Přeskočit na obsah
JBC SUP Race 2021 na jabloneckém moři
Reportáže

JBC SUP Race 2021 na jabloneckém moři

  • Čas čtení 1 minuta čtení
  • 20. 7. 2021

V sobotu 17.7.2021 se na městské přehradě Mšeno, nebo jak ji místní nazývají „Jablonecké moře“, uskutečnil druhý ročník paddleboardového závodu, který byl opět součástí Českého poháru v paddleboardingu pořádaného Českou Federací Stand Up Paddle. U přehrady se sešlo na 45 závodníků napříč celou republikou a v početnějším zastoupení se sešli i svěřenci místního JBC SUP Club, neratovického SK Livecross i pražského TJ Kotva Braník. 

Jablonecké počasí: prší

Velkou roli zde hrála i předpověď počasí, která se den ze dne měnila a ani v sobotu se nedalo s určitostí říct, jak bude. Takže ve výsledku pršelo celý den s pár přestávkami. Naštěstí teplota vzduchu a vody to jistila – byla nad 20°C. Paddleboardisté jsou však na vodu zvyklí a jakmile se pádluje, tak už na nějakém dešti nezáleží. 

Na jablonecké přehradě můžete vyzkoušet paddleboarding i v jiné dny. V zátoce (u Kauflandu) funguje půjčovna JBC SUP, kurzy paddle jógy a začátečníků a také pravidelné tréninky mládeže s místním klubem a trenéry Honzou Telenským, Honzou Háskem a Tomášem Hulswitem. 

Dalšími závody v pořadí je třídenní Mistrovství ČR v paddleboardingu na přehradě Jesenice u Chebu. 23-25.7.2021

Celkové výsledky najdete zde: Sprint    Long distance

Výběr z fotogalerie 

Foto: Jan Řípa

Kompletní fotogalerie na Zoneramě ČFSUP zde

Autor článku

Lucie