Přeskočit na obsah

O víkendu 17-18.6.2023 proběhla druhá a třetí zastávka naší letošní Snowboardel Paddle Tour. Testovat bylo možné paddleboardy značky Gladiator a kajaky a paddleboardy značky AQUA MARINA.

Sobota byla ve stylu relaxu a osvěžení ve Wake Portu na Probošťských jezerech. V neděli se testovalo na Měříně na Slapech. Všem zájemcům jsme individuálně poskytli rady k technice pádlování během workshopů.

Pokud vás tahle akce zajímá, tak se můžeme vidět v nejbližších termínech opět na Probošťských jezerech nebo na Lipně, kde opět budou nafukovací překážky. Troufáš si zdolat naší překážkovou dráhu se suchým tričkem?

Nezapomeňte sledovat náš facebook!

Další akce Snowboardel Paddle Tour

Snowboardel Paddle Tour po Česku
Novinky Ostatní Testy

Snowboardel Paddle Tour po Česku

  • Čas čtení 3 minuty čtení
  • 26. 5. 2023

Již od června po celé léto se můžete přijet zblízka podívat na nejnovější paddleboardy a nafukovací kajaky na nejrůznější české pláže….

Máme novou nafukovací věc. Soubor skákadel, vodních trampolín a prolejzaček, které si užijete i na paddleboardu. V rámci naší Paddleboardguru a Snowboardel spolupráce se snowboardovým klubem SnowRockets jsme ostřílené mladé závodníky nechali otestovat novou překážkovou dráhu v Paddleboard Centru Džbán. “Rakeťáci” si k tomu pozvali i kolegy z dalších klubů a celkově to pojali jako letní osvěžení “rivality” než se v zimě opět vrátí na kopec.

Na zátěžový test se sešlo 15 snowboardistů, kteří si sníh v kapalném skupenství užívali s velkým nadšením celé dvě hodiny.

Trať a formát fun závodu

Vyrazit od břehu na paddleboardu, dopádlovat k překážce, přeběhnout jí celou tam a nazpátek, opět nalézt na paddleboard, obeplout kolem překážky a skončit u břehu. Formát závodů byl koncipován jako dvě rozjížďky. Nejprve zvlášť dívky a zvlášť chlapci a poté společně finálové jízdy.

Provedení 

Pádlování zvládli všechny mladší ročníky kupodivu lépe než dorůstající juniorky. První zásadní pasáží bylo přelézt nebo skočit z paddleboardu přímo na kluzkou nafukovací překážku v podobě ležícího žebříku. Poté vyšplhat na trampolínu, seskočit z ní na plošinu a přeběhnout asi dvoumetrový válec spojující druhou plošinu a obě trampolíny.

Největší podívaná byla v pasáži dvoumetrového válce. Každý volil jinou taktiku, někdo rozběh, jiný poposedávání. A ti nejvíce naladění na závodění od poloviny válce skákali a na druhou plošinu přistávali skluzem po břiše, aby se zarazili buď o druhou trampolínu nebo zahučeli po hlavě přímo do vody. Ze břehu to byla velkolepá podívaná, ze které nás bolela bránice, ale fandili jsme dál! Následovala druhá trampolína a překážková dráha s přelézáním nebo podlézáním. Na konci už stačilo se pouze obrátit a absolvovat celou překážkovou dráhu ještě jednou nazpátek.

Nejrychlejší dívkou 

Marťa z SK Lajdáček.

– Jak ti to šlo? “No hrozně! Bylo to obtížný, hlavně to přelejzání. Byla jsem celou dobu nejistá a jen jsem viděla, jak jsou všichni přede mnou a že je musím dohnat.” (pozn. redaktora – ze břehu to vypadalo jinak, Marťa byla od začátku vpředu)
– Aha! A takovýhle pocity máš i při zimních závodech? Že si myslíš, že jsou všichni před tebou, tak přidáš a pak skončíš na bedně? “Noo, vlastně jo!”

Nejrychlejším chlapcem 

Tonda ze 100Hard (čti stay hard).

– Už si někdy pádloval na paddleboardu? “Jo, je to taková rekreační činnost, hlavně dělám snowboarding a windsurfing.”
– 
A jak se ti zdála ta překážková část? “Je to velká makačka musím říct, protože člověk se snaží udržet stabilitu a všichni kolem tam padaj. Já jsem teda nespad.”
– 
Ani u toho válce na přeběh si nespad? “To už si vlastně nejsem jistej, byl to takovej fofr!”
– 
A z hlediska fungování těla – musel si být hodně koncentrovanej a zaťatej? “Zaťatej ani ne, spíš hodně pružnej. Člověk musí mít v nohách trošku cit, aby se tam na tom nerozsekal.”
– Takže tip pro ostatní zní: “Je to o nohou!”

Jak dopadlo klání mezi dvěmi snowboardovými kluby?

Když to shrneme, tak vyzývající klub Snowrockets paradoxně (nebo gentlemansky?) neutržil ani jednu bednu a proto si to celé dali jednou bez paddleboardu – ale s plaváním – a to už se jim reputaci podařilo napravit. Vypadá to, že si to ale náležitě užili a na zimní sezónu budou určitě dobře připraveni. Koneckonců můžou dál trénovat na zapůjčených paddleboardech od Snowboardelu.

A výsledek testu? Vodní Gladiator překážka 100% prošla!

Od začátku prázdnin si můžete zaskákat a zablbnout i vy! Stačí se stavit v Paddleboard centru na Džbáně – přes léto každý den od 10:00 do 19:00 (a také podle počasí, sledujte aktuální dění půjčovny na facebooku půjčovny).


A pokud nejste dovádivý tip tohoto kalibru můžete si určitě vybrat nějakou jinou aktivitu, kterou paddleboard centrum ze svého programu na vodě nabízí.

“Naším cílem je nabízet každodenní program pro návštěvníky a rádi bychom, aby se k nám za kvalitním a zajímavým programem na Džbáně vraceli.” komentuje aktuální pravidelný program Paddleboard Centra Džbán jeho manažer Michal Kašpárek. “Přijďte si za náma udělat pohodičku a vyzkoušet všechny prkna, co tady máme. Rádi s vámi o nich i pokecáme.”

Paddleboard centrum Džbán v pár bodech:

Kontakt dzban@snowboardel.cz nebo ve skupině na facebooku v messengeru


Testování paddleboardů v jižních Čechách. Paddleboardy na festivalu Vltava Open v Týně nad Vltavou. Víkend ve znamení odemykání Vlatvy v Týně a dračích lodí na Lipně. 

Jaký byl program?

V Týně nad Vlatvou se konalo zahájení plavební sézony v doprovodu kapel jako jsou Jiří Schmitzer, Naked Professors, John Wolfhooker a Mucha. Jak je u paddleboardguru zvykem ani my jsme nemohli na tak velkolepé akci chybět. Přivezli jsme sebou jednu z našich největších atrakcí a to velrybu SHARK na kterou se pohodlně vejde až 10 lidí naráz.

Počasí neodradilo nikoho od paddleboardingu a všichni jsme si akci náramně užily.

Jelikož máme zkušenosti také s windsurfingem, proběhl u nás na stánku rychlokurz v jízdě na paddleboardu s nafukovací plachtou Arrows Irig. Prvotní otočka se sice nezadařila ale jak se říká „kdo nepadá jezdí pod svoje možnosti“.

Neděle se nesla v duchu závodů dračích lodí na 1km. Tuto ušlechtilou akci hostilo české moře Lipno nad Vltavou.

Tímto chci poděkovat všem, kteří se u mě na stánku zastavili a vyzkoušeli paddleboarding, který je na všech akcích zcela zdarma!

S pozdravem, guru Mára.

Náš Paddleboardguru tým vyrazil na jižní Moravu. Do meky všech dovolenkářů na nádrž Nové Mlýny do Pasohlávek. Za Brnem doprava dolů.

Testování paddleboardů různých značek

Účastníkům testovací akce byly bezplatně k dispozici na vyzkoušení paddleboardy značek ZRAY, SKIFFO, STX, BODY GLOVE, GLADIATORSHARK z nichž nejoblíbenějšími byly plováky BODY GLOVE Dynamo a Performer. Na vodu šel i vskutku obří plovák SHARK Whale Shark, který se svými rozměry 5,5 x 2m uveze i 11 jezdců.

V sobotu počasí sportu moc nepřálo a tak se testovalo zvolna a spíše opatrně. Neděle byla s počasím již o mnoho lepším a téměř všech 22 paddleboardů šlo na vodu a díky dobrým větrným podmínkám došlo i na WINDSUP STX s nafukovací iRIG plachtou.

Vyvrcholením celého víkendu byl závod posádek dračích lodí na paddleboardech. Někteří jezdci využili možnost projet si trať před závodem a přišli trénovat. V závodě pak už se šlo natvrdo, nikdo nikomu nic nenechal zadarmo a závodilo se do posledního metru.

Konečné pořadí