Přeskočit na obsah

Máme novou nafukovací věc. Soubor skákadel, vodních trampolín a prolejzaček, které si užijete i na paddleboardu. V rámci naší Paddleboardguru a Snowboardel spolupráce se snowboardovým klubem SnowRockets jsme ostřílené mladé závodníky nechali otestovat novou překážkovou dráhu v Paddleboard Centru Džbán. “Rakeťáci” si k tomu pozvali i kolegy z dalších klubů a celkově to pojali jako letní osvěžení “rivality” než se v zimě opět vrátí na kopec.

Na zátěžový test se sešlo 15 snowboardistů, kteří si sníh v kapalném skupenství užívali s velkým nadšením celé dvě hodiny.

Trať a formát fun závodu

Vyrazit od břehu na paddleboardu, dopádlovat k překážce, přeběhnout jí celou tam a nazpátek, opět nalézt na paddleboard, obeplout kolem překážky a skončit u břehu. Formát závodů byl koncipován jako dvě rozjížďky. Nejprve zvlášť dívky a zvlášť chlapci a poté společně finálové jízdy.

Provedení 

Pádlování zvládli všechny mladší ročníky kupodivu lépe než dorůstající juniorky. První zásadní pasáží bylo přelézt nebo skočit z paddleboardu přímo na kluzkou nafukovací překážku v podobě ležícího žebříku. Poté vyšplhat na trampolínu, seskočit z ní na plošinu a přeběhnout asi dvoumetrový válec spojující druhou plošinu a obě trampolíny.

Největší podívaná byla v pasáži dvoumetrového válce. Každý volil jinou taktiku, někdo rozběh, jiný poposedávání. A ti nejvíce naladění na závodění od poloviny válce skákali a na druhou plošinu přistávali skluzem po břiše, aby se zarazili buď o druhou trampolínu nebo zahučeli po hlavě přímo do vody. Ze břehu to byla velkolepá podívaná, ze které nás bolela bránice, ale fandili jsme dál! Následovala druhá trampolína a překážková dráha s přelézáním nebo podlézáním. Na konci už stačilo se pouze obrátit a absolvovat celou překážkovou dráhu ještě jednou nazpátek.

Nejrychlejší dívkou 

Marťa z SK Lajdáček.

– Jak ti to šlo? “No hrozně! Bylo to obtížný, hlavně to přelejzání. Byla jsem celou dobu nejistá a jen jsem viděla, jak jsou všichni přede mnou a že je musím dohnat.” (pozn. redaktora – ze břehu to vypadalo jinak, Marťa byla od začátku vpředu)
– Aha! A takovýhle pocity máš i při zimních závodech? Že si myslíš, že jsou všichni před tebou, tak přidáš a pak skončíš na bedně? “Noo, vlastně jo!”

Nejrychlejším chlapcem 

Tonda ze 100Hard (čti stay hard).

– Už si někdy pádloval na paddleboardu? “Jo, je to taková rekreační činnost, hlavně dělám snowboarding a windsurfing.”
– 
A jak se ti zdála ta překážková část? “Je to velká makačka musím říct, protože člověk se snaží udržet stabilitu a všichni kolem tam padaj. Já jsem teda nespad.”
– 
Ani u toho válce na přeběh si nespad? “To už si vlastně nejsem jistej, byl to takovej fofr!”
– 
A z hlediska fungování těla – musel si být hodně koncentrovanej a zaťatej? “Zaťatej ani ne, spíš hodně pružnej. Člověk musí mít v nohách trošku cit, aby se tam na tom nerozsekal.”
– Takže tip pro ostatní zní: “Je to o nohou!”

Jak dopadlo klání mezi dvěmi snowboardovými kluby?

Když to shrneme, tak vyzývající klub Snowrockets paradoxně (nebo gentlemansky?) neutržil ani jednu bednu a proto si to celé dali jednou bez paddleboardu – ale s plaváním – a to už se jim reputaci podařilo napravit. Vypadá to, že si to ale náležitě užili a na zimní sezónu budou určitě dobře připraveni. Koneckonců můžou dál trénovat na zapůjčených paddleboardech od Snowboardelu.

A výsledek testu? Vodní Gladiator překážka 100% prošla!

Od začátku prázdnin si můžete zaskákat a zablbnout i vy! Stačí se stavit v Paddleboard centru na Džbáně – přes léto každý den od 10:00 do 19:00 (a také podle počasí, sledujte aktuální dění půjčovny na facebooku půjčovny).


A pokud nejste dovádivý tip tohoto kalibru můžete si určitě vybrat nějakou jinou aktivitu, kterou paddleboard centrum ze svého programu na vodě nabízí.

“Naším cílem je nabízet každodenní program pro návštěvníky a rádi bychom, aby se k nám za kvalitním a zajímavým programem na Džbáně vraceli.” komentuje aktuální pravidelný program Paddleboard Centra Džbán jeho manažer Michal Kašpárek. “Přijďte si za náma udělat pohodičku a vyzkoušet všechny prkna, co tady máme. Rádi s vámi o nich i pokecáme.”

Paddleboard centrum Džbán v pár bodech:

Kontakt dzban@snowboardel.cz nebo ve skupině na facebooku v messengeru


Snowboardel Paddle Fest Praha se v rámci seriálu Český pohár  v paddleboardingu konal na přírodním koupališti Džbán již po čtvrté pod taktovkou pořadatelského týmu ze Snowboardelu. A rok od roku jeho popularita stoupá. Pro někoho poslední školní, pro jiné první prázdninová neděle přinesla adrenalin a radost při pádlování ve stoje o vítězné bedny a také o body do pohárového žebříčku. Závodilo se ve dvou disciplínách – krátkém sprintu na 200 metrů s otočkou kolem bóje a v dlouhém závodě long distance na cca 8 kilometrů. Hromadný start, kdy na sedmdesát závodníků v této disciplíně vyrazilo ze startovní lajny na první bóji, na pár minut obsadil celé koupaliště. Takže závodníci všech kategorií si mohli vyzkoušet masivní „startovní mumraj“, který se dá v takto početné účasti zažít na pár zahraničních závodech. V hlavní kategorii pak závodníci kroužili čtyři kola kolem celého Džbánu a děti s kategorií Hobby kola dvě.

Na závod zamířila opět dobrá desítka závodníků z německa a rozvířila vody a zaběhlá umístění českých jezdců.

Jak dopadly výsledky?

Tento ročník se nezávodilo o věcné ceny, pouze o trofeje, a to z toho důvodu, že se pořadatelé závodu společně s Českou Federací Stand Up Paddle rozhodli poslat tyto peníze na podporu lidem zasaženým tornádem na Moravě. Na účet Člověka v tísni poslali celkem 12.500 Kč.

V kategorii chlapců do 15 let obsadili mladí závodníci z klubu Havel racers kompletní stupně vítězů. V dívčí kategorii do 15 let se naše současná vítězka minulého českého poháru v paddleboardingu 2020 Karolína Uhrová (Spartak Modřany) utkala na trati s německou silnou soupeřkou Skadi Langbein, která jí prozatím ujela, ale bylo vidět, že si to děvčata spolu ještě tuto sezónu pořádně užijí. Obě tyto mladé závodnice se pravidelně hlásí i do nejvyšší kategorie OPEN, ve které se běžně závodí až od 18 let, aby nasbíraly zkušenosti. Ve sprintu však dokázaly, že zkušeností a sil mají v českém prostředí dost a umístily se na vítězném pódiu na 2. a 3. místě hned za vítězkou Ivou Dundovou (Padlujte.cz).

V hlavní mužské kategorii stojí za vypíchnutí hned několik závodníků. Asi největším překvapením byl čerstvý junior Vojta Seidenglanz (Budesport České Budějovice), který po přestupu z dětské kategorie rovnou zamířil do „vedoucího peletonu“ a v long distance dokonce vybojoval 3. místo. Velkým překvapením byl také závodník Dan Drahokoupil (SUP Nymburk), který ve sprintu porazil šampiona Ondru Petráka (TJ Prazdroj Plzeň) a utržil zlato. Za zmínku ještě stojí první závodník z podkategorie OPEN na iSUP (nafukovacím paddleboardu), David Koblasa (TJ Lokomotiva Cheb), který vládne silnou technikou a umísťuje se v první desítce mezi karbonovými prkny.

Kam dál na závody?

Dalším pohárovým závodem, na který se můžou závodníci, ale i vy čtenáři, kteří se rozhodnete to konečně vyzkoušet, těšit 17. července na městské přehradě Mšeno v Jablonci nad Nisou – JBC SUP Race pod taktovkou místního paddleboardového klubu JBC SUP Club.

A rovnou si rozvrhněte tréninkový plán i na následující týden 23-25. července na Mistrovství ČR v paddleboardingu na přehradě Jesenice u města Cheb, které bude hostit TJ Lokomotiva Cheb.

HIGHLIGHT FOTOGALERIE
 

Foto martinhladik.com
Kompletní fotogalerie na zoneramě ČFSUP ZDE