Přeskočit na obsah
Pádla Quickblade světová špička
Doplňky Paddleboard Recenze

Pádla Quickblade světová špička

  • Čas čtení 3 minuty čtení
  • 11. 1. 2024

Američan z Ohia a čtyřnásobný olympionik v rychlostní kanoistice, Jim Terrell, je srdcem i hlavou nejrozšířenějších paddleboardových pádel na světě. Značky QUICKBLADE.

Jim Terrell slaví 30 let na trhu. I my na pádlech QUICKBLADE jezdíme a přejeme Jimovi, ať mu to „šejpování“ stále tak dobře jde! Foto: Quickblade

QUICKBLADE.
quick = rychlý,
blade = ostří, list pádla

v roce 2019 oslavila značka 30 let na trhu

TOP značka

S výrobou a tvarováním pádel začal už jako školák na základní škole. Později v roce 1989 vyráběl karbonová pádla na rychlostní kanoistiku, která se líbila i jeho soupeřům z nejrůznějších zemí světa. Jim se zaměřuje na hydrodynamiku a rychlost a podle toho vybíral i jméno pro svou značku. Později začal vyrábět stand-upová pádla na paddleboard, která se těší velkému ohlasu nejen u top světových závodníků, ale i u SUP surfařů anebo outriggeristů (mořská kanoe s výložkou).

Lehoučká paddleboardová pádla

Všechna paddleboardová pádla QUICKBLADE se vyznačují svou lehkostí, s váhou něco málo přes 500 gramů, a pružností. Díky tomu umožňují jezdci dosáhnout a udržet vysokou frekvenci pádlování.

V-Drive nebo Trifecta

Základní tvary listů pádel jsou V-Drive ve tvaru připomínajícím kapku je vhodný pro silný záběr hned od začátku záběru při zanoření listu do vody. V-Drive je vhodný na pádlování, kde potřebujete rychle akcelerovat a pořádně se do toho opřít.

List Trifecta – rovnější list, který umožňuje snadné zasazení. Má svou největší efektivitu ve střední fázi záběru. Díky tomu se hodí na delší vzdálenosti.

Microfly a Flyweight pro děti a juniory

QUICKBLADE produkuje i ultra lehká dětská pádla Microfly (65sqi). Pro malé děti je velmi důležité, aby měly sportovní náčiní přiměřené jejich fyzické zdatnosti a mohly správně rozvíjet pohybový potenciál.

Pro vzrostlejší juniory jsou ideální pádla Flyweight, která jsou také lehká a mají přiměřenou plochu listu (83 sqi).

Nové modely listů

V posledních letech značka inovovala tvary listů a přidala jeden kompletně nový tvar Stingray (v překladu rejnok). Netradičně tvarované „šišaté“ pádlo Stingray je vhodné na outrigger kanoi, SUP surfing a SUP foil, ale má i svého paddleboardového ambasadora závodníka Itzela Delgada z Peru. Ten si nové pádlo vychvaluje a bere si ho jak na SUP surfing a jízdu ve vlnách, tak i do dynamického technického závodu na moři.

Stingray se hodí i na SUP foil – dodá potřebné impulzy; Itzel Delgado získal celkové 2. místo na PanAm Games 2023, tzv. „Olympiádě pro Američany“, Foto via @itzelsup @qbpaddles

T2 následník Trifecty, UV následík V-Drive

T2 je nový tvar, který snoubí dřívější V-Drive a Trifectu. List s progresivní konkávou pro stabilní záběr se vyrábí v rozměrech 79 a 85 sqi. Je pojmenovaný podle top závodníka Titouana Puyo, Francouze z Nové Kaledonie.

UV je druhý model, který se vyvinul z V-Drive listu. Vyrábí se ve velikostech 77, 82 a 88 sqi. Nevíte jakou plochu listu vybrat? Výrobce uvádí

vnitřní strana listu modelu T2

vnitřní strana listu modelu UV


Jim Terrel v krátkém videu o tom, jak vzniká dokonalé pádlo Quickblade


Autor článku

Lucie