Přeskočit na obsah
Podzimní 12 Miles SUP Race Turnov
Reportáže

Podzimní 12 Miles SUP Race Turnov

  • Čas čtení 1 minuta čtení
  • 7. 9. 2020

Do Turnova jsme se vydali na pohodový, co se atmosféry týče, závod Českého poháru (dále jen ČP) v paddleboardingu. O zázemí se postaral místní Canoe Kayak Club Turnov, který se pravidelně účastnil všech závodů ČP a o prvním zářijovém víkendu si vzal do své režie také jeden závod z regionálního ranku uspořádat. A proč 12 mil? „Protože součet všech vzdáleností všech kategorií dá dohromady právě dvanáct mil…“ nám prozradil hlavní pořadatel závodu Jirka Matějec.

V sobotu se na trať long distance vydalo 26 závodníků a na závodění a „kochání se“ krásných polodivokých břehů Jizery měli celých 9,6 kilometrů v kategorii OPEN a 3,2 kilometrů pro kategorie Hobby a Junioři.

V neděli si závodníci vyzkoušeli technický závod namotaný v prostoru mezi jezem a mostem přes řeku. Kategorie OPEN zdolávala 4 kola a kategorie Hobby a Děti kola dvě. Na první pohled lehký závod, avšak na vlastní kůži jsme se potýkali s větrem a mírným vlnobitím o navigaci řeky tvořenou ostatními závodníky. Výsledky ZDE

A pro ty z vás, kteří nezávodí, rozhodně doporučujeme řeku Jizeru na projížďku na paddleboardu a po pádlovačce si zajděte klidně na turnovský pivo!

Fotogalerie

Foto CKC Turnov

Autor článku

Lucie