Přeskočit na obsah
Značka paddleboardů NSP

Značka paddleboardů NSP

Co tato značka vyrábí

Od značky NSP si můžete koupit nafukovací paddleboardy, pevné lehké závodní karbonové paddleboardy, pevné paddleboardy do půjčoven nebo surfová prkna na klasický surfing i na ten s pádlem (SUP surfing). Na výběr jsou i karbonová a polokarbonová pádla pro dospělé i děti. A samozřejmě široká škála příslušenství včetně oblečení s logem NSP.

O značce

NSP je jedním z TOP 5 výrobců surfových a stand up paddleboardových prken je australská značka NSP, která je zkratkou pro „Nature -Science – Passion“ neboli Příroda -Věda – Vášeň. Podle tohoto kréda se tato značka řídí již od roku 2001. Na počátku byla myšlenka nového surfového projektu „New Surf Project“, která dala vzniknout funkčním a odolným surfovým prknům za dostupnou cenu. Nová technologie a přizpůsobení boardů jejich uživatelům katapultovala značku NSP na číslo jedna v surfových prknech. Paddleboardy k nim přibyly o pár let později s rozmachem stand up paddleboardingu a značka NSP je spolehlivým partnerem i pro profesionální sportovce.

Paddleboardy

Paddleboardy

Pádla

Pádla

Příslušenství

Příslušenství

Oblečení

Oblečení

Technologie výroby

V produktové řadě NSP prken najdete širokou škálu boardů. Od surfových boardů přes nafukovací paddleboardy až po závodní a tréninková karbonová prkna. Eko-friendly and sustainibility – Velký důraz klade tento výrobce na ochranu přírody a udržitelnost. Na boardech to poznáte podle označení logem Ecoboard project . Znamená to, že při výrobě NSP boardů je kladen důraz na šetrné postupy, které co nejméně zatěžují životní prostředí a boardy jsou vyráběny z přírodních materiálů nebo materiálů, které neškodí životnímu prostředí aniž by se to projevilo na odolnosti nebo funkčnosti sportovního materiálu. Poslední novinkou ve výrobní technologii s označením Cocomat, za kterou získala tato firma nejedno ocenění, je použití kokosových vláken z lokální kokosové farmy na výrobu organických nápojů z kokosové vody. Ekonomická a ekologická udržitelnost se zde projevuje symbiózou dvou výrobních průmyslů, kdy je do posledního kousku využit všechen materiál aniž by vznikal odpad jako vedlejší produkt. Na laminaci boardů je pak používána pryskyřice získaná z rostlinného původu. Při výrobě surfboardů a SUPů je u značky NSP použito několik výrobních technologií, v závislosti na účelu boardů, s označením Cocomat, SLX, Elements, E+ epoxy, PU, P2 Soft a nafukovacích (inflatable) O2 technologies. 

Trénink a závodění jedině na NSP 

Surfy a SUPy od značky NSP jsou ideálním náčiním při požitku a radosti z jízdy. Prkna jsou lehká, díky tvarování a přizpůsobení potřebám jezdců od nejzkušenějších havajských a australských jezdců jsou i velmi dobře ovladatelná a rychlá. V paddleboardové řadě je na výběr ze čtyř základních tvarů a jeden speciál podle vodního terénu a povětrnostních podmínek – klidnější voda (flat waterNinja se sníženým dnem (tzv. dugout), vlny a all water podmínky jsou pro univerzální Pumu s rovnou palubní deskou, Sonic na rozbouřené moře a silný vítr, velmi stabilní, rychlý a univerzální SUP na všechny podmínky Carolina (dugout), anebo speciál na dlouhé vzdálenosti určený především na závody přes oceán Molokai. 


Galerie

Nejbližší test days

Přijeďte a vyzkoušejte na vlastní nohy a ruce.

Všechny události