Přeskočit na obsah
Finále Paddle Golden Gate Vranov 2020
Reportáže

Finále Paddle Golden Gate Vranov 2020

  • Čas čtení 3 minuty čtení
  • 26. 8. 2020

Třídenní finále Českého poháru v paddleboardingu se konalo 21-23. srpna na Vranovské pláži v Jihomoravském kraji. Paddle Golden Gate Vranov nalákal závodníky z celé republiky, aby si nasbírali poslední a zásadní body do pohárového žebříčku. Celkové body rozhodnou o celkovém pořadí v klání o titulu šampiona a šampionky. Tento závodní seriál pořádá Česká Federace Stand Up Paddle.

V dohledu mostu Golden Gate

Každý den se závodilo v jedné disciplíně. Při pátečních sprintech si závodníci namísto startů z pláže užili starty z trávy kvůli letošní extrémně vysoké hladině Vranovské nádrže. Skvělé výkony předvedla především hojně obsazená kategorie Dětí do 15 let. Z toho dvě mladé závodnice dvanáctiletá Karolína Uhrová (Spartak Modřany) a patnáctiletá Anna Hyková (Budesport ČB), startovaly i v hlavní kategorii dospělých – OPEN.

Sprint

 OPEN mužiOPEN ženyChlapci 15Dívky 15iSUP mužiiSUP ženyHobby mužiHobby ženy
1 Štěpán ŠulcKristýna BabiánkováVojta SeidenglanzKarolína UhrováMichal BudíkAlena VoždováJan
Jehlík
Petra Vrágová
2Jaroslav SoukupAnna HykováMatyáš SoukupMarkéta SeidenglanzováMichal BrandtnerStanislava PulkrábkováMilan BělohoubekLenka Brandtnerová
3Jan SoukupKarolína UhrováJakub PetržílekValerie SoukupováMarek FialaZuzana KlopaczKarel KumštárŽaneta Charvátová

Druhý závodní den byl zaměřen na technické dovednosti a manévrování na bójích. Po divácky atraktivním klání ve vícekolovém technical race, na který se přišlo podívat nespočet diváků z přeplněného kempu Holiday park Vranovská pláž, a po vydatném dešti odstartovaly i závody dračích paddleboardů. Tyto týmové závody měly svou premiéru již na Mistrovství ČR na Veselských pískovnách a zaznamenaly velký úspěch u závodníků.

Dragon paddleboardy

V rámci Paddle Golden Gate Vranov byly závody na dračích paddleboardech vyhlášeny jako vůbec první mistrovství české republiky v Dragon SUP. Ve světě jsou tyto týmové závody již zavedené, a tak se jelo podle těchto pravidel, aby se případní zájemci mohli účastnit i mezinárodního mistrovství na dragon boardech. Do závodu se mohl přihlásit kdokoli, a tak se zúčastnily i skupinky, které byly v kempu na dovolené. O titul mistra v Dragon SUP se utkalo osm čtyřčlenných posádek, z nichž nejrychleji sprintovou trať s otočkou kolem bóje zvládl tým českobudějovického klubu Budesport.

Technical race

 OPEN mužiOPEN ženyChlapci 15Dívky 15iSUP mužiiSUP ženyHobby mužiHobby ženy
1Ondřej PetrákKristýna BabiánkováVojta SeidenglanzKarolína UhrováMichal BrandtnerLucie KulhaváJan
Jehlík
Stanislava Pulkrábková
2Jaroslav SoukupAnna HykováMatyáš SoukupMarkéta SeidenglanzováTomáš KoláříkAlena VoždováOldřich BělohoubekLenka Brandtnerová
3David RaabKarolína UhrováJakub PetržílekValerie SoukupováMichal BudíkPavla PantučkováMilan BělohoubekPetra Vrágová

MČR v Dragon SUP

1. Budesport2. Budesport junior3. Tihle4. Junior team
5. Kiboko6. Padlujte.cz7. Děvčata8. Lovecross

Třetí den čekala závodníky královská disciplína long distance na 10 kilometrů. Závodníci při ní podjížděli ikonický zavěšený most připomínající sanfranciský Golden Gate. Podle něj se jmenuje i závod na Vranovské pláži. Povětrnostní podmínky byly pro všechny velice náročné. Na velké ploše nádrže paddleboardisté odolávali čelnímu i bočnímu větru, který je ze všech nejvíce namáhavý. I kvůli každým rokem narůstajícímu počtu závodníků se leos poprvé nekonal odvoz parníkem na start. Namísto toho se trať dlouhého závodu namotala na vodní plochu na dohled z pláže. A tak kategorie OPEN jela dvě kola a kategorie dětí do 15 let a Hobby odpádlovaly kolo pouze jedno.

Long Distance

 OPEN mužiOPEN ženyChlapci 15Dívky 15iSUP mužiiSUP ženyHobby mužiHobby ženy
1Ondřej PetrákAnna HykováVojta SeidenglanzKarolína UhrováMichal BudíkLucie KulhaváMilan BělohoubekStanislava Pulkrábková
2Jaroslav SoukupOlga LangrováMatyáš SoukupMarkéta SeidenglanzováMarek FialaPavla PantučkováLenka Brandtnerová
3Filip KubinaAlena VoždováJakub PetržílekValerie SoukupováTomáš KoláříkMiroslava UhrováPetra Vrágová

Po připočtení posledních pohárových bodů nakonec získali tituly šampiona v celkovém pořadí Ondřej Petrák a Kristýna Babiánková. Získali v kategorii OPEN přes 21 tisíc bodů z celkových 23 tisíc možných. V kategorii chlapců a dívek do 15 let získali své tituly pro rok 2020 Vojtěch Seidenglanz a Karolína Uhrová. Slavnostní vyhlášení Českého poháru se bude konat v rámci vrcholného závodu této sezóny na Prague Paddle Festu v Praze 26.9.2020. Vítězové poháru dostanou i poukaz na roční zápůjčku karbonového závodního prkna od obchodu se zimním a letním sportovním vybavením – Snowboardel, který je partnerem celého závodního seriálu.

Další pozvánky

Do konce roku se však závodníci mají možnost sejít ještě několikrát, a to na regionálních pohárových závodech v Turnově 12 Miles Paddleboard race. U Ústí nad Labem na jezeře Barbora Labská 20, a také na konci září hned dvakrát v Praze – na Prague Paddle Festu, který je součástí světové série Euro Tour. A poté na legendárním skautském závodě Napříč Prahou přes 3 jezy.

Kompletní výsledky ZDE

Kompletní fotogalerie PÁTEK / SOBOTA / NEDĚLE / Foto Tomáš Černý


Autor článku

Lucie