Přeskočit na obsah

O víkendu 17-18.6.2023 proběhla druhá a třetí zastávka naší letošní Snowboardel Paddle Tour. Testovat bylo možné paddleboardy značky Gladiator a kajaky a paddleboardy značky AQUA MARINA.

Sobota byla ve stylu relaxu a osvěžení ve Wake Portu na Probošťských jezerech. V neděli se testovalo na Měříně na Slapech. Všem zájemcům jsme individuálně poskytli rady k technice pádlování během workshopů.

Pokud vás tahle akce zajímá, tak se můžeme vidět v nejbližších termínech opět na Probošťských jezerech nebo na Lipně, kde opět budou nafukovací překážky. Troufáš si zdolat naší překážkovou dráhu se suchým tričkem?

Nezapomeňte sledovat náš facebook!

Další akce Snowboardel Paddle Tour

Snowboardel Paddle Tour po Česku
Novinky Ostatní Testy

Snowboardel Paddle Tour po Česku

  • Čas čtení 3 minuty čtení
  • 26. 5. 2023

Již od června po celé léto se můžete přijet zblízka podívat na nejnovější paddleboardy a nafukovací kajaky na nejrůznější české pláže….

Chcete tip na víkendovou pádlovačku v krásné přírodě? Vyrazte na Novou Živohošť jako my. V sobotu jsme vyrazili s paddleboardama směr Slapy – konkrétně na Novou Živohošť. Předpověď počasí nám zrovna nehrála do karet, avšak naše nadšení nedokázalo překazit ani nízká teplota, mraky a vítr.

Paddleboardy značky Skiffo.

Kemp nebyl tím pádem narván k prasknutí a my si mohli vybrat ideální místo blízko vody. S husinou na těle jsme vlezli do plavek a šli jsme na to! Po prvních deseti minutách a překonání několika vln jsem se konečně odvážila na paddleboardu postavit. Za chvilku opadla začátečnická nejistota, vysvitlo slunko a začala naprostá idylka.

Pádlovali jsme si po hladině jako králové. Jen my, nekončící údolí plné lesů a skal, pár nadšenců na skútrech a trpělivých rybářů čekajících na svůj životní úlovek. Něměli jsme slov. Byla to pecka. Vzdáleni od kempu a míjejíc už jen pár chatek jsme si z paddleboardů udělali vor a nechali se unášet proudem. Na cestě zpátky nám dal vítr lehce zabrat, avšak ten pocit, že nás nepokořil a suší jsme dorazili zpátky na břeh, stál za to. Úspěšný den jsme zakončili v místní hospůdce a těšili se na zítřejší projížďku.

V neděli jsme nelenili a vyrazili brzy ráno. Klidná hladina řeky a všudypřítomné ticho, ve kterém se ozýval jen zpěv nejrůznějších ptáků, byl další level našeho výletu. Plujíc po Vltavě na opačnou stranu než předešlý den jsme objevili místní kostel, střetli se s lodní policií, podepluli si silniční most a na chvíli zakotvili v malé laguně, kterou jsme měli jen pro sebe.

Slunce nás celou dobu provázelo a nám se nechtělo domů, leč naše spálené nárty se nemohly dočkat delšího pobytu ve stínu. Tak trochu se nam paddleboard zaryl pod kuži a už plánujem další výlety. Doporučujem všem a těšíme se na další zážitky na vodě