Přeskočit na obsah
První česká kniha nejen o paddleboardingu
Novinky

První česká kniha nejen o paddleboardingu

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 4. 12. 2019

Právě vyšlo 2. rozšířené vydání Vodácké příručky ke kapitánské zkoušce vodních skautů se základy o paddleboardingu. 

Co v příručce najdete?

Komplexní metodická příručka, kterou vydává Junák – Český skaut, obsahuje na 403 stránkách základy všech vodních sportů. Plavání, kánoe, kajak, pramice, rafty, paddleboardy, dračí lodě, yachting. Najdete v ní i záchranu a bezpečnost, hydrometoerologii, pravidla plavebního provozu až po metodiku vedení vodácké akce a vodní skauting. Kniha je primárně určená budoucím oddílovým vedoucím vodních skautů, ale rozhodně je to publikace, která díky by neměla chybět v žádné klubové knihovně.

Co se v knize píše o stand-up paddleboardingu?

Třetí kapitola o plavidlech a materiálech obsahuje obecné specifikace, druhy a výrobní technologie paddleboardů. Následující čtvrtá kapitola se pak podrobněji zabývá technikou a taktikou jízdy. Dočtete se zde vše od přípravy před jízdou, přes nástup na paddleboard, správný postoj, stabilitu a biomechaniku na paddleboardu, techniku správného záběru a zatáčení na paddleboardu až po pár zásad bezpečnosti na paddleboardu, pádu do vody nebo záchrany tonoucího. V sekci taktiky jízdy jsou pak popsané vodní terény a obecně popsané dovednosti v pádlování, na které by se měli jezdci soustředit při tréninku.

Náhled do Vodácké příručky

Za spoluprácí na této publikaci stojí Česká Federace Stand Up Paddle. Paddleboardový svaz, který v ČR pravidelně organizuje seriál paddleboardových závodů Český pohár v paddlebaordingu a Mistrovství ČR a také pořádá workshopy pádlování. Autory jsou Lucie Raab (ČFSUP, paddleboardguru.cz) a David Raab (prezident ČFSUP). Texty byly recenzované českou paddleboardovou reprezentantkou na mistrovství světa Ivou Dundovou a také trenérem paddleboardového klubu SK Livecross Neratovice Richardem Wiesnerem. 

Kolektiv autorů: zleva David Raab, Lucie Raab, David Svoboda

Knihu si můžete pořídit v kamenném obchodě JUNSHOP – Haškova 7, Praha 7 nebo na skautském e-shopu zde za 359 Kč.

Vodácká příručka ke kapitánské zkoušce vodních skautů; David Svoboda a kolektiv; prosinec 2019 – 2. rozšířené vydání, ISBN 978-80-7501-139-8; 423 s.

Autor článku

Lucie