Přeskočit na obsah
Ekologický board NSP – CocoFlax Cruise
Novinky Paddleboard

Ekologický board NSP – CocoFlax Cruise

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 20. 10. 2019

NSP. Nature, science, passion. Značka, která snoubí vášeň k prknovým sportům a zároveň respekt k životnímu prostředí, dostává ocenění za svůj ekologický board Cocoflax Cruise.

První říjnový víkend patří všem výrobcům a obchodníkům s paddleboardy, kajaky a všelijakými doplňky na vodu. Tradiční veletr PADDLEexpo v Norimberku také každý rok uděluje ocenění pro nejlepší a nejvíc inovativní výrobce a jejich sportovní materiály a postupy.

Ocenění za inovaci a ekologickou udržitelnost

V kategorii paddleboardů toto ocenění získala SUP a surfová značka NSP, která je známá pro svůj důraz na ekologii, udržitelnost a šetrné technologie při výrobě svých produktů. V rámci jejich konceptu pod názvem Sustainable ECOBOARD Project vyšla pro rok 2019 novinka s názvem CocoFlax Cruise.

Cocoflax řada má prkna jak na surf, tak na SUP surf.

Jak se vyrábí ekologický board?

Při výrobě těchto boardů je redukováno 95% odpadu vzniklého při tvarování. Díky technologii SecureCell EPS, která plní formu zevnitř do požadovaného tvaru namísto „ořezávání“ formy a vytváření dalšího odpadu. Při výrobě tohoto prkna je také kladen důraz na použití obnovitelných zdrojů. V tomto případě kokosových a lněných vláken. Pro finální barvení prken firma NSP v tomto případě používá ekologičtější vodou ředitelné barvy bez alkoholových a jinak chemicky škodlivých příměsí.

Udílení cen za Stand Up Paddle produkt roku 2019 na veletrhu PADDLEexpo v Norimberku, kterou vyhrála značka NSP.

Označení pro ekologicky vyrobené boardy.


Autor článku

Lucie