Přeskočit na obsah

Bojíte se, že když je paddleboard nafukovací, tak ho můžete protrhnout? Můžete, ale s velkým úsilím nebo nešťastnou souhrou okolností.

Jednovsrstvý nebo dvouvrstvý?

Uvnitř obou verzí jsou drop-stitchová vlákna, která se při nafouknutí plováku naplnou a udrží velký tlak (12-25 PSI). Rozdíl mezi plováky je tedy v počtu vrstev o tloušťkách 0,4mm. Dvouvrstvé plováky jsou k sobě v dnešní době slisované teplem (technologie MSL). Za roky našich zkušeností s paddleboardy i z oblasti jejich reklamací nemůžeme říct, že se snáze poškodí jednovrstvý nebo dvouvrstvý.

Ve videu níže, můžete skouknout všechno možné násilí na paddleboardech, které se dá zažít pokud se paddleboard dostane do ruky někomu, komu na něm opravdu nezáleží. A víte co? Vydržel hodně i dětskou koupačku na skále.

Za roky našich zkušeností s paddleboardy i z oblasti jejich reklamací nemůžeme říct, že se snáze poškodí jednovrstvý nebo dvouvrstvý.

Citlivá místa a správné zacházení

Na paddleboardech se ale přeci jen nacházejí choulostivá místa, která jsou daná výrobní technologií. A to jsou hrany a místo kolem nafukovacího ventilu a ploutvičky. V těchto místech, kde potřebovaly prostor výrobní stroje, jsou paddleboardy slepeny lepidlem. Takováto místa jsou pak při dlouhodobém vystavování na slunci ohrožena degradací materiálu a znehodnocení funkčnosti lepidla.

Proto je důležité plně nafouknutý paddleboard dlouhodobě nevystavovat slunci, i z důvodu přehřívání a zvyšování vnitřního tlaku. Paddleboard v létě schovávejte ve stínu nebo chlaďte vodou a můžete mu po vylezení na břeh i upustit trochu tlaku ventilem. A nezapomeňte u moře oplachovat sladkou vodou, aby vám ještě v degradaci materiálu nepomáhala sůl.


Autor článku: Ondra z Pádlujte.cz

Pokud si chcete přečíst celý článek pokračujte kliknutím zde.