Přeskočit na obsah

Již od června po celé léto se můžete přijet zblízka podívat na nejnovější paddleboardy a nafukovací kajaky na nejrůznější české pláže. Snowboardel Paddle Tour je akce pro sportovce i nesportovce – prostě pro všechny, které zajímá zábava na vodě a také nějaké soutěžení.

K testování bude po ruce zkušená parta paddleboardistů ze Snowboardelu, obchodu s třicetiletou praxí s boardovými sporty a poradenstvím kolem nich. Návštěvníkům poradí, kromě správného výběru materiálu, třeba i jak si zlepšit techniku pádlování.

A na vyvrcholení celé akce 5.8. na „Grand Finále“ v Praze na Hostivaři budete moci soutěžit o 10 paddleboardů.

Překážková dráha na vás bude čekat na zastávkách Summer X Festu (Pasohlávky, Vranov, Lipno) a na Grande Finále na Hostivaři v Praze. (foto archiv ČFSUP, martinhladik.com)

Co vás čeká?

Každá zastávka téhle paddle tour je zaměřená na představování těch nejlepších paddleboardů a lodí od značek GLADIATOR, AQUA MARINA, STXSPINERA.

Snowboardel Paddle Tour je testování, soutěžení o ceny a celodenní zábava pro veřejnost.

10 zastávek po celé republice

Vstupné: Cena celého doprovodného programu je 150 Kč.

Kluci ze Snowboardelu vám se vším ochotně poradí. Zeptejte se na co chcete!


Časový program každé akce

Pro všechny zastávky stejný kromě Grand Finále

10:30 – 17:00 Testování prvotřídních paddleboardů různých značek, pádel, kajaků a kánoí

10:30 – 17:00 Individuální workshopy a poradenství ohledně techniky pádlování, jízdy na paddleboardu a péči o materiál

11:30 – 16:00 Souteže v jízdě na paddleboardu. Na některých zastávkách bude součástí závodu i unikátní nafukovací překážková dráha

11:30 – 16:00 Soutěž v jízdě na kajaku


Grand Finale 5.8. Hostivařská přehrada

Festival nejen vodních sportů, a především finále celé naší letní tour. Akce pro účastníky celé tour, ale i nově příchozí účastníky. Celodenní soutěžení v různých dovednostních disciplínách na vodě o hodnotné ceny. Doprovodný program a živá hudba. V rámci večera pak následuje losování o paddleboardy a kajaky jako hlavní ceny celé tour


Všechny aktuality týkající se jednotlivých akcí najdete také na této stránce

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

Počasí není v těchto dnech ještě plně ustálené a letní, ale závodících paddleboardistů se i přes předpověď větru a přeháněk sešlo na startovní linii sto tři, což bylo po další vlně rozvolnění anti-covid opatření akorát pro uspořádání venkovní sportovní akce do tři sta lidí včetně diváků a příchozích na doprovodný program celého paddleboardového víkendu.

Čtrvtý ročník na Mácháči

Již počtvrté hostila písečná pláž v kempu Borný vedle půjčovny Windsurfing Mácháč závod série Český pohár v paddleboardingu, který pořádá Česká Federace Stand Up Paddle a i tento rok přinesla něco nového. Návštěvníci si zde mohli vyzkoušet nafukovací i pevné – karbonové paddleboardy různých značek. Od hobby paddleboardů, které předvádí s celorepublikovou roadshow AQUA MARINA DEMO TOUR, přes závodní pevné paddleboardy značky NSP a SIC. Velkou senzací však byly dětské paddleboardy značky Gladiator, které od letoška zaplnili i český trh v základních čtyřech velikostech pro nejmenší děti 8‘ a 9‘ stop dlouhých, přes dětské sportovnější nafukovací modely Gladiator 10‘6‘‘ a 11‘6‘‘. Tyto paddleboardy jsou na pohárových závodech k zapůjčení pro mladé závodníky zdarma ke startovnému 100 Kč na den. Na zkušenější mladé závodníky však čekalo ještě větší lákadlo a to v podobě karbonových paddleboardů značky SIC model Youth 12‘6‘‘, které testoval i nadějný dvanáctiletý jezdec Matyáš Soukup.

Matyáš Soukup na karbonovém paddleboardu SIC 12’6“.

Dětské nafukovací paddleboardy Gladiator 10’6“ a 11’6“.

Ze zajímavostí a paddleboardových doplňků a sportovních crossoverů zde byla možnost vyzkoušet jízdu na wingu a foil wingu nebo windSUPu od stánku Snowboardel. Při větrných podmínkách, které o víkendu na Máchově jezeře panovaly to byla i akční volba. A na koho to bylo moc akce, mohl zvolit hodinovou lekci paddleboard jógy od Diwali Yoga Praha pod vedením hyper ohebné a zkušené lektorky Nely.

Paddleboard jóga s Nelou z Diwali jóga.

Lukáš Kasík ze Snowboardelu na wing foilu od Duotone.

Co se týče samotných závodních disciplín, složení bylo klasické – víkendový trojboj dynamického sprintu, technického technical race a vytrvalostního long distance. Netradiční a pro závodníky nové bylo akorát jejich poskládání za sebou. V sobotu se začínalo klasicky sprintovými rozjížďkami, které byly v některých momentech velmi obtížné zvláště pro kategorii Dětí do 15 let, kdy silné poryvy větru i na vzdálenosti sto metrů od břehu dokázaly odfouknout nejmladší sedmileté závodníky mimo bóji a musel zasahovat doprovodný člun. Nicméně je to neodradilo a většina z nich úspěšně zdolala všechny tři rozjížďky, za což si může body přičíst i použití správně velkého dětského materiálu. V kategorii Hobby se ukázalo na tomto závodě plno nových tváří, které se rozhodly že poprvé vyzkouší paddleboardové závodění a zejména v kategorii žen zabodovaly i na stupních vítězů. Nejpočetnější kategorie OPEN čítala v mužích na 40 závodníků a jejich rozjížďky už podléhaly vyřazovacímu systému a postupů do finále. Velkým překvapením byli stupně vítězů oproti „standardním“ umístěním. Velkou formu při sprintu ukázal Jan Vlček (Starboard), který vzal zlato, na druhém místě se umístil Tomáš Grošup (Indiana), který je jindy touhle dobou spíše na závodech v zahraničí a na bronzovou příčku se dostal master David Raab (NSP). V kategorii žen byly výsledky také velmi zajímavé. Na zlato si s přehledem sáhla silná závodnice Kristýna Babiánková (Starboard), ovšem na druhém místě nečekaně zabodovala Kristýna Zemčíková na nafukovacím prkně Shark a za ní další paddleboardistka se silným potenciálem pouze patnáctiletá juniorka Anna Hyková (NSP).

Sobota

Odpoledne se namísto doposud zaběhlé sobotní disciplíny technical race ovšem jel long distance. Závodníci byli dostatečně rozpumpovaní sprintováním a tak mohli vyrazit společně z jedné lajny startem z vody na desetikilometrovou trať. Asi nejnapínavější a nejvíce adrenalinovou podívanou předvedli OPEN muži při boji o první místo mezi Tomášem Grošupem a Ondrou Petrákem (NSP). Doslova o prsa zvítězil i přes brzké seskočení z boardu a obtížnějším finišovém doběhu mělčinou na pláž Tomáš Grošup. Kategorie Děti a Hobby předvedly své výkony na rozfoukané vodě Máchova jezera na trati tří kilometrů.

Neděle

Nedělní část závodů byla opravdu pro zocelené paddleboardisty. Ti, kteří odolali fyzické únavě ze soboty v kombinaci s psychickým nátlakem dopoledního deště, se vydali na několik kol technického závodu a patří jim náš obdiv. I když je fakt, že paddleboardistovi by při této disciplíně, která je plná točení na bójích a přeběhů nějaký déšť vadit neměl. Je totiž velká pravděpodobnost, že mokrý stejně bude dříve nebo později.

Fotogalerie a kam dál?

Další paddleboardové závody se uskuteční za čtrnáct dní v Praze na koupališti Džbán na Major pohárovém závodě SNOWBOARDEL PADDLE FEST PRAHA. Uvidíme se? Aloha!

Kompletní výsledky najdete na webu ČFSUP zde.

Kompletní fotogalerii z víkendu najdete zde.

Highlight video od Pádlujte.cz