Přeskočit na obsah

Počítáme výkonnost českých paddleboardových závodníků

Touha soupeřit a porovnávat se, je hybnou silou sportu a paddleboarding na tom není jinak. Každý účastník s trochou soutěživosti se rád porovnává s ostatními. Nejen z tohoto důvodu vznikly v roce 2017 dva paddleboardové žebříčky. Jeden počítá úspěšnost závodníků na pohárových závodech v dané sezóně a druhý odráží dlouhodobou výkonnost českých jezdců (ranking). Žebříčky počítá národní svaz Česká Federace SURF a SUP (ČFSAS) k sestavování a zvežjňování aktuálního pořadí žebříčku paddleboardistů.

Foto: vítězové Českého poháru v paddleboardingu ve svých kategoriích dospělých i mládežnických, fotograf Martin Hladík

Žebříček bodování Českého poháru v paddleboardingu

Český pohárový žebříček je aktualizován po každých závodech Českého poháru v paddleboardingu. Český pohár vznikl v roce 2017. V posledních letech má každou sezónu okolo deseti pohárových závodních víkendů. Pohárové závody mají různé bodové hodnoty podle důležitosti. Nejvyšší počet bodů má MČR a Finále s počtem 3.000 bodů. Kalendář aktuálních pohárových závodů najdete na oficiálních stránkách ČFSAS .

Ranking

Ranking je složen ze závodů Českého poháru v paddleboardingu a dalších nepohárových českých a zahraničních závodů. Každý závod má svou bodovou hodnotu, tedy i různou významnost pro závodníka. O těchto parametrech rozhoduje sportovně-technická komise paddleboardingu na základě obecných parametrů závodu (organizace a velikost závodu, počet závodníků). Každému závodníkovi se započítává 6 nejlepších bodových výsledků za posledních 52 týdnů (poslední rok). S každou aktualizací bodových hodnot vypadávají staré výsledky a jsou doplňovány aktuálními z posledních uskutečněných závodů.

Pořadí v rankingu jednak odráží aktuální závodní formu jednotlivých jezdců, a zároveň neopomíná ani jejich mimořádné výsledky staršího data. Zohledňuje i dočasnou neúčast v závodech. Jen na českých vodních plochách se odehraje každoročně řádově dvacítka jednotlivých závodů, ze kterých je možno získat body do rankingu. Není třeba objíždět každý pouťák, několik kvalitních výsledků z bodově hodnotnějších závodů prokáže výkonnost závodníka dostatečně.

Ranking je i důležitým nástrojem např. při vytváření nominačních kritérií pro účast na Mistrovstvích světa a Evropy.

Top čeští závodníci

Klíčovým aspektem pro umístěn na vrcholu žebříčku je samozřejmě úspěšná účast na mezinárodních závodech. Na těchto závodech se v prorovnání s těmi českými rozděluje několikanásobný počet bodů. Nejlepší závodníci reprezentující naši zem tak kvůli obhajobě své pozice v rankingu nejsou nuceni objíždět do úmoru národní soutěže, ale mohou vyrazit na kvalitní mezinárodní závody. V silné konkurenci zároveň nabírají cenné zkušenosti z prostředí, které je díky oceánským vlnám, proudům a hlavně silné mezinárodní účasti významně odlišné od poklidných vod našich přehrad a rybníků.

Aktuální pořadí českého žebříčku najdete zde:  žebříček MUŽI + ŽENY + CHLAPCI DO 15 + DÍVKY DO 15  

Foto: ISA Mistrovství v paddleboardingu 2023 ve Francii, fotograf Sean Evans

Chcete změřit své síli s ostními borci ? Zúčastněte se i vy některého z mnoha závodů z české termínové listiny. Porovnejte svou výkonnost s ostatními nebo se jen přijeďte pobavit  s kamarády u vody.

Chceš si vyzkoušet paddleboardové závody? Můžeš vyrazit na některou ze závodních akcí na zkušenou. Praha, Mácháč, Mladá Boleslav, Sezimovo Ústí, Hluboká nad Vltavou, Turnov, Cheb. Závody 8. ročníku Český pohár v paddleboardingu, který pořádá Česká Federace SURF a SUP (dříve Česká Federace Stand Up Paddle).

Ještě jsem nikdy nezávodil/a

Nevadí. Prostě vezmi paddleboard a přijeď. Závody mají dvě výkonostní kategorie a tak, si můžeš vybrat. Nemáš sportovní vybavení? Můžeš si ho půjčit na místě. Stačí se přihlásit předem nebo napsat organizátorovi.

Kategorie

SPORT: nafukovací paddleboardy do délky 12’6“
OPEN: nafukovací a pevné paddleboardy do délky 14′

DĚTI 15: nafukovací a pevné paddleboardy do délky 12’6“
PARASUP: nafukovací paddleboardy do délky 12’6“ + sedačka
PRONE: nově zařazená kategorie pro pádlování vleže nebo vkleče (ideální pro plavce a surfaře)

Jaké jsou disciplíny?

Máme tři základní disciplíny a štafetu. Na většině závodů jsou alespoň dvě disciplíny v jednom dnu.

Sprint: cca 200 metrů pro všechny. Jízda rovně nebo s 1 otočkou kolem bóje. Start z vody nebo z pláže. Systém rozjížďek, každý jede minimálně 3x.
Čas: cca 2 minuty

Long distance: vytrvalostní závod na velké ploše. OPEN 10-12km / SPORT, PARASUP 4-6km / DĚTI 2-4 km
Čas: 10 km cca 60 minut / 5 km cca 30 minut / 3 km cca 20 minut

Technical race: technický závod s častými otočkami kolem bójí. Různé varianty podle vodních ploch a aktuálního počasí. Rozjížďkový systém na jedno a více kol. Jeden okruh 600-1200 metrů.
Čas: 5-15 minut

Kalendář

Paddleboardové mistrovství světa skončilo pro českou výpravu úspěchem. Cinklo to. Díky Kateřině Trdlové, která v kategorii žen 50+ vyjela třetí místo v technickém závodě.

Foto: Georgia Schofield, Kateřina Trdlová vpravo

Za teplem do Thajska

15-19. listopadu 2023, se uskutečnilo ICF Mistrovství světa v paddleboardingu ve městě Pattaya v Thajsku. Podle místních obyvatel bylo prý moře velice klidné, jindy zde bývají velké vlny. Vnitrozemský flat to ale nebyl. Namísto vln zde byl silný vítr z pevniny, který závodníky náležitě zkoušel a vysiloval. Další výzvou pro už vánočně naladěné středoevropany byla i velmi vlhká vedra a odolat ledovým nápojům, které vás nemají šanci ochladit. Pak již nezbývalo nic jiného, než se pomodlit k místním božstvům.

Pusťte si video od NSP. Jsou v něm i naši čeští jezdci! via @nspsurfnsup

Česká výprava

Na thajskou výpravu vyrazilo 13 závodníků z Čech. Mnozí z nich již měli za sebou předchozí letošní mistrovství světa ve Francii a Evropy v Portugalsku. Je to velký nápor během dvou měsíců ucestovat a uzávodit tři mistrovské soutěže. ICF mistrovství se vyznačuje tím, že se na něj může přihlásit kdokoliv. Je to otevřený závod o stovkách závodníků. Čím se ale blížíte více do finálových rozjížděk, tím je to obtížnější, jelikož se zde také sejde závodnická světová špička, stejně jako na závodech ISA, kde je třeba oficiální nominace od národního svazu. Ano, je to tak, paddleboarding je tak populární, že v něm pořádají soutěže dvě světové organizace.

Na společné fotky a pozávodní debriefing se čas vždy najde!

Česká výprava se skládala z ostřílených závodníků všech věkových kategorií.


Anabáze „Čečia“

Pomalu, ale jistě se do sportovního slovníku komentátorů dostává i staro-nový název Czechia, který ač se to nezdá, jim dělá problém s výslovností. Po zvládnutí příjmení „Trrrrrdlova“, se stala hlavním problémem „Čečia“. Nakonec se to po pár dnech ustálilo na „Čechia“ a zní to zvukomalebně. Za nás lépe než „Čekia“.

Mathieu z TotalSUPu (vlevo) už ví, jak se vyslovuje Czechia!


Sprint, long distance, technical race

Sprinty se jezdily rovně na 200 metrů ve vytyčených drahách (podobně jako to mají rychlostní kanoe). Vodní podmínky byly téměř laboratorní nebýt občasných poryvů větru. V této disciplíně se dostali do TOP10 a TOP20 i naši čeští závodníci. A to je velký úspěch! Nejlepší výkony podávaly naše ženy. Iva Dundová v hlavní kategorii žen si vyjela Finále B a celkově 12. místo. Juniorka Anna Hyková Finále A a celkové 8. místo a Linda Syrovátková Finále B a celkově 14. místo. Kateřina Trdlová, 50+, Finále A a celkové 5. místo

Long distance byl pro hlavní kategorii a závodníky 40+ na vzdálenost 15 km, pro ostatní kategorie to bylo 10 km. To znamenalo dvě nebo tři pětikilometrová kolečka. Z dojmů a postů na sociálních sítích všech závodníků bylo jedno společné: silný vítr. Královská disciplína, která těžce prověřila stehna, fyzičku a morál každého závodníka. Nejlepší výsledky zajeli 11. místa Branislav šrámek a Kateřina Trdlová.

Další den se jely technical race rozjížďky na 500 metrů dlouhém kolečku se startem z pláže a pár bójemi a finále na 1000 metrů. Po předchozím long distance to asi nebyla procházka růžovým sadem a závodníci bojovali s únavou a opět sílícím větrem. I tady jsme u živých přenosů fandili až do finále, jak se naši závodníci prokousávali dopředu. Našenej výsledky dosáhli Kateřina Trdlová s bronzem a Jan Šrámek se 7. místem.

Jak se Kačka dostala na 3. místo?

Z živého přenosu to nebylo úplně vidět, protože zabíral první závodnici. Ale pro ty, koho to zajímá, tak to bylo asi takto:

Na poslední bóji závodnice přede mnou měla problémy se zatočením. Ta za mnou byla daleko. Tak jsem se rozhodla, že nebudu na nic čekat a prostě jsem to vzala vnitřní stranou kolem bóje. A bylo z toho třetí místo.

Kateřina Trdlová, 3. místo, ženy 50+, technical race

Výsledky českých jezdců

Foto: Georgia Schofield a čeští závodníci

O víkendu vyvrcholilo finále Českého poháru v paddleboardingu na jesenické přehradě u Chebu. Již třetí ročník paddleboardového závodu pořádal místní oddíl závodního paddleboardingu z TJ Lokomotiva Cheb a sjelo se na něj na 80 závodníků včetně těch z Německa, Slovenska a Polska. Jediné tři dny, kdy se dá kempovat v krásném prostředí Koupaliště Dřenice s příjemným zeleným trávníkem.

Hlavní pořadatel a místní trenér, Marek Fiala, věnoval organizaci svého závodu opět velkou péči. Kromě triček do welcome balíčků s hlavou indiána s čelenkou, jehož peří byly vlastně malé paddleboardy, Marek dokonce vlastnoručně vyráběl „indiánské náramky“ asi o sedmi různých průměrech. V uvítacích balíčcích ještě závodníci našli další z produktů české značky Akutol na pomoc při drobných poranění kůže a také praktické mezizubní kartáčky od zubní hygienistky a závodnice Kristýny Kohutové z Ridente. Kristýna se poté ujala i krátké osvěty, jak s kartáčky správně zacházet a že nejlepší je si čistit zuby třeba při předzávodním meetingu, kdy je třeba, aby se poslouchalo a nepovídalo.

Program závodů byl třídenní s hlavním společenským a slavnostním bodem programu v sobotu večer. V neděli se jely týmové soutěže, poprvé i se zařazením čtyřčlenné štafety.

Lekce správného čištění zubů s Kristýnou Kohutovou z Ridente.

Závodilo se v tropech a bezvětří

Předpověď počasí byla tropická – 30 stupňů a slunečno. Je pravda, že nás ve čtvrtek při přípravách prohnaly ještě trochu bouřky a déšť, ale na závody už ne.

Jaké je ideální počasí pro paddleboardové závody? Řekla bych, že 24°C a lehce pod mrakem. Tyhle tropické letní dny jsou o úžeh a závodníci jsou rádi za každou časovou prodlevu, kdy slunce lehce ztrácí na intenzitě.

Lucie, paddleboardguru.cz

Při závodě spadnout nechcete, ale po závodě do vody prostě musíte!

Páteční long distance

Vody v Jesenici bylo letos o hodně méně, než jak jí známe. Ikonický zatopený most už měl odhalenou i silnici mezi svými pilíři. Jako každý rok kolem tohoto mostu krouží závodníci z kategorie OPEN při své 11 km trati. O prodloužení tratě se dožadovali i závodníci z kategorie SPORT, kteří prostě ten most museli vidět. Tuto diskuzi rozpoutal dokonce parapaddleboardista Štěpán Karásek z Aktivně s vozíkem, který byl ochotný si oproti 4 km dlouhé trati jí prodloužit na 6 km i kolem mostu, aby si užil i nějaké to poznávání místopisu. Zrovna při tomto závodě byli závodníci potěšení posunutím startovního času z důvodu pozdějšího příjezdu televize Nova, která přijela živě vysílat z Jesenice. Bohužel i tak nestihla start a když jsme chtěli dojet alespoň k zatopenému mostu, museli jsme jet pomalu buď kvůli tomu, abychom nedělali vlny závodníkům nebo aby nám nevypadl kameraman z lodi.

Večer bylo na programu společenské promítání filmu se surfařskou tématikou. Nakonec ve většinovém hlasování zvítězila klasika Break Point s Keanu Reevsem a Patrickem Švejzím, jak vyslovuje především kategorie 50+.

Když jste na Jesenici, musíte prostě jet až k zatopenému mostu!

Sobotní technical

Poslední příležitost získat pohárové body před večerním slavnostním vyhlášením byl technický závod. Musím vyseknout poklonu sportovně technické komisi a traťovému oficírovi Petrovi Cemperovi, za invenci při vymýšlení tratě. Závodu jsem se také účastnila a doufala, že získám cenné body do celkového vyhlášení pro disciplínu technical race, kde jsem byla tou dobou na 3. místě a že místo udržím (než jsem opět rybila jako už poněkolikáté v této sezóně, tak mi to celkově o 400 bodů uteklo).

Závod měl dva zajímavé prvky – start ze sedu, který v Čechách spíše nejezdíme, ale v zahraničí se tak startuje prakticky každý třetí závod. A druhým prvkem byla zajímavá bójková šikana s možností vybrání si pravého nebo levého průjezdu.

Technical jsem si moc užil! Byla to taková APP verze, rychlý technický sprint.

Mikolaj Majdan, přední polský závodník

Mikolaj Majdan s Martou Apamasewicz, top polští závodníci, přijeli společně na oplátku po české účasti v polském Kolobřehu na české závody a byli nadšení.

Výsledky disciplín i konečné výsledky pořadí Českého poháru najdete na webu ČFSUP zde.

Slavnostní vyhlášení vítězů Českého poháru 2023

Po dojetí a vyhlášení technicalu, měli všichni tak 2 hodiny na to připravit vše potřebné. Závodníci si šli zajezdit na párty vlnu za motorový člun a poté se hodit do gala a ostatní se vrhli na přípravy. Staňka počítala body a výsledky, ostatní připravovali stan s rautem a cenami. Ceny přijel předávat i zástupce z marketingové sekce firmy Akutol, která byla tento rok hlavním sponzorem, Václav Loubek. Celé vyhlášení moderoval prezident České Federace Stand Up Paddle, David Raab.

Začalo se vyhlašováním celkového pořadí jednotlivých disciplín za celou sezónu složenou z 11 závodů. Sprint, technical race a long distance pro kategorie OPEN a Děti do 15 let. Poté se vyhlásili i celkoví vítězové v těchto kategoriích a mnoha podkategoriích – veteran 50+, master 40+, junioři do 18, děti do 12. Po několika letech se do vyhlášení opět dostal i zahraniční závodník, kterým byla německá závodnice Skadi Langbein z klubu Havel Racers, která letos na české závody vyrážela častěji a bodové zisky jí katapultovaly až na celkové třetí místo v ženách.

Celé vyhlášení jsme zvládli za hodinu včetně krátkých vložek a představování, např. představení české výpravy na letošní mistrovství světa a Evropy nebo rozloučení se se závodníky přestupující z dětské kategorie do juniorské. Milé bylo i poděkování pořadatelům poháru ze strany závodníků, kteří se jim složili na prezent. Za tím vším následoval raut se šampaňským a koncert kapely Sonic Boom. A na závěr i ohnivá show Pett Poi a jejích paddleboardových pomocníků Kristýny Kohutové a Martina Sitty.

Nedělní týmové závody na závěr

Po sobotním večírku už to nechtěli nechat organizátoři na závodnících samotných, a tak je vyslali do týmových závodů. Čtyřčlenné týmy se dávaly dohromady napříč kluby. Někomu se chtělo jet pouze Dragon SUP závod na 6 km a někdo radši pádloval štafetu na obdobné trati technického závodu. Do obou disciplín se chtělo pouze v případě dvou týmů. Štafetová disciplína se jezdí například i na mistrovství světa, kde je ale tým složený ze dvou paddleboardistů a dvou pronistů. Tady se skládali týmy maximálně ze dvou mužů, doplněných o ženy a děti, nebo v libovolných kombinacích dětí a žen. Každý tým se ve štafetě musel vystřídat dvakrát – to znamená závod na 8 kol. Týmové závody jsou skvělou třešničkou pro tmelení kolektivů a na vyplavování adrenalinu a oxytocinu z těla!


Poděkování partnerům

Hlavní poděkování patří jako vždy pohárovým partnerům – produkty Akutol, obchod Snowboardel, značka Aqua Marina, značka NSP, značka Gladiator, záchranné pomůcky Restube, media tým Padlujte.cz, Paddleboardguru.cz, SUP World Ranking.

Závod na Jesenici by se ale také neobešel bez lokálních partnerů – Městu Cheb, Koupališti Dřenice, TJ Lokomotiva Cheb, Varo, Klempex, DHL, Pracant, Fluffy, Big Mat, EAF, Kalora, Elektro Koudelka, Plzeňský Prazdroj, Ridente, Chetes.

Díky! A těšíme se na příští ročník!


Fotogalerie

Kompletní fotogalerii od Martina Hladíka najdete zde: PÁTEK / SOBOTA / NEDĚLE

Už je to dlouho od dob, kdy se na Balt jezdilo na dovolenou pravidelně a skoro jako jediná možnost vyjet do zahraničí. Moře je studené a pojem „baltské léto“ ve vás nevyvolá zrovna touhu prozkoumávat jeho definici. Ale! Všechno je po dlouhé době zase poprvé. V mém životě doslova poprvé. Poprvé jsem vyjela do Polska. K Baltskému moři. Na nejprovařenější dovolenkovou destinaci postarších Němců – do Kolobrzegu, česky Kolobřehu.

Kolobrzeg – pláž, kolonáda, maják a hlavní centrum dění. Foto Robert Hajduk

Co nás to napadlo?

Možná víte, že naše sestersko-bratrská crew je právě polská (paddleboardguru_pl) a tak máme zaručené info o polských paddleboardových akcích a ideálních vodních spotech. Také na české paddleboardové závody občas zavítají polští závodníci, kteří přivezou nějaké info. K tomu se v českém závodním kalendáři zrovna naskytl volný víkend, než vyrazíme na Finále Českého poháru a když k tomu připočtete ještě slušnou masírku od zahraničních paddleboardových médií na super závod…plán na dovolenou k moři je tu. Planet Baltic SUP Race 2023 5-6.8.2023. Naše rodinné trio bylo rozhodnuté, ale nechtěli jsme jet sami, a tak jsme nadchli ještě pár dalších českých závodníků a oslovili pár našich juniorů na mezinárodní závody až se nás tam sešlo dvacet.

Baltské léto, #balticsummer, chvíli prší a pak se jde zase trénovat!

Česká výprava junioři 18 i masters 40+

Natrénovat vodní podmínky před závodem jsme vyjeli 5 dní před závodem v menší skupině složené ze tří juniorů a dvou trenérů zapůjčenou Toyotou Pro Ace od Českého paralympijského Výboru, jehož je ČFSUP členem. V průběhu týdne se k nám přidávali další závodníci až nás bylo na startu 20 Čechů. Prakticky pětina závodního pole s 90 účastníky. Moře hrálo velkou proměnnou a do poslední chvíle jsme nevěděli, zda ty užší karbonové paddleboardy, na kterých jezdíme na vnitrozemských flat vodách budou ku prospěchu nebo zda budeme muset vytáhnout široké nafukovačky, abychom jsme alespoň něco napádlovali. Naštěstí se projevilo mládí juniorů, které se nebojí žádné vlnky a v podstatě ani nepřemýšlí o tom, zda se zvládnou včas na vlně otočit nebo je to v opačném případě shodí do vody. Trénovali jsme plážové starty, výdrž na long distance a dynamickou jízdu ve vlnách na všechny způsoby.

Zleva: Ema Goruková (CKC Turnov), David Raab (TJ Kotva Braník, ČFSUP), Marek Fiala (TJ Lokomotiva Cheb), Jakub Petržílek (Pádlujte.cz SK), Marie Milotová (TJ Kotva Braník)

Planet Baltic SUP Race

Šestý ročník paddleboardového závodu, který pořádá místní organizátor z mksailing.pl. Závodu se účastnilo 11 zemí a 90 závodníků. 56 mužů a 29 žen. Formát závodu je blízký tomu českému – tři disciplíny: sprint, technical race, long distance a štafety. Samozřejmě s rozdílem mořské hladiny. Stejná jsou i pravidla závodění, a tak nás nic nepřekvapí. Z kategorií byla klasická hlavní OPEN a díky dostatečnému počtu byly vyhlašované i kategorie Masters 40+ a Junior do 18 let (na stejných tratích jako OPEN). Určitě závod doporučujeme jak divákům, tak případným závodníkům. Skvělá organizace (dodržování časového harmonogramu a prakticky všechno se odehrává online ve vašem mobilu a v angličtině) a péče o závodníka (oběd, voda, účastnické triko, účastnická medaile, welcome balíček). Oficiální web závodu.

Úspěchy vnitrozemců na moři

Celkem si Češi odvezli 17 medailí! V sobotu vyšlo počasí na jedničku. Jediný celý den, kdy nepršelo. Na pláži vlálo nespočet vlajek a byla zde možnost testování nafukovacích paddleboardů od paddleboardguru.pl a wioslujte.pl (polští bratři pádlujte.cz). Na programu byl sprint a technical race. Dopoledne nám foukal západní vítr a vlny šly kolmo na pláž, a tak se formát sprintu narovnal na 200 metrů směrem na pláž se startem vsedě/ vkleče a s cílem na vodě. Pro našince známý formát. Jediné, s čím bylo potřeba trochu počítat bylo správné načasování na vlny a co nejdéle se po nich svézt dolů. První kvalifikační rozjížďky na čas a pak rozřazení do finálových jízd.

Medaile byly!

Nejcennější kov vybojovala juniorská závodnice Linda Syrovátková z TJ Auto Škoda Mladá Boleslav, která vypádlovala celkové třetí místo v hlavní kategorii OPEN. Já jsem se dostala do finále A, ale při chvilkovém rozptýlení v polovině tratě, že možná utržím i čtvrté místo, se mi do flosny opřel nějaký malý vírek a vzápětí se z toho stalo 8. místo a pokus o triatlon. Zamrzí, ale ještě mě čekal technical race.

Sprint ženy OPEN, zleva: 2. místo Hanna Kaminska-Dziedzicka, 1. místo Marta Apanasewicz, 3. místo Linda Syrovátková

České medailové výsledky

Ženy – SprintMuži – Sprint
3. místo OpenLinda Syrovátková
(TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)
2. místo JuniorMatyáš Soukup
(HUDY SUP Team ČB)
2. místo JuniorLinda Syrovátková
(TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)
3. místo JuniorJakub Petržílek
(Pádlujte.cz SK Pardubice)
1. místo MasterTereza Hulswit Sázavská
(JBC SUP Club Jablonec n/Nisou)
1. místo MasterJaroslav Soukup
(HUDY SUP Team ČB)
2. místo MasterPetra Syrovátková
(TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)
  

Odpoledne se vítr trochu stočil na severní, a i když to vypadalo, že moře je bez větších vln, byla tam jedovatá choppy water. V klasifikační rozjížďce na čas jsem neprozřetelně zůstala na úzkém boardu 22‘‘ a nejmíň desetkrát jsem se koupala. V té druhé rozjížďce na 2 kilometry se 6 točnými bójemi jsem si pak spravila náladu na SIC XRS 14’x24‘‘, které se také přezdívá „skříň“ pro svůj vzhled. Stabilita byla k nezaplacení a skříň si neúprosně razila svou cestu „čopem“ kolem bójí k cíli.

Vděčná závodnice pózuje se stabilní skříní SIC XRS 14’x24“

Ženy – Technical raceMuži – Technical race
1. místo MasterTereza Hulswit Sázavská
(JBC SUP Race Jablonec n/Nisou)
2. místo JuniorMatyáš Soukup
(HUDY SUP Team ČB)
3. místo MasterKateřina Trdlová
(JBC SUP Race Jablonec n/Nisou)
3. místo JuniorAntonín Sázavský
(JBC SUP Club Jablonec n/Nisou)
  2. místo MasterJaroslav Soukup
(HUDY SUP Team ČB)

Long distance z pekla

Nedělní long distance byl v ohrožení a také do poslední chvíle nejasný. Věděli jsme, že se blíží „baltic summer“ a že vlny budou velké, stejně jako vítr, který byl předpovězen na 45 km/h. Záložní varianta při velké nepřízni počasí byla přesunuta do mariny a na řeku (mají štěstí s tou řekou!). Startovat se mělo v 10:00 s tím, že závod bude na řece. V 8:30 padlo rozhodnutí, že to zkusíme na moři – vyjedeme z mariny na moře, že prý vlny budou metr až metr a půl, ale nebudou se lámat. Ok. Trochu stres z těch vln tam byl. Všichni začali měnit prkna za širší na variantu divoká jízda na moři.

Půl hodiny do startu se situace ještě vyhrotila, a kromě urputného deště, zesílil vítr a začaly se lámat vlny. Závod bude na řece. Start závodu se o hodinu posunul a všichni opět měnili prkna za užší na variantu 8 km po řece.

Nakonec řeka, ale také to nebylo zadarmo

Ale nebylo to tak vnitrozemské, jak bychom si představili. Nejtěžší byly první 2 kilometry marinou. Poslali nás kanálem směrem k ústí do moře. Houpalo to, až jsme málem chytali mořskou nemoc. Byl tak silný protivítr, že všichni měli co dělat. Já jsem byla opět na šířce 22‘‘ a celkově jsem měla co v tom vlnobití dělat. Nakonec mě to v poslední třetině zpomalilo tak, že jsem pádlovala už jen na místě a když jsem vyhodnocovala situaci, jak dlouho to ještě asi může trvat, začala jsem mírně couvat. Vzdala jsem, ale jako první! Za mnou pak do přístavu přijelo ještě několik závodníků, kteří na tom byli podobně jako já. Nicméně! Všichni další čeští závodníci včetně juniorů, kteří u nás jezdí vzdálenosti okolo 4 km a na tuto vzdálenost nejsou zvyklí, čelili těžkým podmínkám dál a nakonec dojeli. Pro mě jsou to velcí borci a respekt všem!

Long distance proti větru marinou směrem k moři. Foto Robert Gaurer

Ženy – Long distanceMuži – Long distance
1. místo MasterTereza Hulswit Sázavská
(JBC SUP Club Jablonec n/Nisou)
1. místo JuniorMatyáš Soukup
(HUDY SUP Team ČB)
3. místo MasterKateřina Trdlová
(JBC SUP Club Jablonec n/Nisou)
3. místo JuniorAntonín Sázavský
(JBC SUP Club Jablonec n/Nisou)
  2. místo MasterJaroslav Soukup
(HUDY SUP Team ČB)

Děkujeme!

Na českou výpravu na mezinárodní závod do Polska vyrazili závodníci z paddleboardových klubů: HUDY SUP Team ČB, TJ Kotva Braník Praha, JBC SUP Club Jablonc n/Nisou, Pádlujte.cz Pardubice, TJ Lokomotiva Cheb a CKC Turnov.

Je na místě poděkovat i našemu doprovodnému týmu Petr Cemperovi a Richard Wiesnerovi z paddleboardguru.cz a Snowboardelu, kteří přivezli dodávku plnou karbonových paddleboardů nejrůznějších rozměrů a modelů. Každý závodník vybíral a měnil, co hrdlo ráčilo. Postavili nám na místě i velký nůžkový stan od České Federace Stand Up Paddle a tak měla česká výprava opravdu kvalitní zázemí. Veliké díky!!!

Děkujeme i Českému paralympijskému výboru společně s Toyotou ČR za podporu rozvoje našeho sportu především pro mládežnickou kategorii. Bez zkušeností z mezinárodního prostředí a z moře bychom byli pouze poloviční paddleboardisté!

#sportjejenomjeden . Díky za zapůjčení velmi pohodlné a spolehlivé Toyoty ProAce!

A další díky patří i pořadateli Marcinovi Kocovi, který nás pěkně uvítal a zařídil nám úschovu paddleboardů na trénování před závodem.

A poslední poděkování, ale ne co do významu, patří našemu Márovi Fialovi ze závodního oddílu Paddleboarding Cheb, který se jako vždy postaral o organizaci celé naší české výpravy, předávání informací přes WhatsApp, grilování pro všechny, zamykání boardů na pláži a celkově udržování pozitivní nálady!

Uvidíme se 18-20.8.2023 na Finále Českého poháru v paddleboardingu 2023, kde bude i slavnostní vyhlášení této sezóny a dekorování vítězů.

Zajímá vás Kolobřeh z pohledu turistiky a poznávání včetně paddleboardingu?

Fotogalerie od Roberta Hajduka – Planet Baltic SUP Race 2023

Výběr s českými závodníky. A také foto od paddleboardguru.cz (to dokumentační…)

O Mistrovské tituly v paddleboardingu a parapaddleboardingu se bojovalo tři dny na Bezdrevě u Hluboké nad Vltavou. 14-16.7.2023 se sjelo 120 závodníků toužících po vítězství a zvědavých, jak vlastně ta voda rybníku Bezdrev vypadá.

Krátce o tom jihočeském rybníce

Jako rodilá budějčačka i já měla pochybnosti, jelikož mám od dětství zafixované, že na Bezdrev se nejezdí. Z názorů ostatních jihočechů, je patrné, že to mají podobně. Opačné zkušenosti s Bezdrevem má ale pořadatel celé akce Ivan Nestával z Aktivně s vozíkem, který zde trávil celé dětství v jachtařské loděnici a bezdrevskou vodu doslova pil. Ať už máme tento úvod o Bezdrevu u konce – žádného kapra břichem nahoru jsem neviděla (kromě těch vyskakujících nad vodu) a ani jednu sinici. Pozvolné břehy byly písčité a rybniční bahno začínalo až po pár metrech.

Camping Bezdrev je super místo pro pořádání paddleboardové akce. Na břehu je příjemný trávník a všechno je tam na jednom místě, prakticky na pláži. Restaurace se sociály, parkoviště, dětské hřiště a chatky lemují celý protilehlý břeh, takže diváci si mohou vybrat z jakého úhlu se jim líbí sledovat závody.

Můžete vyrazit i na výlet a poznávačku okolí

Paddleboardisté stojící a sedící

Kromě toho, že se zde konalo již šesté Mistrovství ČR v paddleboardingu, které pořádala Česká Federace Stand Up Paddle (ČFSUP), byla tato akce významná i druhým mistrovstvím – v parapaddleboardingu. ČFSUP je svaz, který má mezi svými sporty i paradisciplíny a již čtvrtým rokem je integruje do svých závodů. Při závodech to vypadá pak tak, že například do sprintových rozjížděk paddleboardistů jsou nasazené rozjížďky parapaddleboardistů a disciplíny se prolínají. Prostě „Pádlujeme spolu“, jak znělo motto celého mistrovství nebo #sportjejenomjeden, jak se říká na Českém Paralympijském Výboru.

A kdo jsou teda ti noví mistři?

V pátek odpoledne se jel long distance. Tři kola pro kategorii OPEN a jedno kolo pro děti a Sport. Vzdálenost to byla o trochu delší než na jiných českých závodech, protože je to mistrovství. Z ohlášených 12 km se ale na sport testrech některých závodníků stalo i 13-14 km. Dá se o počasí 30 °C říci, že je pěkné? Mnozí závodníci s tím nesouhlasili. V sobotu při sprintech a para mistrovství (sprint + long distance) bylo počasí ještě horší asi 35°C a v neděli po raním vichru, který vzal všechny stany až na ten federační – registrační, by se dalo říci, že bylo počasí nejhezčí. Teplota byla pod 30 °C a pofukoval mírný větřík a všichni tak v klidu mohli točit bóje technického závodu, který se jel na rozjížďky.

Tituly se rozdávaly pouze v kategoriích a podkategoriích, ve kterých bylo minimálně 5 závodníků. Je to škoda, že tak třeba podkategorie Juniorů a Juniorek neměla své vyhlášení a své Mistry. Nicméně je pravdou, že se tito junioři dostali do hlavního vyhlášení hlavní kategorie OPEN a tak nepřišli zkrátka a dokázali se i nominovat na podzimní Mistrovství Evropy v Dánsku a Mistrovství světa ve Francii.

Celkové výsledky a pořadí v mistrovském hodnocení paddleboardingu najdete ZDE.

Mistr a Mistryně paddleboardingu 2023

Ondřej Petrák (TJ Prazdroj Plzeň) a Iva Dundová (HUDY SUP Team)

Zleva: 2. místo Anna Hyková (Budesport České Budějovice), 1. Iva Dundová, 3. Linda Syrovátková (TJ Auto Škoda Mladá Boleslav)

Zleva: 2. Samuel Peška (4SP Team), 1. Ondřej Petrák, 3. Tomáš Grošup (KVS PRaha)

Mistr a Mistryně parapaddleboardingu 2023

Miroslav Šperk (Aktivně s vozíkem) a Jitka Pivarčiová

Mistr a Mistryně paddleboardingu do 15 let

Antonín Sázavský (JBC SUP Club) a Karolína Uhrová (TJ Kotva Braník Praha)

Zleva: 2. místo Karolína Roubová (TJ Lokomotiva Cheb), 1. Karolína Uhrová, 3. Valerie Soukupová (HUDY SUP Team)

Zleva: 2. místo Jakub Petržílek (Pádlujte.cz Sportovní klub), 1. Antonín Sázavský, 3. Jan Jehlík (HUDY SUP Team/ TJ Sokol Písek)

Mistryně paddleboardingu do 12 let (podkategorie Děti do 15 let)

Pavlína Kaňková (Budesport České Budějovice)

Zleva: 2. místo Alena Hympánová (JBC SUP Club), 1. Pavlína Kaňková (Budesport České Budějovice), 3. Sophia Krátká (Budesport České Budějovice)

Mistr a Mistryně paddleboardingu do 40 let (podkategorie OPEN)

Jaroslav Soukup (HUDY SUP Team) a Andrea Kämmerer

Zleva: 2. místo Tereza Hulswit Sázavská (JBC SUP Club), 1. Andrea Kämmerer, 3. Kateřina Trdlová (JBC SUP Club)

Zleva: 2. místo Roman Klepáč (TJ Lokomotiva Beroun), 1. Jaroslav Soukup (HUDY SUP Team), 3. Jan Šrámek (Budesport České Budějovice)

Mistr paddleboardingu do 50 let (podkategorie OPEN)

Jan Šrámek (Budesport České Budějovice)

Zleva: 2. místo Michal Brandtner (CKC Turnov), 1. Jan Šrámek, 3. Marek Fiala (TJ Lokomotiva Cheb)


Nechyběla ani zábava a premiéra

Pořadatel Aktivně s vozíkem zaslouží velký potlesk za utvoření celkové atmosféry celé třídenní akce. Kromě speciálního stánku s občerstvením od Hlubockého pivovaru, který sloužil pouze pro závodníky a jejich doprovody, aby nemuseli dlouho čekat na občerstvení a mohli se dál věnovat sportovním výkonům nebo pořádání akce v případě pořadatelů, byl po večerech i kulturní program.

V pátek na pláži při západu slunce se promítal krátký dokument České televize o paddleboardové cestě Martina Zikmunda a jeho trenéra Richarda Wiesnera a dalších parťáků z týmu SK LiveCross Neratovice do Holandska na non-stop závod SUP 11 Cities pod názvem „73 000 záběrů“.

V sobotu pak po vyhlášení 2. dne a titulů Mistrů v parapaddleboardingu připluly od místních rybářů uzené ryby a zahrály dvě kapely Střet a Rambambán.

Komu poděkovat?

K takové velké akci věnujeme i děkovný odstavec dalším partnerům a sponzorům akce. Závodníci dostávali welcome balíčky s produkty od české firmy Akutol, hlavního sponzora celého Českého poháru v paddleboardingu 2023, které byly tentokrát zaměřené na první pomoc při popáleninách a ošetření kůže při spálení i od slunce. K tomu byla trička „Pádlujeme společně“ a také třeba dárková mýdla od Ridente dentální hygieny. Důležitým partnerem pro celou akci byla také Balíkovna České pošty a česká firma Ultina na výrobu vozíčků a parapaddleboardových sedaček pro sportování.

Dospělí závodníci dostali vína Saltini od sponzora oděvní české značky Duell Pride’n’Honour a ti mladší byli odměněni poukazy na vstupy do ZOO Hluboká, Sportovně-relaxačního areálu Hluboká nad Vltavou a MC Donald a praktické ceny od Jihočeského kraje a turistického regionu Jižní Čechy a Budějovicko.

Co dál?

V sobotu 29.7. long distance a sprinty v Neratovicích na SUPNera, krásnej závod v rodinné atmosféře. Ideální i pro prvojezdce vydat se na long distance v kategorii SPORT.

A už si do diářů můžete zarezervovat i tři dny na Jesenici u Chebu. 18-20.8. Finále Českého poháru v paddleboardingu. Program najdete ZDE.

Těšíme se!

Fotogalerie martinhladik.com

Chci koupit paddleboard

Mapa obchodů

Reportáž z třídenního závodu z pohledu paddleboardistky Hanky Ježkové

Třídenní etapový závod na paddleboardu v podání ženy na paddleboardu. Letos se jel 40. ročník obnoveného závodu a Hanka Ježková z neratovického oddílu SK Livecross se ho zúčastnila a také úspěšně dokončila. A ještě nám o tom celém napsala zápisky z paddleboardového deníčku! Máš náš obdiv Hanko.

Celkové časy paddleboardistů

JménoPříjmeníKlubZeměCtgrVěkTotal timeDen 1Den 2Den 3
LiborŽlabBUDE sport Č. BudějoviceCZESUP60+20:56:348:40:178:27:233:48:54
MarekŠplíchalPaddle RepublicCZESUP35+22:32:239:28:108:57:294:06:44
DaliborOravecKVS PrahaCZESUP35+24:19:149:53:0010:05:034:21:11
HankaJežkováSK LiveCross NeratoviceCZESUP35+25:31:0910:28:4210:08:274:54:00

Výsledky najdete na webu Závodu


Jak to všechno začalo. Může za to společenská bublina

V neratovickém tréninkovém týmu jsou (pro mě dříve nepochopitelní) nadšenci do dlouhých tratí – spartani, běžci i paddleboardisti. Pořádáme u nás letos už 3. ročník 24hodinového závodu SUP Nera 24. Časem mi takové závody začaly připadat “normální”. Když na Nera24 dvě závodnice (Péti ze Zlína) povídaly o závodu Budějovice – Praha, zjistila jsem, že to chci zkusit taky.

Příprava. Trénovat, trénovat, trénovat

Paddleboardovou sezónu jsme zahájili koncem dubna pravidelnými tréninky na vodě 2x týdně. Od konce května jsem zkoušela delší trasy, nejdřív 20 km, pak 20 km ráno + 20 km večer. Dva týdny před závodem jsem zkusila 2 x 44 km ve dvou dnech po sobě, abych se přiblížila délce prvních dvou etap závodu (68 a 69 km). Zvládla jsem udržet čas, který by měl na splnění závodu stačit. Byla jsem spokojená. Posledních 10 dní před závodem jsem už žádné delší tréninky na prkně neplánovala, ale trochu víc, než obvykle jsem trénovala lezení na stěně. Celkem jsem za přípravný měsíc před závodem napádlovala asi 210 km (a zhubla o 4 kg).

Ráno před startem v Českým Vrbném – České Budějovice.

Registrace. Uf

Pořadatelé se na mě večer před závodem dívali trochu skepticky. Ptali se, jestli na prkně opravdu umím jezdit, jak dlouho prkno mám, a dokonce zvažovali nově zavést časové limity na trati, aby se nestalo, že do cíle dorazím někdy o půlnoci. Potěšilo mě alespoň vidět známé tváře z paddleboardu. Mimo mě jel na prkně ještě Libor Žlab, Marek Šplíchal a Dalibor Oravec.

Uf. Byla jsem vcelku vyděšená, většina závodníků jsou kajakáři a kanoisti s mnohem lepšími časy, než můžeme zvládnout na paddleboardu. Nejsou jejich pochybnosti oprávněné? Zvládnu to?

Support. Jedno velké díky

Mám úžasné sourozence. Rodiče, díky za ně! Můj super brácha Zbyněk si vzal dovolenou. Byl opravdu dokonalý support, sen každého závodníka. Mimo domluvené občerstvovačky se ukazoval na nečekaných místech, hlásil km i rychlost a fandil. Na občerstvovačkách bylo všechno dokonale připravené, jednou mě čekala i hromada lesních jahod. V cíli zas vždy postavený stan a nafouknutá karimatka. DĚKUJU TI BRATŘE, MÁŠ TO U MĚ!

Hanka s bratrem v Českém Vrbném.

Velkou podporu od zkušených pořadatelů závodu měl každý závodník. Vše bylo dobře promyšlené a zařízené, vše z mého pohledu klapalo jako hodinky. Moc děkuju celému super organizačnímu týmu! Jmenovitě děkuju Zuzce a Petrovi Mojžíškovým a fyzioterapeutce Monči. Díky taky všem spolu závodícím, zvlášť paddleboardistům za podporu. Děkuju Lucce a Davidovi Raabovým a Petrovi Bílkovi za sdílení zkušeností z předchozích ročníků závodu. A moc děkuju rodině, kamarádům a všem neratovickým paddleboardistům, včetně trenéra Richarda, kteří mě celý závod zasypávali podporujícími zprávami.


Den první. Den větru (68 km)

Podle předpovědi měl před polednem začít foukat silnější SZ vítr, 32 km/h, měl foukat až do večera. To je pro mě vítr, kdy často na trénink nejdu, protože to moc fouká. Utěšovala jsem se, že Vltava je schovaná mezi skálami, a že to nebude tak zlé. Předpověď se nespletla, já ano. Prvních 22 km na první přenášku / občerstvovačku byla pohodička. Rychle to ubíhalo a kluky na prknech jsem pořád viděla na dohled před sebou. Přenášky, včetně té první, mě bolely, a to hodně. Jsem zvyklá nosit prkno 30 m k vodě. Tady byly přenášky 200 – 600 m. Jak jsem neopatrně opírala prkno o sebe, už první den jsem si udělala na obou bocích pořádné modřiny. Kluci na přenáškách s prkny běželi, já se sotva ploužila.

A po první přenášce to začalo. Vítr. Pořádný. Chvílemi jen hodně nepříjemný. Chvílemi opravdu hodně hnusný. Chvílemi vlny přes prkno i přes věci. I přes velmi usilovné pádlování jsem se ploužila jen pomalinku vpřed. Kluci mi zmizeli z dohledu. Silně a vytrvale v protisměru fouká prakticky bez přestávky až do večera. Ale i tak je to nádhera. Je tu překrásně, skály, lesy, příroda, šplouchání vody o prkno.

Každičký kousek řeky odhaluje nový nádherný výhled. Svůj tréninkový čas jsem udržela díky tomu, že Vltava tady přece jen trochu teče, že říčních km je trochu víc než těch upádlovaných (v zatáčkách si to můžete zkrátit), a že jsem makala fakt nadoraz. Den první v limitu i s malou rezervou. Uf. Pořadatelé se na mě už tak skepticky nedívají. Uf. Gratulují mi, že jsem ten vítr zvládla. Hurá.

„Cílová“ rovinka u Zvíkova.

Den druhý. Den pohody (69 km)

Ráno se cítím skvěle. Včera horká sprcha, úžasná fyzioterapeutka, dobrá předpověď počasí, nic nebolí, žádný puchýř. Po včerejšku se chci trochu šetřit. Protivítr je pořád, ale snesitelný. Pádluju zlehka, hlídám si letmo rychlost a pořád se kochám úžasnou a nádhernou přírodou okolo. Jako bonus posledních asi 5 km vlnobití ze všech směrů, spousty člunů a jiných rychlých motorových vozítek jezdících cik cak. Některé závodníky to nepotěšilo, ale já si přišla, jak v zábavním parku a do cíle už šlo pomalu dohlédnout. Spadla jsem jednou, když jsem zkoušela jet na vlně za velkým člunem, neumím to a nepovedlo se mi to ani teď. Do cíle jsem dojela včas, jen málo unavená, hodně moc nadšená a spokojená.

Tenhle den jsem si strašně moc užila. Večer jsem si trochu vyčítala, že je to závod, a že jsem přece jen měla trochu víc makat. Ale co, zítra to napravím. To byl můj další omyl. Proč jsem si víc nehlídala pití? Proč jsem si nedala něco na hlavu? Proč jsem si ji aspoň občas pořádně nenamočila?

Den třetí. Žaludek na vodě (31 km)

Celou noc jsem nemohla dobře spát. Večer dělali hluk sousedi. V noci mi začalo být špatně, a to hodně špatně. Do rána pekelný průjem a pocit na zvracení. Buď úžeh nebo střevní chřipka, možná únava nebo od každého kousek? Žaludek jsem pak léčila ještě 3 dny. Ráno váhám, jestli mám zkoušet pádlovat nebo radši odstoupit ze závodu. Poslední etapa. Už jen 31 km. V žaludku nic neudržím. Je mi strašně blbě. Kam budu chodit s tím průjmem? Jde 31 km upádlovat na lačný žaludek? Hlavní pořadatel (díky Mojžo!) mně přinesl kouzelné imodium, přidal svůj africký příběh, ale prý jestli se necítím, že nebudu první, kdo to zabalí po dvou dnech. Brácha mi řekl, že to dám. Dala jsem si dvě pilulky imodia, průjem přešel, žaludek furt na nic. Jdu to zkusit. Slézt z prkna v tomhle úseku jde snadno kdekoli.

Třetí den si neužívám. Kolem celého posledního úseku vede podél Vltavy frekventovaná silnice, výfukové plyny zhoršují můj pocit na zvracení. Z obavy, abych si neuhnala něco dalšího, se poctivě hlídám. Každé půl hodiny piju minerálku a namáčím si kraťasy i klobouk. Doufám, že trasa se kouzelně zkrátí a kontroluju její délku na mapě v mobilu každé 2 km. Ubývá to pořád stejně pomalu.

Pádluju na morál a na bráchovo fandění (70% výkonu je prý v hlavě). Utěšuju se, že v autě by mě bylo hůř než na vodě. Nakonec to na jednu kofolu, jednu přesnídávku, půl jablka a dvě imodia dojedu až k Modřanské propusti, kde se můžu projet kanálem. Hurá, trochu srandy na konec.

Poslední km do cíle už to jede díky proudu samo. V cíli jsem s o dost horším časem na km než předchozí etapy, ale pořád v limitu. Uf.

Výsledek

Všichni mi gratulují a já mám pocit, že si to zasloužím. Mimo žaludku mě nic nebolí, nemám ani puchýře. Mám radost, že jsem to ujela v plánovaném čase. Poznala jsem super nové lidi. Těší mě, že to byl tak krásný dobrodružný zážitek, skvělá parta, krásná příroda. Mám radost sama ze sebe. Je mi sice blbě od žaludku, ale usmívám se od ucha k uchu. Oboje mi vydrželo i teď po třech dnech, kdy sepisuju svoje dojmy. Žaludek už o trochu lepší, úsměv pořád stejně široký.

Závěr druhého dne. Poslední občerstvovačka.

Poznatky. Poučení pro příště?

Chci koupit paddleboard

Mapa obchodů

O víkendu 24-25. června na jabloneckou přehradu Mšeno, které se přezdívá Jablonecké moře, zavítalo léto. A také přes padesát závodníků na čtvrtý ročník paddleboardových závodů JBC SUP Race pod taktovkou místního paddleboardového oddílu JBC SUP Club, který do závodů nominoval na dvacet závodníků.

„Pořádání závodů je důležitá součást klubové činnosti, baví to a jsme rádi, že nás ČFSUP zařadila do kalendáře. Organizační tým už funguje jak promazaný stroj, přidávají se k němu aktivní rodiče dětí z kroužku, noví sponzoři a další skvělí lidé, takže se můžete příští rok těšit na pořádně nadupanou akci.“, říká Honza Telenský, hlavní šéf a trenér oddílu JBC SUP Club. 

Zajímavost: Léto v Jablonci

„V Jablonci buď prší a nebo je to dokopce. Ale letos nám počasí vyšlo a bylo to žůžo. Poprvé jsme zařadili i doprovodný program v podobě večerního koncertu a velmi se to osvědčilo. Určitě to zopakujeme i příští rok. 

Jan Telenský, JBC SUP Club

Po několika nezávislých rozhovorech s místními domorodci je považováno za letní počasí 26-28°C. Teploty přes 30° se za celé tři měsíce vyšplhají maximálně 2-3x. Pro návštěvníky z teplejších regionů doporučujeme s sebou sbalit mikinu, lehkou bundu, holiny a vyteplené nepromokavé pončo. Nenechte se zmást slunečnou předpovědí, vždy se octnete někde, kde fouká studený nebo protivný vítr a vy nebudete vědět, zda se máte svléknout nebo přioblíct.

Tomáš Hulswit, trenér a člen pořadatelského týmu z místního paddleboardového klubu s mládeží JBC SUP Club, při rozvážení bójí po přehradě.

Jak se závodilo

Na poslední z pěti-víkendové závodní šňůry Českého poháru v paddleboardingu předtím, než se za dva týdny sejdou všichni na mistrovství ČR na Hluboké nad Vltavou, se závodilo klasicky ve třech disciplínách. Sprint, technical race v sobotu a long distance v neděli. Jako doprovodný program byla i půjčovna paddleboardů, která je v zátoce u plaveckého bazénu celosezónně.

Skvělá podívaná na rozjížďky

Divácky atraktivní zátoka u plovárny, na kterou s přehledem vidí jak diváci z hráze nádrže, tak návštěvníci pláže a čtyř až pěti kaváren a stánků s občerstvením, nabídla přes 60 rozjížděk sprintových a technicalových.

Sprint

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Karolína Uhrová
Spartak Modřany
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
Karolína Uhrová
Spartak Modřany
František Milota
I-Kite/TJ Kotva Braník
2.Linda Syrovátková
TJ Auto Škoda SUP MB
Michal Brandtner
CKC Turnov
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Mikuláš Trdla JBC SUP Club
3.Tereza Hulswit Sázavská JBC SUP ClubDavid Raab
TJ Kotva Braník
Ema Goruková
CKC Turnov
Josef Řechtáček
JBC SUP Club

Celkové výsledky najdete na webu České Federace Stand Up Paddle ZDE

Technical race

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Linda Syrovátková
TJ Auto Škoda SUP MB
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
Karolína Uhrová
Spartak Modřany
František Milota
I-Kite/TJ Kotva Braník
2.Karolína Uhrová
Spartak Modřany
David Raab
TJ Kotva Braník
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Josef Řechtáček
JBC SUP Club
3.Kateřina Trdlová JBC SUP ClubMichal Brandtner
CKC Turnov
Alena Hympánová
JBC SUP Club
Pavel Šidlof

Historický moment z long distance

Na nedělní vytrvalostní závod se zvednul trochu vítr, aby závodníkům udělal 10kilometrové kroužení po jabloneckém moři zajímavějším. Dva mladí závodníci z kategorie Děti do 15 let, Karolína Uhrová a Antonín Sázavský, si vyzkoušeli plnou vzdálenost s v kategorii OPEN a dařilo se jim výborně a ostatní závodníci z kategorie děti se tak mohly radovat, že se uvolnila místa na vítězných bednách i pro další.

Parasportovec dopádloval třetí

Momentem, který stojí za to vypíchnout, je ale kategorie „amatérská“ SPORT, ve které se závodí na nafukovacích paddleboardech do délky 12‘6‘‘. Na žádost parapaddleboardistů vypsala letos Česká Federace Stand Up Paddle i první Český pohár v parapaddleboardingu a v rámci inkluze zdravého a para sportu, (která je trendem v celosvětovém měřítku), tak mohou para závodníci sbírat body na vybraných závodech v long distance v rámci kategorie SPORT+PARA. Po dojetí jabloneckého závodu se poprvé v historii paddleboardingu postavili na společné bedny stojící závodníci se sedícím závodníkem Martinem Zikmundem (SK Livecross Neratovice, Aktivně s vozíkem) na 3. místě. „Kdybych to tušil, že jsem na třetím místě, tak začnu finišovat ještě o 100 metrů dříve a možná bych měl i to druhé místo!“, komentoval Martin.

V kategorii SPORT+PARA muži na long distance 4km startovali 4 závodníci. Martin Zikmund dojel na 3. místě.

Long distance

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Tereza Hulswit Sázavská JBC SUP ClubDavid Raab
TJ Kotva Braník
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Mikuláš Trdla JBC SUP Club
2.Karolína Uhrová
Spartak Modřany
Michal Brandtner
CKC Turnov
Ema Goruková
CKC Turnov
František Milota
I-Kite/TJ Kotva Braník
3.Viktoria Lešková
Paddle Club Doksy
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
Sara Lešková
Paddle Club Doksy
Josef Řechtáček
JBC SUP Club

Všichni závodníci, kteří se umístili na pódiích byli nadšeni ze skvělých cen, které má každoročně jablonecký závod díky svým partnerům.

Hlavní sponzor Českého poháru v paddleboardingu Akutol se svými produkty na drobná zranění. Z Libereckého kraje přišla podpora od firem Eleven sportswear, Enervit, Pivovar Volt, Lordy Jerky, ABB, Bjež, Silvini a další. Nesmíme zapomenout i na další pohárové partnery Snowboardel, Aqua Marina, Gladiator a Restube záchranný systém na vodu.

Kam dál?

V polovině července 14-16.7. na MČR v paddleboardingu a parapaddleboardingu na Bezdrev u Hluboké nad Vltavou, pak chvilku oddech a hurá do Neratovic na další závod s domáckou atmosférou 29.7. SUPNera a pak už netrpělivě vyhlížené Finále Českého poháru v paddleboardingu v Chebu 18-20.8.

Galerie

JBC SUP Race 2021 na jabloneckém moři
Reportáže

JBC SUP Race 2021 na jabloneckém moři

  • Čas čtení 1 minuta čtení
  • 20. 7. 2021

S nově vznikajícími paddleboardovými kluby se rozšiřuje i pomyslná špendlíková mapa konání závodů Českého poháru v paddleboardingu. 10. června 2023 se český závodní cirkus se všemi stany, plůtky a bójemi přesunul poprvé do lokality Sezimova Ústí na řeku Lužnici. Název závodu je místopisný „Mezi jezy“, hlavní base camp byl v upraveném parčíku u jezu Soukeník, kde má i místní klub Hell’s Paddles svou loděnici.

Jsou Hell’s Paddles jako Hell’s Angels?

Početná parta paddleboardových nadšenců z Hell’s Paddles se po několika expedicích na paddleboardech po řece směrem k moři (poslední výprava směrem na Balt dlouhá 351 km se odehrála 3 týdny před jejich závodem) rozhodli, že kromě expedičení vyzkouší i sportovní stránku paddleboardingu a tak si založili svůj oddíl v TJ Spartak Sezimovo Ústí a vyjeli na první závody. A jaká je analogie s Hell’s Angels? Řekli bychom, že z dálky vypadá tenhle klub vostře, ale z blízka je to parta přátelských a akčních paddleboardistů. Takže podobnost bude nejspíš v tom, že pořádají své gangové paddleboardové spanilé jízdy, kam je voda donese.

Sprint a long distance

Účast na prvním ročníku byla velká. Celkem 46 závodníků a nejpočetnější kategorie SPORT muži a ženy, kterou naprosto opanovali závodníci Hell’s Paddles, odstartovali na rovný sprint lehce přes 100 metrů. Nejmladšímu závodníkovi bylo 5 let. Odpoledne už se závodníci seřadili na startovní lajnu 9 km dlouhého závodu v kategorii OPEN a poloviční vzdálenosti pro kategorii SPORT a DĚTI do 15 let, do kterých se může přihlásit kdokoliv i začátečník.

Sprint

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Karolína Uhrová
TJ Spartak Modřany
Petr Rohlena
Budesport ČB
Karolína Uhrová
TJ Spartak Modřany
František Milota
I-Kite/TJ Kotva Braník
2.Jana Červinková

Jaroslav Soukup
Hudy SUP Team
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Michal Dohnal

3.Viktoria Lešková
Paddle Club Doksy
Michal Brandtner
CKC Turnov
Valerie Soukupová
Hudy SUP Team
Ondřej Sehnal

Long distance

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Viktoria Lešková
Paddle Club Doksy
Matyáš Soukup
Hudy SUP Team
Karolína Uhrová
TJ Spartak Modřany
František Milota
I-Kite/TJ Kotva Braník
2.Jana Červinková

Petr Rohlena
Budesport ČB
Valerie Soukupová
Hudy SUP Team
Michal Dohnal

3.Klára Novotná
Hudy SUP Team
Jaroslav Soukup
Hudy SUP Team
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník


Celkové výsledky ZDE

Kam dál?

Ještě v červnu si můžete zapádlovat 17-18. června v Mladé Boleslavi (Paddle fest Jizera) a 24-25. června v Jablonci nad Nisou (JBC SUP Race).

Foto: Vladimír Kouba, vlkforu.cz, kompletní fotogalerie ZDE

Přelom května a června je už sedmým rokem ve znamení paddleboardového veselí na pláži na Mácháči v Campu Borný. Nasadili jsme žabky a kraťasy a od té doby už jsme je nesundali. Letos si to pár paddleboardových klubů s mládeží prodloužilo o tři dny na pilování techniky na bójích a plážových startů.

Paddleboardové soustředění s talentovanou mládeží

Celkem dvacet mladých závodníků ve věku 12-16 let, 9 dospělých mírně pokročilé úrovně a 8 trenérů České Federace Stand Up Paddle z pěti klubů uspořádali první soustředění pro stále se rozrůstající paddleboardovou základnu. V rámci tří tréninkových skupin byla na programu technika pádlování na bójích, která vyžaduje správný postoj na paddleboardu a správnou techniku pádlování obecně. K tomu se trénovalo správné načasování a pohyb po prkně, ale i závodní strategie při souběhu více závodníků na bóji. A nebyl by to Mácháč, kdyby do toho nezakomponoval ještě i nějaký ten boční vítr.

K tomu ještě přibyly plážové starty, které také vyžadují svou techniku. Především co se týče koncentrace, plánování a přesného provedení náskoku a počátečních záběrů. Každý závodník navíc má svůj start individuální podle paddleboardu a rozložení jeho úchytů nebo i jen faktu, zda je pravák či levák nebo na jaké straně radši pádluje. Zkrátka nejen dětský den, jak se patří.

Sedmý ročník paddleboardových závodů

V pátek už soustředící se mládež odpoledne odpočívala formou nekonečného turnaje v házené a také přípravou pláže závodu pro ostatní. Nejzásadnější bylo jako vždy „odšiškovat“ pláž. Paddle Fest Mácháč je pro svou pohodovou atmosféru a možná už i svou historii velmi oblíbeným závodem. Letos se na startu sešlo 100 závodníků, a to ani nepřijeli závodníci ze sousedního Německa a Polska kvůli nabitým paddleboardovým kalendářům.

Nový systém sprintových rozjížděk

Pro závody, které mají větší účast, zařadila ČFSUP nový systém rozjížděk „heatů“, kdy se ve třech rozjížďkách kvalifikují do závěrečných finálových jízd. Se šancí „lucky losera“, kdy vítěz nižší finálové jízdy se na poslední chvíli probojuje do vyšší finálové jízdy. Závodníci jsou rozřazováni do rozjížděk podle aktuálního pořadí v Rankingu ČFSUP.

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Iva Dundová
HUDY SUP Team
Matěj Šmída
Slávia UK Bratislava
Karolína Roubová
TJ Lokomotiva Cheb
Jakub Petržílek
Pádlujte.cz
2.Linda Syrovátková
TJ Auto Škoda MB
Vojtěch Seidenglanz
Budesport ČB
Pavlína Kaňková
Budesport ČB
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
3.Anna Hyková
Budesport ČB
Ondřej Petrák
TJ Prazdroj Plzeň
Marie Milotová
I-Kite/TJ Kotva Braník
Dominik Vožda
SK LiveCross Neratovice

Celkové výsledky najdete ZDE

Long distance

V pozdním odpoledni se vydali na start 10 km závodu jezdci z kategorie OPEN muži a ženy a hned po nich se na 3 km dlouhý okruh vydaly i děti do 15 let a po nich ve třetí vlně i závodníci kategorie SPORT a PARA také na 3km okruh. Už se těšíme na záběry z dronu od filmařské party z Pádlujte.cz, se kterými jsme organizovali paddleboardový štrúdl z pláže na start.

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Iva Dundová
HUDY SUP Team
Ondřej Petrák
TJ Prazdroj Plzeň
Valerie Soukupová
HUDY SUP Team
Jakub Petržílek
Pádlujte.cz
2.Anna Hyková
Budesport ČB
Vojtěch Seidenglanz
Budesport ČB
Karolína Roubová
TJ Lokomotiva Cheb
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
3.Tereza Sázavská
JBC SUP Club
Matěj Šmída
Slávia UK Bratislava
Pavlína Kaňková
Budesport ČB
Dominik Vožda
SK LiveCross Neratovice

Atraktivnější technical race pro závodníky i diváky

Další novinkou byla podoba technického závodu, který se jel stejným systémem rozjížděk jako u sprintů. Závodníci vyráželi na jediný technický okruh se sedmi bójemi po 5-6 závodnících a sbírali body do finálových rozjížděk. Finálová jízda A byla pak na dvě kola s přeběhem a v nejedněch závodnických plicích zanechala řezavou vzpomínku ještě několik hodin po dojetí.

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Anna Hyková
Budesport ČB
Samuel Peška
4SP Team
Karolína Roubová
TJ Lokomotiva Cheb
Jakub Petržílek
Pádlujte.cz
2.Iva Dundová
HUDY SUP Team
Ondřej Petrák
TJ Prazdroj Plzeň
Valerie Soukupová
HUDY SUP Team
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
3.Lucie Raab
TJ Kotva Braník
Matěj Šmída
Slávia UK Bratislava
Pavlína Kaňková
Budesport ČB
David Veis
Budesport ČB

Za zázemí děkujeme i naší spřátelené půjčovně Windsurfing Mácháč, ve které se můžete kromě windsurfingu naučit i jízdu na paddleboardu. A velký dík je i partnerovi Akutol, který svými spreji se zastavovačem krvácení a plastickému voděodolnému obvazu zachránili nejeden krvácející palec a ruku. Snowboardelu za půjčení zázemí závodu a Restubů a firmě Duell za elegantní trika a pitivo do cen.

Kam dál?

Seriál paddleboardových závodů Český poháru v paddleboardingu je otevřený. Nemusíte být členem žádného klubu. Stačí mít vlastní paddleboard, který odpovídá rozměrům dané kategorie nebo si domluvit jeho půjčení. Kalendář závodů je nabitý a najdete ho i v našich Akcích.

Kompletní fotogalerie od Martina Hladíka najdete a výběr níže v galerii

SOBOTA 3.6.2023
NEDĚLE 4.6.2023

Dřívější reportáže z Mácháče

Reportáž a fotogalerie z víkendových paddleboardových závodů, které se konali na Hostivařské přehradě. 20.5.2023. Šestý ročník závodů, které pořádá Snowboardel – obchod s třicetiletou tradicí prodeje a poradenství ve všech „boardových“ sportech ve spolupráci s Českou Federací Stand Up Paddle a seriálu závodů Český pohár v paddleboardingu.

Sjela se šedesátka závodníků, jednotlivců i závodníci z 17 klubů.

Závodní sezóna odstartovaná na boso

Počasí a teplejší dny si daly načas, a tak mnoho ze závodníků ještě nemělo před prvním pohárovým závodem této sezóny příliš napádlováno. Nicméně v sobotu již bylo počasí i teplota vody vhodná na sundání neoprenových botiček a všichni si užívali písek hostivařské pláže. Co bylo zrádnější, byl vítr, který způsobil, že se všichni zapomněli namazat, když necítili vydatné jarní paprsky. Po celém dni všichni odcházeli s červeným obličejem a stříkali si na sebe sprej na popáleniny od Akutolu, který je letošním hlavním sponzorem poháru.

Sprint

Krátký sprintový závod byl velkým překvapením pro všechny. Přibyl nový formát letmé stovky, se kterým se závodníci většinou ještě nesetkali. Namísto startu s výběhem z pláže a jedné otočky kolem bóje na 250 metrů je čekaly nové nafukovací startovní bloky pro rozjížďky po šesti a rovných 100 metrů. Systém rozjížděk – ze 3 jízd se počítaly 2 nejlepší umístění a z toho se pak sestavily závěrečné finálové jízdy. I přes tento nový prvek a poryvy větru, které ztěžovaly řazení do bloků, se manévrování do bloků závodníkům dařilo a po odjetí kratší sprintové vzdálenosti vypadali i více svěží. Průjezdy cílem byly na centimetry, takže podívaná z mola místního wakeparku byla velmi napínavá.

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Iva Dundová
HUDY SUP Team
Petr Rohlena
Budesport ČB
Karolína Uhrová
Spartak Modřany
Jakub Petržílek
Pádlujte.cz
2.Karolína Uhrová
Spartak Modřany
Filip Kubina
SUP Nymburk
Karolína Roubová
TJ Lokomotiva Cheb
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
3.Lucie Raab
TJ Kotva Braník
Matouš Pavlík
SK Sport Zbraslav
Agáta Schwobová
TJ Lokomotiva Cheb
Mikuláš Trdla
JBC SUP Club

Long distance

Na dlouhý závod se zvedl vítr a v různých lagunách Hostivařské přehrady se projevoval ve směru i na síle jinak. Ale z osobních zkušeností můžeme konstatovat, že oproti minulému roku byl vítr příznivější. 5-6 m/s a v nárazech 12 m/s. (Ideální vítr pro začátečníky a slabší jezdce se pohybuje do 5 m/s).

Hromadný start ve dvou vlnách z protilehlé pláže. Muži a ženy kategorie OPEN, kteří se vydali na tři kola (cca 9 km) s přeběhem jeli první a hned po nich vlna dětí do 15 let a kategorie Sport, kteří se vydali pouze na jedno 3 km dlouhé kolo.

 OPEN ženyOPEN mužiDěti do 15 let dívkyDěti do 15 let chlapci
1.Iva Dundová
HUDY SUP Team
Petr Rohlena
Budesport ČB
Karolína Uhrová
Spartak Modřany
Jakub Petržílek
Pádlujte.cz
2.Agáta Radvanská
TJ Kotva Braník
Matouš Pavlík
SK Sport Zbraslav
Karolína Roubová
TJ Lokomotiva Cheb
Antonín Sázavský
JBC SUP Club
3.Kateřina Trdlová
JBC SUP Club
Filip Kubina
SUP Nymburk
Agáta Schwobová
TJ Lokomotiva Cheb
Mikuláš Trdla
JBC SUP Club

Celkové výsledky ze závodů najdete ZDE

Postřehy komentátora k závodníkům. Mládí vpřed!

V obou disciplínách se ukázal jako natrénovaný 19letý závodník Petr Rohlena z českobudějovického Budesportu jako číslo jedna a má tedy dobře našlápnuto s prvními pohárovými body. Na tomto závodě chybělo pár silných závodníků, kteří zrovna vyjeli na závod do zahraničí nebo si ještě léčí předsezónní zranění a nachlazeníčka. Což pro ostatní závodníky znamenalo velkou šanci nasbírat vyšší bodové hodnoty do celého seriálu. I tak se na tratích bylo na co koukat při vyrovnaných výkonech prvních pěti závodníků. Silný nymburský závodník Filip Kubina ještě stále patří k těm mladším. Zamíchat s pořadím si odskočil z rychlostní kanoistiky i Matouš Pavlík. Mladší závodníci jsou vystavováni neustálému tlaku starších a vítězství chtivých matadorů z kategorie 40+ a 50+. S letoškem se nám rýsuje už i kategorie 60+. Přeci jen už český pohár běží sedmým rokem.

V mladistvé kategorii do 15 let kraluje posledním rokem Jakub Petržílek z pardubického Pádlujte.cz stíhán jabloneckým duem Sázavský, Trdla. Jak mají chlapci natrénováno e ukáže už na příštím závodě až přijede i současný mistr ČR Matyáš Soukup, který tentokrát chyběl. Velkou proměnnou hrají i mladí závodníci z Německa, kteří na pohárové závody jezdí.

Z dívek bychom mohli vypíchnout teprve patnáctiletou závodnici Karolínu Uhrovou, která si v kategorii dětí do 15 let s přehledem dojela pro první místa, ale navíc se dostala na vítězné bedny i v dospělé kategorii žen. Z juniorek zde stojí za zmínku stále sílící závodnice Linda Syrovátková z Mladé Boleslavi, která v zimě závodí na běžeckých lyžích a dere se do předních příček ženského pole. Tyto mladé závodnice letos zčeří pořadí závodnic z OPEN kategorie, kterým nezbyde nic jiného, než si vyzvednout trofeje v podkategoriích Master 40+ a Senior 50+. Ale kdo ví, přeci jen se zkušené závodnice jen tak nedají a v průběhu sezóny se rozjedou.

V dětské kategorii stojí ještě za zmínku sledovat závodní úsilí Agáty Schwobové z TJ Lokomotiva Cheb, která závodí je ostaršená a závodí na pevném karbonovém prkně 12‘6‘‘ se staršími dívkami. Co na to její spolubojovnice Karolína Roubová?

Paddleboardové závody si užijí i diváci

Závody Českého poháru jsou veřejnosti otevřené a může se jich účastnit kdokoliv má zájem. I lidé s menšími nebo nulovými závodnickými zkušenostmi. Stačí se přihlásit a vzít si svůj paddleboard nebo si ho po domluvě předem půjčit. Kdo neholduje závodění a raději zkouší, testuje a povídá si na pláži, ten si na těchto závodech také své místo najde.

V rámci Snowboardel Paddle Fest závodů proběhla i první zastávka testování paddleboardů a nafukovacích kajaků pro veřejnost. Po celé léto bude Snowboardel Paddle TOUR jezdit na české pláže, kde se můžete seznámit, vyzkoušet a také zasoutěžit o deset paddleboardů.

Kam vyrazit na další závody?

Teď si dáme týden volno a v červnu se podíváme každý víkend do jiného města na další závody Českého poháru v paddleboardingu 2023.

Kompletní fotogalerie ČFSUP od Martina Hladíka ZDE
Výběr z galerie níže

Závod i novoroční sešlost

V sobotu 7. ledna se sešlo na dvacítku závodníků (10 mužů a 10 žen), aby společně odstartovali paddleboardovou sezónu roku 2023. Již třetí ročník tradičního a jediného zimního závodu v ČR se opět odehrál v Neratovicích na Labi pod taktovkou místního paddleboardového klubu SK Livecross v čele s trenérem Richardem Wiesnerem.

Ani my jsme nechyběli. Přeci jen už je to nějaký ten měsíc, co se s ostatními závodníky vídáme jen přes facebook a tak ti, kdo zrovna neměli rýmičku nebo jiné novoroční radosti, se sešli v Neratovicích.

Počasí bylo na leden velice přívětivé – okolo 10°C. Zaznamenali jsme i jedny kraťasy a tričko. Závod se na první pohled zdál lehoučký a kraťoučký. Trochu toho točení kolem bójí – muži na 4 kola a ženy na 3 kola. Ovšem, uvnitř každého závodníka se odehrával vnitřní souboj fyzička vs závodní psychika vs mírný stres ze studené vody vs proud řeky Labe. Velkou roli hrál timing na bójích a také odvaha všech chodit po prkně. Přeci jen se nikomu do vody moc nechce i když je nad nulou. Koupačka nakonec byla pouze jedna.

Výsledky – top 5

 Ženy – 3 kolaMuži – 4 kola
1Iva Dundová11:05Roman Klepáč13:54
2Alena Voždová12:35Carsten Kurmis14:40
3Lucie Raab12:38Iva Dundová / Pavel Veselý14:55 / 14:57
4Radka Laryšová12:55Marek Fiala15:51
5Hanka Ježková13:00Petr Šírer16:01

Jaké jsou letošní plány?

Po závodě už hrál prim svařák, zbytky cukroví a zahřívací včelí úly od Standy L. Po vyhlášení vítězů se ještě nikomu nechtělo domů, protože toho bylo tolik co probrat. Všichni si sdělovali své plány na tuto sezónu a zvali ostatní. A kam se tedy pojede? Pár tipů a plánů, které na paddleboardové sešlosti zazněly.


Kalendář akcí můžete sledovat v naší sekci „Akce“. Pokud také pořádáte nějakou akci, můžete nám o ní napsat na náš mail.

Za fotodokumentaci díky Petře Poi Košťálové.