Přeskočit na obsah
Značka paddleboardů Starboard

Značka paddleboardů Starboard

Všechno to začalo nápadem na výrobu vlastních a lepších prken při windsurfingu kdekoliv. Tak se zrodil STARBOARD, který od roku 1994 určuje trendy windsurfingu. Firmu založil švédský windsurfer Svein Rasmussen na Thajvanu, kde firma sídlí dodnes. V posledních letech se věnuje  inovacím ve foilingu.

Paddleboardy

Paddleboardy

Pádla

Pádla

Příslušenství

Příslušenství

Oblečení

Oblečení

Další

Další

V oddělení nafukovacích plováků je v nabídce široká škála plováků. Například plovák STARBOARD PADDLE FOR HOPE, který se používá například v rehabelitačním programu pro lidi zotavující se z rakoviny. Dále zde můžeme najít např. klasický allround WHOOPER, který jistě ocení všichni rekreační uživatelé tohoto sportovního vybavení.

V rámci delších výletů a větší cestovní rychlosti se v sekci TOUR dají najít plováky rozdílné pouze rozměry. V oblasti RACE je výběr rozmanitější. Dá se vybírat z 6 plováků rozdílných velikostí. Dále STARBOARD nabízí také speciální říční paddleboardy RIVER, které se vyznačují vysokou obratností a větší odolností.

V oblasti pevných paddleboardů je favoritem firmy model GO, který je dostupný jak v dámských, tak i pánských barvách a specifikacích. Jedná se o univerzální plovák, který je velmi snadno ovladatelný a uživatelsky „přívětivý“.

U STARBOARDu je velkým samostatným oddělením sekce surfových paddleboardů, kde můžeme najít jak longboardy, tak obratné kratší prkna, jako například POCKET ROCKET. Samozřejmostí je v dnešní době paddleboardový foil. Dále nalezneme také velkou škálu paddleboardů ALLSTAR, což jsou závodní pevné paddleboardy s velkým výběrem velikostí.

V oblasti pádel STARBOARD vyniká velmi poutavými designy a možností zakoupit stejné pádlo v různých materiálových verzích od hliníku, sklolaminátu, carbonu až k balse. Z designů modelu ENDURO si vybere opravdu každý.

V nabídce narazíme také na rozsáhlý soriment oblečení určeného na paddleboarding. Ať už se jedná o rychleschnoucí trička, boardshorty, neopreny, čepice, poncha, ručníky,… Mimo jiné také záchranné vesty, helmy a další ochranné pomůcky  a mimo jiné i streetové oblečení..

V rámci windsurfingu má STARBOARD obsáhlou řadu všech představitelných plováků různých tvarů, výtlaků a konstrukcí, aby se zavděčil každému uživateli od začátečníků – např. model START, přes freeridery – např. CARVEIQ, slalomáře – ISONIC k freestylerům – FLARE. A nesmíme samozřejmě zapomenout na windsurfingový hydrofoil.

V posledních letech se STARBOARD velmi snaží omezit emise při výrobě a být šetrný k životnímu prostředí. Mimo jiné vysazují mangrove, které velmi dobře přeměňují oxid uhličitý a čistí tak ovzduší.