Přeskočit na obsah
Sardinie – evropský Karibik
Sardinie, Sardinie

Sardinie – evropský Karibik

  • Sardinie Sardinie, Sardinie
  • Délka trasy: 4 km

Víte proč se říká Sardinii evropský Karibik? Bílý písek a azurové moře. Navíc zabalené do italského rázu. Na paddleboardech jsme na různých místech kolem ostrova pádlovali celý měsíc.

Měsíc na Sardinii

Rozhodli jsme se s přítelkyní odjet v naší dodávce s paddleboardy i se psem na měsíční výlet na Sardinii. Začátek jara je ještě mimo turistickou sezónu, takže jde v pohodě spát v dodávce na parkovištích a nikde nejsou žádní turisti. Nicméně voda je studená, občas více fouká a je dobré si s sebou vzít neoprén. Na programu bylo pádlování, trénování, práce z pláže a poznávání života na Sardinii. O jídle a přátelské atmosféře se tu raději ani nebudeme rozepisovat, protože by to bylo na jiný článek – bylo to zkrátka bellissimo!

S sebou jsme měli pevný závodní paddleboard značky SIC a také nafukovací paddleboard na rekreačnější pádlování.

Naše oblíbená sardinská místa

CAPO CARBONARA – mys na jihu Sardinie, poblíž města Villasimius, poblíž je také pláž Giunco a jezero s růžovými plameňáky. Místo je ideální spot na pádlování a dá se zde i jezdit na vlnách.

S’ARCHITTU – západní pobřeží, přírodní kamenný most je úžasným místem na pádlování a fotky z dovolené. Pádlování mezi ostrůvky anebo šnorchlování či potápění.

LA PELOSA – severní pobřeží, pláž s nejbělejším pískem, historické památky, bývalá věznice, ostrůvky i národní park.

Autor článku: Bára z Paddle republic
Pokud si chcete přečíst celý článek pokračujte kliknutím zde.