Přeskočit na obsah
Paddle Republic – nový specializovaný obchod s paddleboardy v Plzni
Novinky

Paddle Republic – nový specializovaný obchod s paddleboardy v Plzni

  • Čas čtení 4 minuty čtení
  • 18. 4. 2021

Paddle republic je nový specializovaný obchod s paddleboardy, za kterým stojí současná česká paddleboardová špička – závodník Ondra Petrák. Nakoupíte zde přes e-shop, ale showroom můžete navštívit přímo v Plzni v ulici Na Roudné 57, kde se vám bude Ondra rád věnovat a pomůže vám vybrat nejvhodnější prkno na míru.

Ondro, co tvůj obchod všechno nabízí?

Máme u nás různé druhy paddleboardů – od dětských až po ty závodní. Všechny jsou od ozkoušených značek a jsou vybrané tak, aby si přišel na své každý příznivec paddleboardingu. Nabízíme také nějaké to důležité příslušenství na vodu. Píšeme i blog, do kterého přispíváme články, které všem usnadní výběr sportovního vybavení. Taky prkna testujeme a ukazujeme lidem, že se dá na prknech i závodit.

Jak tě napadlo otevřít si obchod s paddleboardy? Závodění ti nestačilo?

Tím, že na prkně už nějakou dobu závodím, se na mě obracela spousta lidí z mého okolí, abych jim poradil, jaké prkno si mají pořídit. V západních Čechách nebylo příliš míst, kde by se dal slušnej board sehnat. S parťákem Ivanem, kterej zrovna ukončil závodní kariéru v kanoistice, jsme se sešli u piva a dumali, co dál. Já se zrovna v počínající druhé vlně covidové nacházel ve fázi lehkého vyhoření, proto jsme u třetího piva bouchli do stolu a přišli s plánem založení obchodu. Měli jsme to štěstí, že máme ve svém okolí spoustu hodných a schopných lidí, kteří nám pomohli se vším potřebným. Speciální zmínku a taky poděkování si zaslouží hlavně naše drahé polovičky Barča a Kristýnka, bez kterých bychom byli úplně namydlený.

Jaké máš záměry do budoucna? Zůstaneš jen u poradenství a obchodu, nebo plánuješ třeba i workshopy?

Plánů máme hodně a postupně se je snažíme rozjíždět. Zatím nabízíme individuální kurzy pádlování pro děti, začátečníky i pokročilé, nicméně až bude situace lepší, rád bych uspořádal nějaké workshopy, kde bych to, co jsem se v pádlování zatím naučil, mohl předávat těm, co o to budou mít zájem. Vlastně by bylo fajn vytvořit takovou plzeňskou komunitu Stand Up Paddleboardingu a možná založit i oddíl, ale to nebudu předbíhat.

Kam chodí plzeňští nejčastěji pádlovat?

V Plzni máme dohromady 5 řek, jednu středně velkou vodní nádrž a soustavu Boleveckých rybníků. Míst, kam se vydat, je tedy hromada a rádi bychom tyhle ověřená místa „pádlovací spoty“ postupně zmapovali. Já osobně pádluju na řece Radbuze, kde sídlí loděnice TJ Prazdroj, kterou reprezentuju. Jelikož je řeka malá, našel jsem si přes sezonu útočiště na přehradě poblíž borské věznice, která je často zvlněná větrem a nabízí mi možnost tréninku v náročnějších podmínkách. Úplně nejlepší je pro pádlování Hracholuská přehrada, asi 20 km od Plzně, která je mi útočištěm pro vytrvalostní tréninky a v létě se hemží nespočtem spokojených rekreantů nejen na nafukovacích matracích, ale také na paddleboardech.

Co tvoje pádlování? Jakou si měl minulou sezónu a co tě čeká letos?

Na letošní sezonu se obzvlášť těším, jelikož v zimní přípravě, kterou jsem strávil převážně v posilovně a na lyžích, jsem se neflákal a na vodě mi to teď na jaře hodně chutná. Uvidíme, jak to bude letos vypadat po organizační stránce.

Loňská sezona navzdory všemu byla super a já si ji hodně užil. Zejména vyrovnaný souboje s Tomem Grošupem stály za to, a doufám, že si to letos zopakujeme a uděláme nějakej slušnej výsledek i na mezinárodních závodech EUROTOUR a dalších.

Co bys vzkázal všem, kteří se chystají s paddleboardingem začít?

Určitě bych vzkázal, ať se toho nebojí a vezmou na vodu i svoje děti. Rodiče je často podceňují a pak jsou překvapení, jak jim to jde a baví je to. Na své si přijdou i ty starší ročníky (tzv. „kahunové“, pozn. redaktora), kterých na vodě potkávám spoustu, a je to jen důkaz toho, že se opravdu jedná o sport vhodný pro všechny.

Rozhovor z března 2021 na TVT Sport se závodníkem Ondrou Petrákem a Davidem Raabem – prezidentem České Federace Stand Up Paddle

https://youtube.com/watch?v=ZcWF8mjnf9k%3Frel%3D0
Autor článku

Lucie