Přeskočit na obsah
REPORTÁŽ pražský paddleboardový závod na Džbáně
Reportáže

REPORTÁŽ pražský paddleboardový závod na Džbáně

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 29. 6. 2021

Snowboardel Paddle Fest Praha se v rámci seriálu Český pohár  v paddleboardingu konal na přírodním koupališti Džbán již po čtvrté pod taktovkou pořadatelského týmu ze Snowboardelu. A rok od roku jeho popularita stoupá. Pro někoho poslední školní, pro jiné první prázdninová neděle přinesla adrenalin a radost při pádlování ve stoje o vítězné bedny a také o body do pohárového žebříčku. Závodilo se ve dvou disciplínách – krátkém sprintu na 200 metrů s otočkou kolem bóje a v dlouhém závodě long distance na cca 8 kilometrů. Hromadný start, kdy na sedmdesát závodníků v této disciplíně vyrazilo ze startovní lajny na první bóji, na pár minut obsadil celé koupaliště. Takže závodníci všech kategorií si mohli vyzkoušet masivní „startovní mumraj“, který se dá v takto početné účasti zažít na pár zahraničních závodech. V hlavní kategorii pak závodníci kroužili čtyři kola kolem celého Džbánu a děti s kategorií Hobby kola dvě.

Na závod zamířila opět dobrá desítka závodníků z německa a rozvířila vody a zaběhlá umístění českých jezdců.

Jak dopadly výsledky?

Tento ročník se nezávodilo o věcné ceny, pouze o trofeje, a to z toho důvodu, že se pořadatelé závodu společně s Českou Federací Stand Up Paddle rozhodli poslat tyto peníze na podporu lidem zasaženým tornádem na Moravě. Na účet Člověka v tísni poslali celkem 12.500 Kč.

V kategorii chlapců do 15 let obsadili mladí závodníci z klubu Havel racers kompletní stupně vítězů. V dívčí kategorii do 15 let se naše současná vítězka minulého českého poháru v paddleboardingu 2020 Karolína Uhrová (Spartak Modřany) utkala na trati s německou silnou soupeřkou Skadi Langbein, která jí prozatím ujela, ale bylo vidět, že si to děvčata spolu ještě tuto sezónu pořádně užijí. Obě tyto mladé závodnice se pravidelně hlásí i do nejvyšší kategorie OPEN, ve které se běžně závodí až od 18 let, aby nasbíraly zkušenosti. Ve sprintu však dokázaly, že zkušeností a sil mají v českém prostředí dost a umístily se na vítězném pódiu na 2. a 3. místě hned za vítězkou Ivou Dundovou (Padlujte.cz).

V hlavní mužské kategorii stojí za vypíchnutí hned několik závodníků. Asi největším překvapením byl čerstvý junior Vojta Seidenglanz (Budesport České Budějovice), který po přestupu z dětské kategorie rovnou zamířil do „vedoucího peletonu“ a v long distance dokonce vybojoval 3. místo. Velkým překvapením byl také závodník Dan Drahokoupil (SUP Nymburk), který ve sprintu porazil šampiona Ondru Petráka (TJ Prazdroj Plzeň) a utržil zlato. Za zmínku ještě stojí první závodník z podkategorie OPEN na iSUP (nafukovacím paddleboardu), David Koblasa (TJ Lokomotiva Cheb), který vládne silnou technikou a umísťuje se v první desítce mezi karbonovými prkny.

Kam dál na závody?

Dalším pohárovým závodem, na který se můžou závodníci, ale i vy čtenáři, kteří se rozhodnete to konečně vyzkoušet, těšit 17. července na městské přehradě Mšeno v Jablonci nad Nisou – JBC SUP Race pod taktovkou místního paddleboardového klubu JBC SUP Club.

A rovnou si rozvrhněte tréninkový plán i na následující týden 23-25. července na Mistrovství ČR v paddleboardingu na přehradě Jesenice u města Cheb, které bude hostit TJ Lokomotiva Cheb.

HIGHLIGHT FOTOGALERIE
 

Foto martinhladik.com
Kompletní fotogalerie na zoneramě ČFSUP ZDE

Autor článku

Lucie