Přeskočit na obsah
Značka pádel Quickblade

Značka pádel Quickblade

O značce

Legenda ve výrobě pádel na stand up paddleboardy a kanoe. Díky dlouholeté zkušenosti jsou pádla QuickBlade správnou volbou pro každého paddlera. Duchovním otcem značky QuickBlade je čtyřnásobný účastník olympijských her v kanoistice Jim Terrel. Jim má na svém kontě i spoustu mezinárodních výher a cen. Jeho sportovní kariéra mu dala ten správný cit do záběru a od svých jedenácti let se po večerech zavíral v otcově garáži a vyráběl svoje vlastní pádla. Není na světě zapálenějšího padlera a konstruktéra než je Jim – k hydrodynamice a obtékání vystudoval i vysokou školu.

Pádla

Pádla

Ta nejlehčí a nejvýkonnější pádla QuickBlade jsou vyrobené z kompozitních materiálů. Díky použití uhlíkových vláken jsou pádla QuickBlade lehká a neskutečně pevná. Použitý materiál se obecně označuje carbon. Za ty roky výroby existuje nepřeberné množství barevných kombinací a pádla QuickBlade jsou na první pohled rozpoznatelná podle písmen “qb”, které jsou na každém listu.

O pádlech

Pádla na SUP (stand up paddleboarding) jsou vyráběna  ve třech variantách – nejběžnější je dvoudílná varianta s nastavitelnou délkou žerdi, profesionálové a lidé, kteří jezdí na paddleboardech pravidelně a mají pádlo pouze pro sebe, si nechají přizpůsobit pádlo na svou fixní délku (jednodílné pádlo) a lidé, kteří potřebují mít pádlo skladné např. kvůli cestování si pořídí pádlo třídílné. 

Kromě paddleboardových pádel vyrábí QuickBlade i na SUP-surfing, outrigger kanoe nebo dračí lodě.

Co se ještě liší je velikost listu, tedy jeho plochy. Obecně platí, že pro slabší jedince, je potřeba list menší, aby voda nekladla tak velký odpor a SUPer se příliš neunavil pádlováním – při pádlování je potřeba udržet švih a tempo. Naopak silnější paddleboardisté si vyberou větší list, do kterého mohou efektivně přenést svou sílu a zvýšit tak sílu záběru. I přesto se však pohybujeme v zaběhlých rozměrech listů používaných pro paddleboarding. A pokud přemýšlíte, zda je potřeba si koupit toto super lehké pádlo, když přeci už jedno pádlo ke svému paddleboardu máte, může být pro vás argumentem, že pádlovat s lehkým, ale pevným pádlem je prostě znásobení radosti z jízdy na paddleboardu.

Na pádlech QuickBlade jezdí drtivá většina závodních SUPerů. Světový šampioni, kteří ví co je dobré. V každém případně šáhnou po paddleboardových pádlech značky QuickBlade.