Přeskočit na obsah
Paddleboardový závod Třeboňská šupina
Reportáže

Paddleboardový závod Třeboňská šupina

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 18. 5. 2020

Třeboň poprvé uspořádala paddleboardový závod Třeboňská šupina na rybníce Svět. Máme štěstí, že paddleboarding je poměrně individuální sport a že antikoronová hygienická opatření se již rozvolňují. O víkendu se tak mohly uskutečnit první paddleboardové závody tohoto roku. Čtvrtý ročník závodní série Český pohár v paddleboardingu, který pořádá Česká Federace Stand Up Paddle, začal regionálním závodem na jihočeském rybníce Svět v Třeboni. Jak jsme se učili už v přírodopise na základní škole, je tento kraj doslova poset rybníky a kapry z dob Rožmberků. I proto místní pořadatel SUP PORT Klub zvolill tradiční název Třeboňská šupina. 

Natěšeni na začátek sezóny

Na premiéru závodu na pláži rybníka Svět si po dlouhé karanténě a osamoceném pádlování brousily zuby desítky závodníků, kteří dorazili v hojném počtu. Celkem se jich na předzávodním meetingu sešlo 56 ve všech kategoriích. Na jednodenních závodech se jely dvě disciplíny – sprint a technical race. Slunce svítilo a někteří závodníci jeli již bez neoprénových bot, což znamená že léto se blíží. 

Nové kategorie

Oproti minulému roku se v pohárových závodech trochu změnily kategorie a na startovní linii se tak setkají jak závodníci na paddleboardech nafukovacích (podkategorie iSUP), tak na těch pevných (OPEN). Při vyhlašování se nezapomíná ani na podkategorii 40+ Masters, tak kategorii Juniorů do 18 let. Snad se na dalších závodech objeví i více juniorek, které se nejspíše opalují na plážích a závodit se jim nechce.

Dětská kategorie byla zazásobená novými dětskými paddleboardy. Závody byly celkově vydařené  i v kategorii Hobby, kde se nejčastěji objevovali závodníci, kteří s paddleboardingem neměli moc zkušeností, ale šli do toho a úsoěšně. I z řad diváků to vypadá, že se podařilo nastartovat třeboňské paddleboardové hnízdo. Až se ještě více oteplí, tak všichni dorazí na Svět přihlásit do dětského oddílu své ratolesti nebo si jen půjčit paddleboard. Vychutnat si největší jihočeský rybník. 

Covidu navzdory

Ohlasy na Třeboňskou šupinu ještě stále pulsují sociálními sítěmi. I díky tomu, že jsme nejspíš první zemí, které se v korona době podařilo uspořádat závody. Závod to byl tak doslova světový, když nadšenci světových rankingů započítali výsledky z Třeboně a čeští jezdci se tak objevili na předních místech vedle ostřílených elitních závodníků. Snad to již nebude dlouho trvat a paddleboardová scéna se znovu rozpádlluje. Zatím mají zahraniční paddleboardisté i surfaři smůlu a jsou odkázáni na workouty doma v pokoji. Ale i tady se již opatření uvolňují a paddleboardisté mohou na vodu alespoň individuálně.

Celosvětové „závodění“ se tak do této doby provozovalo virtuální formou přes sport testery a hodinky jednotlivých jezdců. A zveřejňováním výsledků na Facebooku.

Výsledky technický závod

Kategorie OPEN MUŽI   Pořadí
TomGrošup1990KVS Praha1
OndřejPetrák1993TJ Prazdroj Plzeň2
TomášVaněček1986BUDESPORT ČB3
Kategorie OPEN ŽENY   Pořadí
KristýnaBabiánková2001KVS Praha1
AnnaHyková2005BUDESPORT ČB2
RadkaLaryšová1978SK Livecross3
Kategorie HOBBY MUŽI    Pořadí
MiroslavSeidenglanz1978BUDESPORT ČB1
JanLojík1978 2
VáclavNovák1992 3
Kategorie HOBBY ŽENY    Pořadí
DitaGóralczyk1976Lokomotiva Beroun1
EditaRanftlová1988 2
KateřinaMoslerová1993 3
Kategorie DĚTI chlapci    Pořadí
VojtaSeidenglanz2005BUDESPORT ČB1
VojtěchPrüher2006SK Vodní slalom ČB2
MatyášSoukup20084S3
Kategorie DĚTI dívky   Pořadí
ValérieSoukupová20104S1
MarkétaSeidenglanzová2008BUDESPORT ČB2
AnnaŠestáková2009BUDESPORT ČB3

Celé výsledky zde

Fotogalerie – Highlight Třeboňská šupina by SUP PORT Klub

Celá fotogalerie zde  


Autor článku

Lucie