Přeskočit na obsah

Přes lyžování a kiting…

Myslím, že jsem se narodila s duší sportovce. Od mala jsem hrála závodně volejbal, který jsem postupem času začala vyměňovat za lezení, kolo, hory a moře. Hory a moře se nakonec na pár let staly i mým povoláním. V zimě jsem učila lyžování, ať už u nás nebo v Rakousku a v létě se jezdila ohřát do Řecka, kde jsem učila windsurfing a kiting.

…až k paddleboardingu

Právě v Řecku jsem také před pár lety narazila na paddleboard a hned jsem věděla, že s tímto sportem se budeme kamarádit.

Baví mě ta nekonečná volnost pohybu a myšlenek. A vůbec to není o tom, že by se člověk na paddlu nezapotil. Právě při tomto sportu člověk aktivuje tolik svalů, až může být někdy překvapen, co všechno ho může bolet.

Baví mě, že na paddla nepotřebuji žádnou společnost. Někdy si úplně vystačím jenom s vodou a místem, které se zrovna rozhodnu prozkoumat. A že je co objevovat! Měla jsem možnost vyzkoušet i paddleboard jógu, a to je pak teprve legrace. A když už nějakou společnost chci, tak sebou beru svého dvouletého syna, který miluje vodu a mě těší, mu ukazovat svět kolem nás zase trochu jinak.

Ambasadorka pro značku STX

Monika aktuálně jezdí na paddleboardu STX WS Hybrid Tourer 11’6“x32“x6“ s možností připojení windsurfingové plachty.

„Prkno STX, které jsem v rámci testování a spolupráce s Paddleboardguru.cz a Snowboardel dostala je poměrně rychlé, ale zároveň i stabilní. Jeho výhodou je, že se k němu nechá lehce připnout windsurfingová plachta a rázem máte o další zážitky postaráno.“


Zajímá vás značka STX podrobněji?

Navštivte oficiální český web o značce STX Parts. Najdete tam základní info a také katalogy všech modelů, které jsou dostupné na českém trhu.

Domů

Medailonek nové ambasadorky pro značku Aqua Marina v ČR

Lucka paddleboardingu propadla před několika lety. První paddleboard, široký, těžký a pomalý, postupně měnila za užší a rychlejší. A nakonec začala jezdit i po závodech. V kategorii iSUP (nafukovacích paddleboardů) si pak odnesla i titul vícemistryně ČR v paddleboardingu.

Lucka už tenkrát závodila na Aqua Marina 12’6“x27“

Na paddleboardu ji kromě všestranného pohybu baví i svoboda, kterou pádlování přináší. Proto nejradši pádluje na velkých jezerech a neustále objevuje nová místa.

Momentálně testuje prkno Aqua Marina Race Elite v délce 14‘ a šířce 25‘‘

„Wonder is all around“ – aneb „Krása je všude kolem“ je heslo značky Aqua Marina.

Úžasně rychlé a přesto poměrně stabilní prkno, díky kterému jsou i velké vzdálenosti hračka!

Lucka o Aqua Marina Race Elite 14’x25“

Lucku můžete sledovat na jejím insta @luckakulhavka


Zajímá vás značka Aqua Marina podrobněji?

Navštivte oficiální český web o značce Aqua Marina. Najdete tam základní info a také katalogy všech modelů, které jsou dostupné na českém trhu.

Domů

Představujeme vám nového českého ambasadora značky GLADIATOR. Tato značka nabízí velice kvalitní prkna na sportovně-rekreační využití. Menší i dlouhé projížďky přírodou a výlety na krásná místa u nás i v zahraničí se stanou na paddleboardech Gladiator nezapomenutelnými zážitky. Věříme že bude Michael spokojený a těšíme se na fotky a tipy na výlety!

Michael na paddleboardu GLADIATOR Elite Touring 14’x30“, celokarbonové trojdílné pádlo Gladiator Elite

Medailonek: Z lyžaře paddleboardistou

Michael je povoláním lyžař. Od roku 2012 se lyžováním živí na plný úvazek. A to jak v Evropě, tak ve světě. Začalo to u něj prý když mu ještě nebyly tři. Vůbec to nechtěl zkoušet. zahazoval lyže, brečel, vztekal se. Chtěl prý jen bobovat a stavět sněhuláka. Uplynulo více než třicet let a Michael za tu dobu zvládl na lyžích závodit, testovat je, učit na nich, prodávat je, servisovat je, lyžoval skoro na všech kontinentech a posledních deset let se lyžováním živí naplno.

Od roku 2020 Michael přestal cestovat za zimou na jižní polokouli. A kromě bikování se paddleboarding nabízel jako jasná letní sportovní alternativa. 

Velká část svalových skupin, kterou používám při lyžování se nádherně aktivuje při paddleboardingu. Hluboké posturální svalstvo, svaly dolních končetin, svaly chodidla při každé jízdě na paddlu cítím a trénuji.

Michael, ambasador značky Gladiator

Michael vystudoval FTVS a proto jsou pro něj kondiční benefity paddleboardingu založené na respektování anatomie a fyziologie lidského těla velmi lehce pochopitelné. Kondiční vyjížďky a mnohakilometrové výlety na paddlu skvěle stimulují dynamickou rovnováhu. Zároveň při poctivé jízdě na paddlu posilujeme core, svaly dolních končetin a stimulujeme aerobní zdatnost. 

Sledovat ho můžete na profilu @michael.turek86


Zajímá vás značka Gladiator podrobněji?

Navštivte oficiální český web o značce Gladiator. Najdete tam základní info a také katalogy všech modelů, které jsou dostupné na českém trhu.

Domů