REPORTÁŽ: Paddleboarding ve vnitrozemí Turecka?

U nás již pomalu začíná podzim, ale v oblíbené dovolenkové destinaci Turecku je stále příjemné počasí. V této reportáži ale nebudeme psát o opalování na pláži a koupání v moři. Zajedeme do vnitrozemí, jak jinak než na paddleboardu. Co byste měli o paddleboardingu na tureckých přehradách a jezerech vědět? Paddleboarding u moře v Turecku si asi dokážete představit, ale co kdybyste chtěli paddleboardovat ve vnitrozemí?

U nás již pomalu začíná podzim, ale v oblíbené dovolenkové destinaci Turecku je stále příjemné počasí. V této reportáži ale nebudeme psát o opalování na pláži a koupání v moři. Zajedeme do vnitrozemí, jak jinak než na paddleboardu. Co byste měli o paddleboardingu na tureckých přehradách a jezerech vědět? Pravda, vodních nádrží a jezer je v Turecku možná tolik, co rybníků v Čechách. Avšak na tureckých vodních plochách se paradoxně do vody nesmí na vodu, ani do ní. Hlavním důvodem je nejen ochrana vodních zdrojů, ale i to, že Turci často neumí plavat, a tak u vody hlavně piknikují, rybaří a relaxují na břehu.

Jeden z našich závodníků a od loňska velvyslanec ČR v Turecku prozkoumal možnosti vnitrozemského paddleboardingu na vlastní kůži, když napřed musel dostat povolení k jízdě a postupně přibral další kolegy z ambasády, kteří též pádlují.  Když už v Ankaře vznikla malá česká paddleboardová komunita, řekli si, že něco udělají i pro přehradu Mavi Göl, kam chodí pravidelně jezdit, a to nejlépe úklidem nepořádku, co tam po letní sezoně zanechali lokální piknikáři. Správa přehrady je osvícená a vstřícná, tak mohla celá akce začít. Součástí úklidu odpadků na březích přehrady i z vody na plovácích byla i předváděcí akce na paddleboardech pro širší okruh místních. Pavel Vacek k tomu říká: „Na půldenní úklidové akci (s výtěžkem asi půltuny skleněných a plastových lahví) jsme navázali ukázkou základů techniky pádlování, a hlavně zkušebními jízdami prvojezdců. Osmělilo se jich asi dvacetpět, ale někteří raději jen v kleče. Celou akci natáčely kamery místní televize a přišli též zástupci města i příznivě nakloněných tureckých úřadů. A na závěr byla beach party, jak jinak.“

Datum 11.9. 2021 se tak v turecké historii zapisuje jako průlomové pro vnitrozemský paddleboarding díky snaze Czech Embassy Teamu s paddleboardovým nadšencem Pavlem Vackem v čele. A my přejeme hodně zdaru do budoucna. Paddleboarding v Turecku? Ano!

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

go to the website buy fake rolex. visit site imitation watches. best value www.luckreplica.com. a knockout post rolex replica. imitation replique montre. visit this website https://www.replikapl.pl. blog here https://www.genuinereplicawatches.com/. click to find out more replica watches aaa+ quality. additional hints cheap replica watches under $50. click resources watcheswrestling. browse this site https://www.financewatches.com. Sale https://www.commercewatches.com/. Check This Out www.divorcewatches.com. check my reference https://www.apatekphilippe.com/. Continued bell and ross replica. the hottest tag heuer replica. Check Out Your URL wholesale fake rolex. look at here pizzawatches. check out here https://www.freetagheuer.com/. about his mybellross.com.