Přeskočit na obsah
Dětské vesty na paddleboard

Dětské vesty na paddleboard

S vestou nebo bez vesty? To je častá otázka každého rodiče. Učitelé a instruktoři mající na starosti dětské skupiny mají jasno – s vestou. Častým argumentem dětí, proč si nevzít vestu, je třeba „Ale já umím plavat“. Plavání je snad i podmínkou toho, pokud chceme dítě samostatně vypustit na paddleboard.

Nejspíš je to na zvážení každého rodiče a dané situace. Je třeba mít na vědomí, že se může počasí změnit a vítr snadno odfoukne paddleboard pryč. Děti se často zaberou do hry a skákání do vody a nemusí odhadnout, že už jsou unavené. Nebo zkrátka náhoda…

Jaká je vhodná dětská vesta?

Vest pro děti je celá řada – od běžných určených k nácviku plavání či na dovolenou k moři, přes fortelnější na sjíždění divokých řek s poutkem na vytáhnutí dítěte z vody až po dětské vesty na extrémní sporty jako windsurfing, kite nebo jachting, které se dají kombinovat s trapézem.

Doporučujeme používat vesty

Vestu, která má certifikaci dle normy ISO 12402-4 / 100N, lze jí použít jako záchranný prostředek.

AQUADESIGN PIKO KID 100N

materiál: nylon, PE pěna
standart: EN ISO ISO 12402-4 100N
obvod hrudníku: 64-74cm
váha dítěte: cca 30-40kg

Vesta musí držet na těle, aby správně fungovala.

Typické velikosti:

Pro odrůstající děti – juniory – se také vyplatí pořídit správnou velikost. Většinou to bývají vesty velikosti XS, S do 50 kg. Na trhu jsou i vesty na jachting s prázdnými boky (např. Helly Hansen), které jsou pro odrostlejší děti, které umí plavat i pohodlnější při pádlování a při opětovném nalézáním z vody. Tyto vesty mohou být dobrou alternativou například při jízdě na klidnější vodě.

Dětská vesta SPINERA YOUTH 50N BLUE

materiál: nylon, PE pěna
standart: EN ISO 12402-5 50N
obvod hrudníku: 64-74cm
váha dítěte: cca 30-40kg