Přeskočit na obsah
Paddleboardové závody na Brněnské přehradě
Reportáže

Paddleboardové závody na Brněnské přehradě

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 17. 6. 2019

Brno, Prigl, Rokle, Sinice a Český pohár

V rámci paddleboardového seriálu Český pohár v paddleboardingu jsme se o vypravili na okraj Brna na Brněnskou přehradu nebo jak říkají místní na Prigl. Tři kilometry od Hradu Veveří na místo, které se nazývá Rokle a kde má zázemí půjčovna paddleboardů a občerstvovna Sinice se paddleboardový festival konal. Místní pořadatelská parta z Kiboko Paddleboards se postarala o přátelskou atmosféru přes den i večer na sobotní párty. Takže pokud se chystáte vyrazit na příjemnou projížďku na paddleboardu – Brněnskou přehradu doporučujeme všemi deseti.

Rozlučka se svobodou na paddleboardech

V rámci Kiboko Paddleboardfestu si mohli všichni příchozí půjčit nafukovací paddleboard a vyzkoušet si základy jízdy na paddleboardu a třeba se rovnou zapsat i do začátečnické kategorie Hobby na závody, které probíhaly v sobotu. Na programu byly dvě disciplíny Sprint a Technical race. Tedy dva krátké závody s důrazem na technické dovednosti – na točení kolem bójek, které byly v horkém letním počasí i vítaným osvěžením při případném pádu. Nepřehlédnutelnými účastnicemi sobotního dne byla dívčí skupinka, která si paddleboardování vybrala jako svůj program rozlučky se svobodou. Budoucí nevěsta v bílé tu-tu sukýnce a její doprovodná družina s názvem „Anet se nám vdává“ ovládla sprinty a samotná nevěsta si vybojovala celkové třetí místo. 

Prigl umí simulovat i moře

S odpoledním technickým závodem se opět zvedl čerstvý vítr a s ním se přivalily i na české poměry poměrně vysoké vlny. Jedno kolečko technického závodu bylo dlouhé 500 metrů a s ostatními účastníky jsme se shodli, že závěrečná troj-bojková šikana Michala Budíka je zatím nejzáludnější kombinací, která dokonale prověřila obratnost všech závodníků. I přes tyto těžší, ale zábavné podmínky si závod užili jak děti, tak elitní závodníci, kteří jeli koleček sedm. 

Deset kilometrů s párty hausbóty pod hrad a k hrázi

Na nedělní dlouhý závod se udělalo příjemné počasí pro závodníky. Bylo pod mrakem, mírně se ochladilo a tak na desetikilometrové a šestikilometrové trati závodníci nechytili úžeh ze slunce. Tento rok se závod odstartoval přímo z místa konání akce – z Rokle a závodníci vyrazili tři kilometry proti proudu pod Hrad Veveří, kde se otočili a pokračovali po proudu k další točné bóji a pak do cíle. Zpestřením během závodu vytvářely s pravidelnou přesností parníky, které křižují přehradu tam a zpět a mezi nimi „párty“ parníky, ze kterých se linula hudba a z lodě na nás mávali lidi v karnevalových převlecích. To by mohl být dobrý námět na večerní párty na příští rok Kiboko Paddleboardfestu Brno, co říkáte?

Výsledky závodů zde.
Celá fotogalerie od Tomáše Černého zde.

Další paddleboardový festival a možnost si také zazávodit je 5-7.7.2019 na Střeleckém ostrově v Praze v rámci Prague Paddle Fest


Autor článku

Lucie