Přeskočit na obsah
Výstava BOOT DÜSSELDORF 2018
Paddleboard Recenze Rozhovory

Výstava BOOT DÜSSELDORF 2018

  • Čas čtení 4 minuty čtení
  • 2. 1. 2018

Velkolepá výstava BOOT v německém Düsseldorfu je mezinárodní výstava zaměřená na potápěče, jachtaře a další vodní sporty, které vás napadnou. Připravené byly veliké expozice vodních nádrží, ve kterých jste mohli vyzkoušet novinky letní sezony 2018/19.

Největší lákadlo umělá surfová vlna

V samotném centru sportovní haly vévodila umělá vlna. Hlavním lákadlem byly víkendové závody, na které přijeli poměřit svoje dovednosti velikáni ze světa SUP surfingusurfingu.

Skimboarding

Jako další byl připraven 25m dlouhý a zhruba 3m široký mělký bazén určený pro Skimboarding.
Skimboarding je sport podobný skateboardingu s absencí koleček. Jediné vybavení, které pro Skimboarding potřebujete je deska připomínající placatý a hodně zkrácený surf. Pak už stačí se co nejvíce rozběhnout a naskočit na hozený Skimboard. Okamžitě se dostanete do skluzu a je jen na vašich dovednostech jaké triky předvedete.

Na Skimboardu můžete provádět triky jako pop-show-it nebo ollie přes překážky. Na výstavě byla připravena krátká exhibice místních jezdců, kteří si do bazénu vzali fun box. Bedna s nájezdem posloužila pro demonstraci většiny freestyle park Skimboard triků. Samozřejmostí bylo volné ježdění pro veřejnost.

Paddleboarding

Co se do velikosti exhibice týče jednoznačně vévodil bazén na kterém se proháněli jezdci na vodních šlapadlech, wakeboardech, windsurfech ale také FOIL SUP SURFECH a PADDLEBOARDECH. 

Paddleboarding byl velmi vyhledávanou atrakcí pro většinu přihlížejících. K dispozici byli nafukovací paddleboardy od značek jako, F2 nebo Lozen. Díky možnosti si zdarma vyzkoušet paddleboarding na nafukovacích plovácích. Většina návštěvníků zjistila na vlastní kůži jak jednoduchý a bezpečný paddleboarding je. Nafukovací paddleboardové plováky jsou díky možnosti sfouknutí skladné a snadno přepravitelné. Použité pokročilé materiály dovolují výrobu lehkých a odolných paddleboardů.

Windsurfing, foil, hydrofoil, wake

Po volném paddleboardovém ježdění určeném široké veřejnosti se představil místní paddleboardový guru na pevném laminátovém plováku NAISH s přidělaným Hydrofoilem. Foil přidělaný na pozici flosny dokáže nadnést stan up paddle nad vodní hladinu a vy se tak dokážete vznášet nad vodní hladinu s minimálním odporem. Díky postavení wakeboardového 2.0 vleku, který spočívá ve dvou sloupech a nataženého lana s obousměrným chodem. 

Wake vlek zajistil roztažení na ideální rychlosti pro FOIL SUP. Foil si jistě najde veliké uplatnění během podmínek kdy vlny nejsou pro paddleboarding na vlnách dostatečně silné. Díky možnosti přidělat foil i na windsurfové prkno se otevírá cesta windsurfařům jak zvládnout jízdu ve skluzu i během slabých povětrnostních podmínek. Pro každého kdo nechce trávit dovolenou u vody pouho pouhým válením patří Stand Up Paddle nebo Windsup do základní dovolenkové výbavy, na které si užije hromadu srandy celá rodina.

Další exhibice

Wakeboardového vleku využili i freestyle windsurfeři, kteří předvedli perfektní TOW-IN FREESTYLE WINDSURFING SHOW. Díky možnosti dosáhnout rychlosti až 37km/h byli k vidění i dvojité triky v podání známého windsurfera Valentina Böcklera na plováku od italské značky 99 NoveNove.

K vidění byly svěží kousky windsurf plováků NoveNove. Designy kombinující tmavý broušený design a výrazné barvy jsou víc než omračující. Shape nových prken jede v trendu posledních let a tím je zkracování a lehké rozšíření plováků.

Aby bylo využito maximálního potenciálu wake vleku byla k vidění i exhibice ve wakeboardingu. O back roll a další triky nebyla v žádném případě nouze. Mé příjemné zjištění bylo, že většina jezdců používala impact vesty od známé značky ION.

Kite

Další atrakcí byl KITE trenažér s exkluzivním Klick Barem od North Kiteboarding, který dovoluje přesné a rychle nastavení úhlu náběžné hrany draku. Tento úhel řídí čtyři nebo pět lajn připojených ke kitu a na opačném konci k baru, pomocí kterého jezdec kite řídí. Kromě řízení kitu do stran se pomocí baru nastavuje hlavně zmíněný úhel náběhu kitu. Samozřejmostí byl Kite od North Kiteboarding, který sloužil pro demonstraci ovládání draka a zvládání krizových situací.

Vychytávky

Dopravu na váš oblíbený spot a hledání volného místa pro zaparkování auta je to, co vám dokáže znepříjemnit den na surfu. Pár chytrých hlav se dalo dohromady a přišly s elektro kolem obutém na bantamová kola. Díky elektromotoru se všude dostanete snáze a rychleji než na klasickém kole. Veliká kola zajistí perfektní průchodnost terénem a ani písečná pláž vás nedokáže zastavit na cestě za spotem.

A jelikož se jedná o výstavu i pro potápěče, mohli jste vyzkoušet ponor do prosklené kádě. Trhákem jsou jednoznačně podvodní motory pro ještě snadnější potápění a pohyb pod vodou.

Jak je tomu na výstavě BOOT zvykem, jsou zde k vidění i lodě monstrózních rozměrů protkané tou nejluxusnější technikou a vybavením. Pokud vyhledáváte pohodlnou a kompaktní elektro lod, jistě vás zaujme model na obrázku níže. Součástí je lahev šampaňského a skleničky.

Pro lepší představu jsme si pro vás se Snowboardelem připravili krátké video přímo z výstavy.

Autor článku

Lucie