Přeskočit na obsah
Jedno prkno, nekonečná zábava
Paddleboard

Jedno prkno, nekonečná zábava

  • Čas čtení 2 minuty čtení
  • 14. 10. 2022

Aneb co si představit pod označením windSUP? Jedná se o nafukovací paddleboard, který je vybaven pár speciálními prvky, takže se dá kromě klasického pádlování vestoje použít i jako windsurfový plovák s plachtou.

Můžete si tak užít i jízdu ve větru, kdy vás pohání vítr v plachtě, a přitom nemusíte mít extra velkou dodávku, abyste do ní sbalili veškeré vybavení jako při klasickém windsurfingu s pevným prknem.

WindSUP je navíc skvělou volbou pro začátečníky, kteří se chtějí naučit windsurfovat nebo si windsurfing po letech opět připomenout. Při výběru se obraťte na specializovanou obsluhu pro windsurfing, která vám pomůže se všemi parametry výběru, abyste si jízdu na paddleboardu s plachtou maximálně užili.

Nafukovací paddleboard vhodný pro windSUP od značky F2 Travel 12’5“

Specifika windSUPového plováku

Jak velkou plachtu?

Z plachet jsou dostupné na trhu jak klasické pevné plachty s pevným ráhnem, tak i ultra skladovatelné a lehoučké nafukovací plachty (vhodné pro děti nebo na zábavu na cesty).

Plachtu na windSUP vybíráme podle dovedností a velikosti jezdce a také síly větru. Do slabého větru se vybírají větší plachty, aby jejich velká plocha proměnila i slabší vánek alespoň v nějakou rychlost.


Další možností, jak si užít vítr, je wing. Nafukovací křídlo, které poslouží jako plachta a není k paddleboardu připevněné stěžněm. Takže si ho můžete vzít k jakémukoliv paddleboardu. Anebo k paddleboardu s foilem.

Jak začít s windsurfingem? První kroky s plachtou a větrem v Rádci

Autor článku: Kuso z Neonmars.cz / Neonmars.sk

Pokud si chcete přečíst celý článek pokračujte kliknutím zde.

Autor článku

Lucie