REPORTÁŽ: Češi podruhé hostili mezinárodní závod Euro Tour

Paddleboardový festival v historickém centru Prahy - Prague Paddle Fest - se po roční covidové pauze konečně vrátil a řeku Vltavu opět čechrali svými pádly čeští i zahraniční závodníci v místě okolo Střeleckého ostrova.

Hlavní paddleboardový závod byl opět součástí světové série The Euro Tour,  a pod taktovkou českého promotéra VSM Production lákal ke své účasti závodníky z koutů celého světa nejen z "turistických" důvodů krásného historického centra naší Prahy, ale především nejtučnější částkou prize money z celé série - 12.500 EUR, které se rozdělily mezi prvních 5 závodníků v mužích a v ženách. Na tento hlavní závod se na startovní linii postavilo 37 mužů ( z toho 18 čechů) a 15 žen (z toho 4 češky) v oddělených startech na 9 a půl kilometru v disciplíně, která by se na české poměry dala označit jako dlouhý technický závod. I kvůli poměrně "jednoduché" vodě, čímž myslíme to, že tu nemáme mořský příboj ani proud, koneckonců se nekonal ani vydatný déšť, je českou specialitou technický závod - tzv. technical race, při kterém jsou závodníci prověřeni svými technickými dovednostmi a schopností dynamické jízdy při točení kolem bójí. A tak ani při vytyčování trati kolem Střeleckého ostrova, kterou měla na starost Česká Federace Stand Up Paddle, nechybělo celkem 7 točných bójí a také strategická část tzv. joker lap, při kterém si závodníci mohou jednou za závod zkrátit kolo a oddělit se tak od příliš početného draftu na bójích nebo jinak zataktizovat. Závodníci této hlavní kategorie měli odpádlovat celkem čtyři kola. Startovalo se po proudu pod mostem Legií s výhledem na Karlův most a dál se pak obeplouval Střelecký ostrov proti směru hodinových ručiček. Zhruba v polovině kola čekaly na závodníky první tři bóje pod Jiráskovým jezem a s možností vzít s joker lap, který v prvním kole hojně využili čeští závodníci, aby unikli vlnobití a tlačenici na bójích a mohli jet rovnější vodu. V závěru každého kola čekala další čtyřbójková "šikana" na každého závodníka a diváci měli tak i delší podívanou aniž by přebíhali z jedné strany ostrova na druhou. Vítězná pódia si užilo však mnohem více závodníků než prvních pět, kteří vyhráli i finanční odměnu, ale i závodníci z podkategorií Masters 40+ let, Junioři, nebo iSUP (nafukovací prkna), kterým ceny věnoval partner závodu Snowboardel a New Era. 

Prvních pět umístěných muži/ ženy

1. Michael Booth (AUS) / Fiona Wylde (USA) 

2. Daniel Hasulyo (HUN) / Esperanza Barreras (ESP)

3. Clément Colmas (FRA) / Natalia Novitskaia (RUS)

4. Normen Weber (DEU) / Petronella Van Malsen (NED)

5. Davide Alpino (ITA) / Caterina Stenta (ITA)

... první češi ...

8. Tomáš Grošup (CZE) / 11. Anna Hyková (CZE)

- kompletní výsledky zde

Elitní kategorie však nebyla jedinou závodící kategorií tento den. Ještě před nimi se na trase 2 a půl kilometru (1 kolo) utkaly i kategorie Dětí do 15 let (a podkategorie děti do 12 let) a amatérská Hobby kategorie. Celkem 17 chlapců a dívek si užilo výzvu náročné tratě, jak na vzdálenost, tak na energeticky náročné otočky kolem bójí. Mezi mladými českými závodníky, z nichž většina je zvyklá závodit na závodech Českého poháru v paddleboardingu, se o vítězná pódia bojovalo především s polským klubem z Ratiboře. Společně s dětmi startovali i Hobby paddleboardisté. Každý závodník dostal po dojetí účastnickou medaili. 

První tři závodníci kategorie Děti do 15 let

1. Matyáš Soukup (CZE) / Karolína Uhrová (CZE)

2. Jan Jehlík (CZE) / Valerie Soukupová (CZE)

3. Mikołaj Miczek (POL) / Hanna Kaminska (POL)

Pro naší Paddleboardguru crew to byla skvělá paddleboardová akce s přídechem exotiky, který vytvářeli zahraniční závodníci doslova z celého světa - od Austrálie až po Ameriku. Nakonec i počasí závodníkům přálo - navzdory deštivé předpovědi - a tak i pro diváky, kteří fandili na březích, mostech i šlapadlech z této podívané něco měli. Těšíme se na příští akci a doporučujeme jí všem, koho paddleboarding trochu láká nebo se o tomto sportu chce něco dozvědět, protože se zde nejen závodí, ale probíhá i doprovodný program testování různých značek paddleboardů nebo workshopy pádlování či jógy na paddlech. Připíjíme z barevných Prague Paddle Fest kelímků a vy si užijte výběr z fotogalerie a také videohighlight! 

Výběr z fotogalerie
od fotografa martinhladik.com
- kompletní fotogalerie zde

 

Tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

go to the website buy fake rolex. visit site imitation watches. best value www.luckreplica.com. a knockout post rolex replica. imitation replique montre. visit this website https://www.replikapl.pl. blog here https://www.genuinereplicawatches.com/. click to find out more replica watches aaa+ quality. additional hints cheap replica watches under $50. click resources watcheswrestling. browse this site https://www.financewatches.com. Sale https://www.commercewatches.com/. Check This Out www.divorcewatches.com. check my reference https://www.apatekphilippe.com/. Continued bell and ross replica. the hottest tag heuer replica. Check Out Your URL wholesale fake rolex. look at here pizzawatches. check out here https://www.freetagheuer.com/. about his mybellross.com.