Přeskočit na obsah
Tak trochu jiné paddleboardy
Novinky Paddleboard Recenze SUPkajak

Tak trochu jiné paddleboardy

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 5. 6. 2024

Trendy výběr pro nadcházející sezónu 2024. Vylepšený paddleboard s okénkem, hybridní SUP kajak nebo svítící paddleboard. Na našem každoročním podzimním seznamování s novými modely paddleboardů v chorvatském Omišalj mě zaujala trojice netradičních paddleboardů. Je libo trochu funky paddleboardování?

Vylepšený paddleboard s okénkem

Aqua Marina: Super Trip View s okénkem

Po prvním paddleboardu s okénkem, který jsme s dítětem testovali (čtěte v recenzi), se tohoto nápadu chytla další značka, a ještě koncept vylepšila. Nový model Aqua Marina Super trip 2024 umožňuje pozorování mořského dna nebo paddleboardové lehátko s příjemným polštářem pod hlavou. Okénko je na tomto paddleboardu vypouklé – je to takový průhledný vzduchový polštář na palubě vypoulený. Když ležíte na břiše, můžete si o polštář opřít čelo. Když už vás to nebaví, můžete si lehnout na záda a mít podloženou hlavu. Tento model je vhodný jak pro děti, tak pro pohodáře dovolenkáře, který si z paddleboardu udělá plnohodnotné a stabilní lehátko. Až si ho pořídíte, pošlete nám fotku s knihou nebo koktejlem! Hledáte paddleboard na cákání a plácání? Tady je.

Ve stoje nebo v sedě a hlavně stabilně

Spinera: SUPKAYAK 12‘ dvoumístný nafukovací SUP kajak

Tenhle hybrid paddleboardu a kajaku mám v oblíbených plavidlech už od minulé sezóny. Ale myslím si, že si zaslouží pozornost i pro tuto sezónu. Je to čirá radost pro rodiče s dětmi a psy nebo pro páry. Na vaši otázku „rodinný paddleboard“, mám jednoduchou odpověď – SUP KAJAK. Oproti klasickému paddleboardu je zde příjemný rantl, který ohraničuje paddleboard, ale zároveň není tak vysoký jako klasický bok lodi a vy tak máte příjemný pocit blízkosti vodní hladiny a bezpečí zároveň. Také se z něj skvěle skáče a dobře nalézá zpátky. Co je další uživatelskou výhodou je variabilita boardu. Můžete na něj připevnit až dvě kajaková sedátka a pádlovat v sedě s kajakovým pádlem nebo můžete klasicky pádlovat ve stoje.

Svítící neon paddleboard

Aqua Marina: Glow v šesti barvách

Tyto paddleboardy mě ve dne zaujaly svou nezvyklou barvou. Jsou totiž velice světle šedivé. Takovou barvu nemají skoro žádné paddleboardy, protože každý se snaží být barevný jako papoušek, aby přilákal své obdivovatele. Na špičku se dá připevnit světlo na noční pádlování nastavitelné do čtyř intenzit. K paddlu máte ještě dálkové ovládání na ruku, kterým zapnete celou noční show a nastavíte barevný set up. Neonově žlutá, fialová, oranžová, modrá, červená a bílá. Paddleboardy vypadají v noci na vodě pohádkově. Rozdíl mezi samodomo DIY svítícím paddleboardem a Aqua Marina Glow je v tom, že LED kabely jsou zabudované již přímo do světlo propustného drop-stitche. Další technologická inovace od značky Aqua Marina. Tento trendy paddleboard musí mít ve svém must have listu každá osoba milující záři, třpytky a velkolepost.

Více o značkách AQUA MARINA a SPINERA

Autor článku

Lucie