsurfingový hák. Další výhodou je samoutahovací systém zapínání. Doporučujeme všechny výhody C-Baru prostudovat na webu výrobce.  

Záběr značky ION se za 14 let existence rozrostl do obrovský rozměrů. Kompletní nabídku produktů naleznete na oficiálních stránkách.

::: ION – Surfing Elements Chapter III from ION on Vimeo.