Přeskočit na obsah
Konečně první „skoro post-covidové“ paddleboardové závody na Mácháči 2021
Reportáže

Konečně první „skoro post-covidové“ paddleboardové závody na Mácháči 2021

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 23. 6. 2021

Aby se Paddle Fest Mácháč uskutečnil, si přáli snad všichni závodníci napříč republikou. Do posledních dní před závodem nás vládní a hygienická opatření držela v napětí, zda se závody konat budou nebo zda se u nich objeví poznámka „přesunuto na další rok“. Nakonec se s tím pořadatelský tým z České Federace Stand Up Paddle vypořádal postavením covidového stanu navíc a mohlo se závodit.

Venkovní akce covid-free, přijeli i Němci

Na startu se za závodní víkend Českého poháru v paddleboardingu sešlo 92 startujících včetně zahraničních závodníků z Německa, kteří si oblíbili formát a organizaci českých závodů a úspěšně míchají s celkovým pořadím obzvláště v dětských kategoriích. Podmínky byly opět silné – obzvláště při long distance a technickém závodě foukal velmi silný vítr, který prověřil vůli a koncentraci nejednoho závodníka. Ale nikoho to neodradilo a naopak si náročnost závodů všichni užívali. 

Největším překvapením pro závodníky horních příček celkového pořadí z minulého roku byla startovní čísla s vlastním jménem. A tato čísla jsou výzvou pro ostatní i na letošní rok.  Další novinkou a velkou pozornost, obzvláště mladších ročníků, na sebe strhla i vodní překážková dráha GLADIATOR DEMO SUP RACE. Od pátku na nafouknutých překážkách dováděly především děti, ale v neděli po odstartování zábavných závodů prověřujících dovednosti a ovládání boardů se ukázalo, že i přes dětskou hbitost na dráze vyčnívali zkušenější jezdci, kteří sice nejsou tak mrštní, ale také příliš nepadají do vody a tím šetří konečný čas. Tyto zábavné závody jsou naplánované i na MČR a Finále Českého poháru v paddleboardingu a zúčastnit se jich může kdokoliv.

Na závodě nechyběly ani týmové paddleboardy a v kategorii Dragon SUP race se zúčastnilo několik týmů na sprintové trati.

Mezi stálicemi vítězných pódií jako jsou Iva Dundová, Anna Hyková, Ondřej Petrák, Matyáš Soukup, si trofeje odnesli i němečtí závodníci z týmu Havel racers. Kompletní výsledky najdete ZDE.

Dalším závodem je 27.6. nedělní Snowboardel Paddle Fest Praha na Džbáně se sprintem a long distancem a následuje 17.7. JBC SUP Race v Jablonci nad Nisou.

FOTOGALERIE

archiv ČFSUP, fotograf martinhladik.com

Kompletní fotogalerii ze soboty najdete ZDE
Kompletní fotogalerii z neděle najdete ZDE

Autor článku

Lucie