Přeskočit na obsah
Paddleboard jóga je výzva
Paddleboard

Paddleboard jóga je výzva

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 20. 7. 2023

Jóga na vodě je výzva i pro zkušené jogíny. Ale to vám nebrání si to zkusit a přinejhorším spadnout do vody. A pokud vás slovo jóga děsí, zkuste třeba zaměnit za fitness na paddleboardu.

Jóga na vodě je vyšší level

Jóga je životní styl a pro nás Evropany i způsob, jak si protáhnout a zpevnit tělo a zklidnit mysl. Pro mnohé z nás je to i výzva. Začátky nejsou úplně jednoduché. Setrvat v nějaké pozici alespoň deset vteřin a ještě u toho klidně dýchat je skoro nemožné. Přesto ve cvičení jógy někteří z nás pokračují. A v pestrobarevných legínách vydrží ve složité asáně i mnohem více času, než je potřebné na vyfocení instagramové fotky. Aby vám cvičení a relaxace na paddleboardu šla lépe, je třeba si vybrat vhodné prkno.

ženy cvičící jógu na tyrkysových paddleboardech aqua marina yoga dock dhyana

Značka Aqua Marina má na SUP jógu velice stabilní jóga paddleboard Dhyana a speciální jóga dock „kytičku“, do které vyvážete paddleboardy ostatních cvičících.

SUP jóga vyžaduje vyšší koncentraci a balanc

Jógu si nejlépe zacvičíte na jóga paddleboardech, které jsou širší – obvykle 32“ a více. Také nemývají středové poutko, aby netlačilo při cvičení. I tak si ale paddleboard jógu můžete bez obav vyzkoušet prakticky na jakémkoliv paddleboardu. Stačí k tomu mít pouze odpovídající úroveň stability.

Paddleboard na jógu je širší a má úchyty na ukotvení. Když zvládnete klidnou hladinu rybníku, můžete zkusit jógovat v rytmu moře.

Zkusíte jógu na vodě?

Může to teď vyznít, že na jógu na paddleboardech si mohou troufnout pouze ostřílené jogínky a jogíni, ale ve skutečnosti je paddleboard jóga pro všechny. Vždyť co horšího se může stát, než že spadnete do vody a osvěžíte se. I proto je lepší provozovat paddleboard jógu za východu slunce nebo při západu, navíc při těchto časech je prožitek a spojení s matkou přírodou intenzivnější. 

S paddleboard jógou, ale nemusíte čekat až na léto a můžete se do ní pustit i v zimních měsících. Na hodiny paddleboard jógy už můžete vyrazit na plovárny a do krytých bazénů.

  1. Paddle jógu si vyzkoušely i uchazečky o titul Česká Miss u Střeleckého ostrova v Praze. Foto: Prague Paddle Fest, martinhladik.com
  2. Lekce paddleboard jógy na bazéně v rámci veletrhu FOR BOAT v Letňanech

Paddle jógu cvičí i české herečky

Ze známých českých osobností cvičí jógu i herečky Ivana Jirešová, Sandra Pogodová nebo Eva Čížkovská. Co jim jóga přináší a jak je obtížná sdělily v televizním pořadu TOP Star Magazín, na který se můžete podívat zde v čase 22:59-27:20.

Foto: via TV Prima, TOP Star Magazín, 2019 Epizoda 5, čas 22:59-27:20

Další užitečné články k paddleboard józe – jednoduché cviky a nalézání na paddleboard

Autor článku

Lucie